LENİN ve YAPTIKLARI.

Lenin, 1918 yılında aldığı bir kararla, rus köylülerini büyük bir felakete sürükledi: Özel mülkiyeti ortadan kaldırılması, bunun için köylülerin mahsullerine devlet tarafından el konacaktı.

Çerzinski'nin yönetimindeki Çeka polisleri, köyleri basarak, köylülerin mahsullerini ve hayvanlarını silah zoruyla toplamaya başladılar. Her çiftçi için Bolşeviklere vermesi gereken bir kota belirlenmişti, ancak bu kotayı tamamlayabilmek için çoğunun, elindeki tüm mahsulü vermesi gerekiyordu.

Direnmek isteyen köylüler tutuklanıyor, tutuklanan köylülere her türlü işkenceler yapılıyordu. Teslim etmeleri gereken kotanın tamamını doldurmayanlar, elleri kolları bağlanıp, çıplak bir şekilde köyün ana caddesi boyunca koşmaya zorlanıyor ve sonra da soğuk bir hangara tıkılıyor ve bayılana kadar dövülüyordu. (Rusya Çağdaş Tarih Belg. K. Ve İ. Merk. 17/87164, 76/3/237)

Lenin; 1920 yılında korkunç bir ceza verdi: Bu köylülerin sadece mahsulleri değil, aynı zamanda ellerindeki tohumlar da toplanacaktı yapıldı da,

sonucda kıtlık başladı. 1921 ve 22 yıllarında, Rusya sınırları içindeki 29 milyon insan kıtlıkla pençeleşti. Ve tam 5 milyon insan açlıktan can verdi.

Lenin e göre kıtlık faydalıydı, kıtlık sayesinde insanların Allah'a ve dine olan inancının kırılacağını ve komünizme daha bağlı olacaklarını söylüyordu.

Tüm dünyada yankı uyandıran Komünizmin Kara Kitabı adlı eserde, Lenin'in bu şeytanca düşüncesi şöyle anlatılır:

Arkadaşlarından birinin hatırladığına göre, Lenin, açlığın birçok olumlu yanları olduğunu açıkça ifade etmekten çekinmiyordu... Şöyle diyordu: "Açlık bizi amacımıza yaklaştıracak ve kapitalizm sonrası aşama olan sosyalizme ulaşılacak. Açlık, yalnızca çare değil, Tanrıya olan inancı da yok edecek" (Komünizmin Kara Kitabı sf. 165)

derlemedir.
 
Üst Alt