Levent Kırca: Allah Türkçeyi mi bilmiyor?

efenim tirübünlere oynayarak kaç kişi kafeslemek amacısındasınız bilmem.Sizin insanlığınız size bizimkide bize o kadar.
Allahın savunulmaya ihtiyacı var mı dedim.Allahla dalga geçene saygı duymam mı dedim. ikisi arasındaki farkı anlayamıyor musunuz yoksa.

selam ederim;

saygısızlığı yapan Allaha yapmıştır madem size göre, gün gelir idrak eder af diler ulu Allah af ve tövbeleri kabul edendir. onların arası düzelir takmayın kafanıza siz bunları. o iş onların arasında muhterem.

tribünlere oynayıp bana inanan 2-3 kişi bulup onlarında hakaret ve saygısızlığa uğramalarına sebep olucam öylemi? hangi deli buna inanır? siz yazarken inandınız mı? :)

umarım idrak eder efenim ne deyim.
Siz de Allah için sevmek ve Allah için buğz ne demek idrak edersiniz inşaallah.

Kur'an'ın arapça indirilişini, arapça okunuşunu tenkit eden, küçümseyen zihniyetin emin olun yüzde doksanı bir kere bile Kur'an'ı Türkçe mealinden dahi okumamış kimselerdir.Durum böyle iken bu karşı duruşlarının sebebini tahmin etmek hiç de zor değil...

Akçay Belediyesi tarafından organize edilen 9. Akçay-İda Kültür ve Sanat Şenliği'nde Levent Kırca'nın söyledikleri damgasını vurdu. Kırca, “şimdi ben dualarımı Türkçe yapıyorum. Atatürk Türkçesiyle dualarımı ediyorum. Ondan sonra da diyorum ki kendi kendime ulan, her şeyi bilen yüce rabbim. Türkçeyi mi bilmiyor lan. Rahmetli aşık Mahsuni Şerif vardı. Ey Arapça okuyanlar Allah Türkçe bilmiyor mu? dediği için de hapis yattı” dedi.

Burada Asil Levent KIRCA nin Atatürkü tanimadigi hatta hic okumadigini gözden kaciriyorsunuz..

Dualarini bile Atatürk Türkcesi ile yapabilecek kadar Atatürkcü oldugunu vurgularken ben Levent KIRCA nin ne yaptigi röportajlarda nede bu haber metnindeki Türkcesinde dahada önemlisi Tarzinda Atatürk ün A sini göremedim, sayet KIRCA nin Türkcesi Atatürk türkcesi ise Atatürk o zaman mahalle agzi ile ve Argo konusan birisidir i cikarir millet... Bence Kirca Atatürkün konusmalarini hem kullandigi kelimeler olarak hemde tavir ve üslüp olarak dinlesin..

Sonra Türkiyede dua eden ibadet eden kesimin tam***** yakini Arapca bilmiyor ki ,Namaz icinde okudugumuz üc-bes namaz suresi haricinde dualarimiz yakarislarimiz isteklerimiz hepimizin Türkce

Üst Alt