• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

L avuk nedir? Kime söylenir?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
- şahıs belirtir ama bu şahıs her zaman çekilemeyen, gıcık gidilen ya da kıskanılan insanlar için çok söylenir ..

örnek: lavuğa bak lan manita yapmış...

- öfkelendirecek, kızdırabilecek, moral bozabilecek ama kavga ettirmeyecek, sınırda gezen bir sıfat.

- çevremizde çokça var.muattap olmayınca dikkat çekmek için daha da *****laşırlar işin kötüsü.

- kürtçe "lavo" (oğul, oğlandan) erkek, adam. "helal olsun bana, çok kral bir lavuğa tav olmuşum..." (metin kaçan ağır roman), "homolara bak osman abi... pıst naber kızlar!.. -eşcinsel galiba *****lar!.. keh kah koh" (latif demirci the selamın aleyküm ) kaynak: hulki aktunç, büyük argo sözlüğü.

- halk arasında, çok konuşan kişilere bu şekilde hitap edilir. (alıntıdır)

Hangi sebeple soylenirse söylensiz Forumlarımızdabutip seviyesiz sözcüklerin kullanılması hoş değildir.

Kelime sözcük filitre listemize eklenmiştir

DevilMoon

Acemi
Üye
- şahıs belirtir ama bu şahıs her zaman çekilemeyen, gıcık gidilen ya da kıskanılan insanlar için çok söylenir ..
Bilgilendirme için teşekkürler :freakedout: bana bunu söyleyende bu yüzden söylemiş olcak sanırım.

atmaca34

Kıdemli
Üye
aydınlatıcı bilgilerinizi paylaştığınız için teşekürler..sayın admin..

evet herkesin dikkat emesi gereken kelimeler diyorumm....

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Bilgilendirme için teşekkürler :freakedout: bana bunu söyleyende bu yüzden söylemiş olcak sanırım.
Bizim yöremizde, yanlışta ısrar eden, meselele atgözü ile bakan, kişiyi detaylı bir şekilde okumadan onun kakında ahkam kesenler için kullanılır.
Kişilere hakaret etmeyi sevmem hakarete maruz kalmadıkça. Yani size hakaret amaclı yazmadım, öyle değerlendirmesenizde keyfiniz bilir.

DevilMoon

Acemi
Üye
Sizin orda saidi Allah'ın yaptıklarınıda yapıyor. Sizin orasının dünyadan olmadığı belli.

Bay X

Kıdemli
Üye
Şurda dikkat çekeceğim bir husus var bu hakareti kullanan kişi prosedürü iyi bilen birisi.."L avuk" kelimesi yalın haliyle filtreye takılabilir bir nebze önlem olarak düşünülebilir fakat arkadaşımız dehasını konuşturmuş filtreye takılmadanda hakaret edebiliyor "L awuk" örneğinde görüldüğü gibi W ile pekiştirmiş cümlesini bu durum daha ciddi önlemler alma konusunda yöneticilerin başını ağrıtacağa benziyor..

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Şurda dikkat çekeceğim bir husus var bu hakareti kullanan kişi prosedürü iyi bilen birisi.."L avuk" kelimesi yalın haliyle filtreye takılabilir bir nebze önlem olarak düşünülebilir fakat arkadaşımız dehasını konuşturmuş filtreye takılmadanda hakaret edebiliyor "L awuk" örneğinde görüldüğü gibi W ile pekiştirmiş cümlesini bu durum daha ciddi önlemler alma konusunda yöneticilerin başını ağrıtacağa benziyor..
Gitmem gerekiyorsa giderim barbaros. Hemde kimseyi üzmeden , hemde helallik istiyerek... Hemde senin gibi kovulmadan.
Bu söylediğin kelime oyunlarını ben bilmem. Söylersem çıkar evet söyledim derim. umarım anlamışsındır.

Üst Alt