Larry King veda ediyor

Merhaba
Efsane ekranlara veda ediyor
Amerikan televizyon ekranlarının efsane talk show sunucusu Larry King, CNN'de yayınlanan programını bu sonbaharda bitireceğini açıkladı.

76 yaşındaki King, dün Twitter'dan yaptığı kısa duyuruda emekli olup vaktini eşi ve çocuklarıyla geçirmek istediğini söyledi.

King "Size özel bir haber vermek istiyorum. 25 yıl önce bu masada Larry King Live için ilk kez oturduğumda karşımda New York Valisi Mario Cuomo vardı. Şimdi onlarca yıl sonra, CNN'deki çocuklarla konuştum ve onlara sonbaharda Larry King Live'ı bitirmek istediğimi söyledim. CNN saygıyla kabul ederek bana ve eşime çocukların maçlarına gidebilmemiz için daha fazla zaman yaratmış oldu" dedi.

Aynı saatte, aynı sunucuyla en uzun süre yayın yapan program olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmekten gurur duyduklarını söyleyen King, "Bu sayfayı kapatırken geleceğe ve yeni sayfanın ne getireceğine bakıyorum. Ancak şimdilik gece yayınlarımı bir kenara bırakma zamanı" dedi.

CNNUS'in başkanı Jon Klein, "Larry programı kendi tercihlerine göre bitirecek" derken King'in CNN ailesinin her zaman sevilen bir üyesi olacağını ve zaman zaman yayınlara katılmaya devam edeceğini belirtti.

King programında Hollywood yıldızlarından siyasilere ve sporculara kadar pek çok alandan ünlü konukları ağırlıyordu.

King ile yedinci karısı Shawn Southwick, geçen Mayısta boşanmaktan vazgeçerek yeniden birleşmişlerdi.
(Hürriyet)
 
Üst Alt