• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Laptopu kablolu ağa bağlamak

gatem

Acemi
Üye
Herkese merhaba öncelikle bu soru daha önce sorulduysa herkesten özür dilerim. Fakat forumu incelememe rağmen işime yarayacak birşeyler bulamadım. Sorum şu? İş yerinde laptop kullanıyorum. Laptopum internete wireless aracılığı ile bağlanıyor. Aynı modemden internete bağlanan bir de masaüstü PC var. Yalnız bu PC internete kablo aracılığıyla bağlanıyor. Benim amacım bu iki bilgisayar arasında bir ağ kurmak ve aralarında dosya paylaşmak. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kablosuz (wireles) ve kablolu ağ olmak üzere iki türlü ağ kurmak mümkün Eğer kablosuz ağ kuracak iseniz WIRELESS AG KARTININ HER IKI PC DE DE OLMASI GEREKIR Laptop'unuzda bu kart zaten var olduguna göre Masaustu bilgisayarınıza usb girişine takılan USB WI-FI ADAPTORU alıp takarak kablosuz ağ kurabilirsiniz

Aşağıdaki linklerde bazı bilgiler var umarım işinize yarayacaktır Denemediğim için kesin bir cevap veremiyorum
kablolu ağa kablosuz ağdan bağlanmak - Google Fan Webmaster Forum
Kablolu masaüstü Bilgisayarı laptop'a bağlamak - CHIP Online Forum

gatem

Acemi
Üye
Yüksel ilginden dolayı teşekkür ederim. İşimi hallettim. Çok basitmiş sadece her iki bilgisayar için de bildiğin ofis ve iş yeri ağı kurmakmış. Tabi ben bunu çoktan akıl edip yapmıştım ama virüs programımın erişimi engellediğini düşünememişim. Virüs programımı devre dışı bırakınca bağlanabiliyorum. Herkese saygılar...