• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Lazer göz ameliyatı hakkında

Okunuyor :
Lazer göz ameliyatı hakkında

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Bu yazıyı okuyan her kimsen hiç önemli değil. Ben 3.75 ve 4.20 miyoptum. 1.5 yıldır gözlük kullanmıyorum. Gözlük kullanmaktan o kadar çok nefret etmiştim ki. Bazen faydası da olurdu bir toz toprak kaçmasını önlerdi. Otobüse kışın bindiğinizde berbat bir buğulanma. Hele ayaktaysan gözlüğü mü sileceksin, yoksa elinle mi tutnacaksın. 4 derece miyopsan önünü bile göremezsin. İşin kötüsü, gözlüğün kırılsa dünyan kararacak kadar kötü. Çünkü yolda bile yürümen zorlaşır gözlüksüz. Miyopinin en kötü tarafı uzağı görememenizdir.

-Ameliyata karar vermek için birçok yere gittim, fakat beni tatmin etmediler. En son genç bir çocuk doktor – Doktor da gözlüklü. Bana cesaret verdi. Olur dedi ve testlere başladık. Hemen hemen 1000 dolar gibi bir fiyatı var.

Ameliyat LASİK olmasına karar verildi. Kornea haritası, herşeyi çekildi. Az da astigmatım varmış, benim haberim yok. Sadece 15-30 saniye süren bir kırmızı ışığa bak denilerek her iki gözümü tek tek lazerle düzeltti.

İlk 1-2 gün berbat bir durumdu. Hafta sonuna doğru düzelmeye başladım. damlalar verildi. 10 gün sonra dışarı uzak yerlere çıkar hale gelebildim. En güzel 1 adet güneş gözlüğü bulundurmanız. Ameliyat sonrası eve giderken çok faydalı oluyor.

2 ay sonra kısmen daha iyiydim. Aradan 1.5 yıl geçti çok iyi görüyorum.

Ben göz ameliyatları için kötü yazılar da okudum. Bu yazıları yazanların bir kısmı gözlükçüler olduğunu düşünüyorum. Çünkü gözlük kullanan kişiler azaldıkça, gözlükçüler numaralı camları satamıyor ve en çok kazandıkları kişiler de gözü bozuk kişiler. Çünkü mahkumsun. Ğüneş gözlüğünün çin malı sokakta satılıyor. Ama numaralı camın colormatik ,organik,anti flare gibi birçok çeşitleri var ve fiyatları yükseliyor.

Peki ne zararı oldu ? Diye sorarsanız elektronik ile ilgilendiğim için miyopken daha yakın nesneleri daha iyi görüyordum, şimdi görebilemem için uzaklaştırmam gerekiyor. Odak noktası uzaklaşmış oldu. Belki de olması gereken bu. Bu bir zarar değil.

Faydası çok büyük oldu. Gemiden ayrılırken Hatice isimli meslektaşım kız da benim amelyattan memnun kaldığımı görünce, O ve kardeşi de Laserle amelyat oldu.

Kız nişanı gözlükle yapmıştı, evlilik törenini gözlüksüz , balayını gözlüksüz yaptı. Hadi ben yaptırdığıma memnunum sen memnun musun diye sordum. Olmaz mı abi ? şu kadar derece miyop ve astigmattım astigmatımı da düzelttiler. dedi.

Hani ameliyat oluyoruz, ama neden insanlara canlı örnek olmuyoruz diye düşündüm. Evet son yıllarda yaptığım en güzel yatırım bu oldu. Şu anda gözlüksüz hayattan memnunum. Ama sizi bilemem …

Not: Aşırı astigmatlara olmuyor miyoplara 5 derceye kadar gayet başarılı. ama gözünüzün durgunlaşması gerekli

senolmutlu@2011 supermeydan.net
senolmutlu@2011 hobifikir.com

yazı alıntıdır kaynak
lazer amelyatı oldum | Hobi ve Fikirler

Üst Alt