• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

laptopta sorun

• Konbuyu başlatan melis..
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
laptopta sorun

melis..

Acemi
Üye
Arkadaşlar, 2gün önce laptopumda bi sorun oluştu, önce normal açılıyo sora bianda kitleniyor , defalarca denedim ama bi düzelme yok.. markası acer, 2 yıldır kullanıyorum, ilk defa oldu böyle. telefonla donanım hizmeti vermeye başlamışlar ordan yardım alıyım diyorum, sizce yararlı olur mu yoksa tamirciye mi görtüreyim ?

orkuorkun

Kıdemli
Üye
2 sorun oluşabilir laptopunuzda
1- yazılımsal bir virüs girmiştir ve kapatıyordur, yada windows bir dosyayı kaybetmiştir arayıp bulamıyor kapatıyordur. format atmakla duzelir. ve virüsleri temizlemekle.
2-donanınmsal sorunsa ,bir miktar çalışıp 1-2 dakika herşey normal gidip aniden kesiliyorsa.restart veriyorsa laptop işlmcisi üstündeki fan macunu kurumuş olabilir 2-3 yıl içinde kuruyorlar

her halukarda bir tamirciye goturmenizi öneririm. format her tamirci atabilir ama laptop açmak her tamircinin işi değildir . götürdüğünüz kişi işin ehli ise daha götürür götürmez problemi anlayacaktır.

telefonla yapılacak serviste size ancak format atmayı ögretebilirler yada bazı acer modellerinde flaş sorunları var bu tarz problemleri bşka bilgisayar veya servis cd siile cozdururler.

melis..

Acemi
Üye
Teşekkür ederim yardımın için, acer ın teknik servisine yolladım bakalım nasıl geri gelicek gelişmeleri aktarıcam ilk gelişme ücretsiz kargo :))..

Üst Alt