• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Laptopa Dökülen Sıvıdan Nasıl Kurtulunur?

Okunuyor :
Laptopa Dökülen Sıvıdan Nasıl Kurtulunur?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Öncelikle hemen bilgisayarı kapatın, şarj kablosunu ve bataryayı sökün. Laptopa enerji veren her ne varsa beş saniye içinde sökmelisiniz.

Ardından laptopunuzu ters çevirerek sıvının derine inmesini önleyin. Kağıt havlu kullanarak sıvıyı emdirin. Eğer klavyeniz kolay sökülebilir tipteyse sökün ya da tuşları çıkarın. Detaylı bir temizlik yapmaya çalışın.

Laptopunuzun garantisi geçmediyse içini açmayın ve servise gönderin. Eğer eski bir bilgisayarsa iş başa düşüyor. Daha derin temizliğe girmeden önce vücudunuzdaki statik elektrikten arınmanız şart. Topraklanmak için elinizi toprağa değdirin. Laptopun kasasını söküp içerideki ıslak bölümleri nazikçe silin. Çok sıcak ve basınçlı olmamak kaydıyla kurutma makinesi kullanarak son damlaları kurutun. Eğer döktüğünüz şey su ise panik yapmanıza hiç gerek yok. Döktüğünüz şey kola veya kahve gibi şekerli bir sıvıysa ince çalışıp yumuşak tüysüz bir bezle silin. Yağlı bir şey dökmüşseniz önce denature alkol sonra da saf su ile silin. Temizlik bitince laptopu 48 saat kurumaya bırakın. Sonra bilgisayarınızı açın. Çalışmıyorsa da canınız sağ olsun. İçine bir miktar servis ücreti sıkışmıştır. Götürün teknik servis çıkarıversin.

askmen
 

simqe

Kıdemli
Üye
Ters çevirin hemen ,benim laptopa bira dökülmüştü,hemen ters çevirdim..bir müddet sonrada fön tuuttum..eskisinden daha hızlı oldu :freakedout:
 
Üst Alt