• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kuyruk Kavgası

Okunuyor :
Kuyruk Kavgası

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Diyelim ki Ahmet Bey kuyrukta bekliyor ve kuyruğun ön tarafında birisi araya kaynak yaptı. Şimdi Ahmet Bey bu münasebetsizi nasıl uyarır? Şüphesiz ki Ahmet Bey kişiyi, mensup olduğu sanat ekolüne veya dünya görüşüne uygun bir üslupla uyarır. Şimdi Ahmet Bey'in kuyrukta önüne geçen kişiye verebileceği tepkilere bakalım:

Klasik Tepki: Sıraya geç kardeşim.

Neoklasik Tepki: Şeker kardeşim sıraya geçiver.

Realist Tepki: Sıra var.

Sürrealist (gerçeküstü) :Sallandıracaksın bunlardan iki tanesini Kızılay'da bak bir daha yapıyorlar mı?

Romantik:Beyfendi galiba sırayı görmediniz.

Naturalist:Sırana geç.

Modern:Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa'da...

Post- modern:Sıraya geç lan ayı!

Mutabakatçı:Acelesi olmasa öne geçmezdi; üzmeyin garibi.

Devrimci:Alt yapı sorunları çözülmeden halkımız sıraya geçmez. Devrim olunca herkes hizaya gelicek.

Kaderci:Bırakın geçsin ya. İki dakika fazla beklesek kıyamet mi kopar? Kısmetse hepimizin işi görülür.

Felsefeci (septik/kuşkucu) :Ön ve arka kavramları izafidir. O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir.

Kantçı:Efendim, algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa, adam yok olur.

Kötümser varoluşçu: Herkes bir gün ölecek. Onurlu bir şekilde bekleyin, o adam da ölecek.

İyimser varoluşçu:Sıkmayın canınızı; şu anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve önünüze geçiyorlar.

Hümanist: İnsanlık bir bütündür. Birimiz hepimiz için; hepimiz birimiz için. Birimiz öne geçince, aslında hepimiz öne geçmiş gibi oluyoruz.

(Kaynak:İletişim Çatışmaları ve Empati-Üstün Dökmen)

Bakalım sizin yaklaşım tarzınız hangisi?...:freakedout:

mopsy

Emektar
Üye
Kuyrugu kim yiyecek!

Merhaba!

Ben size balkanlardan gercek bir kuyruk kavgasi anlatayim.
Bu bolgelerde oluler icin yakin caminin imami ve cemaattan 20-25 kisi
Dua etmek icin olumden 40 gun sonra olu evinde yer alirlar.
Ya sin ,mulk,nebe sureleri, asrlar(10 ayetler),mevlid dualar,tespihlerden sonra
Masaya oturulur.12 cesit yemek gelir.
Burda en onemli yer Hocanin sagi ve soludur.
Burasi her duada cemaatten degisik insanlarin
Oturmak icin kavga ettikleri yerlerdir.

Sebebi sudur.
Kesilen kuzunun KUYRUGU PISIRILIR.
Sadece Hocaya ikram edilir!

Hocada saginda ve solundakilere goz hakki birer parca keser ve verir.
O gunun konusu Kimlerin KUYRUK YEDIKLERIDIR.

DUA DEMEK KUZUNUN KUYRUGU DEMEKTIR.
Kuyruk yeme kavgasi Dobrucanin en onemli konusudur.

Gül@y

Kıdemli
Üye
Modern:Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa'da...

Hepsi çok komik.Ama bunu diyene inanmayın o modern kişiler başkalarını eleştirip bilgiçlik taslayan çok bilmişler, halbuki aynı şeyleri kendileri hemde daha ukalaca yapıyorlar.

shgiptare

Kıdemli
Üye
Sürrealist (gerçeküstü) :Sallandıracaksın bunlardan iki tanesini Kızılay'da bak bir daha yapıyorlar mı?
kesinlikle bir daha yapmazlar :Winlk_Tongue:

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Annemin başından geçen bir olay var bir gün yine böyle otübüs kuruğunda beklerken bir bayan gelip en ön sıraya geçiyor.
Kuyrukta olan beylerden biri buradaki şıklardan hangisini seçmiş bilinmez sıra ya geçmesini söylüyor
bayana veee asrın hatasını yapıyor garibim
bayanın elinde dosya gibi bişi varmış ve otobüse binmişler adam bi yere oturmuş bayanda hemen arkasına geçmiş ve yol boyunca adamın kafasına indirmiş elindeki dosyayı ve bana bak sen beni tanımadın galiba
ben yılın 10 ayını karakolun hücresinde geçiren falanım diye lakabını söylemiş inanmazsan git şu karakolara sor beni
ve adamı tartaklamış adam şoföre seslenmiş kaptan müsait bir yerde durmanı rica edecem demiş şoförde tamam kardeşim zaten durak yapacaktım demiş.demiş ama mümkünmü:)
bayan seslenmiş şoföre kimse inmeyecek yoluna devam et sen dönmüş yolculara aranızda bu durakta inecek varmıydı diye sormuş tabiki kimseden çıt çıkmamış :)
ve 2 durak ötede inince adama demiş ki hadi sende in bakalım daha seninle işimiz bitmedi . adam tam inecek ordan yaşlı bir teyze tamam kızım deminden beri adama yapmadığın kalmadı bırak artık diyince dönmüş sen bu teyzeye dua et demiş ve gitmiş.

annem der ki babama ve bizlere sakın kimseye sıraya geç falan demeyin ne olur ne olmaz belki hısımı veya akrabsıdır o bayanın bellimi olur :))

oykum

Amatör
Üye
İyimser varoluşçu:Sıkmayın canınızı; şu anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve önünüze geçiyorlar.:freakedout:

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Merhaba!

Ben size balkanlardan gercek bir kuyruk kavgasi anlatayim.
Bu bolgelerde oluler icin yakin caminin imami ve cemaattan 20-25 kisi
Dua etmek icin olumden 40 gun sonra olu evinde yer alirlar.
Ya sin ,mulk,nebe sureleri, asrlar(10 ayetler),mevlid dualar,tespihlerden sonra
Masaya oturulur.12 cesit yemek gelir.
Burda en onemli yer Hocanin sagi ve soludur.
Burasi her duada cemaatten degisik insanlarin
Oturmak icin kavga ettikleri yerlerdir.

Sebebi sudur.
Kesilen kuzunun KUYRUGU PISIRILIR.
Sadece Hocaya ikram edilir!

Hocada saginda ve solundakilere goz hakki birer parca keser ve verir.
O gunun konusu Kimlerin KUYRUK YEDIKLERIDIR.

DUA DEMEK KUZUNUN KUYRUGU DEMEKTIR.
Kuyruk yeme kavgasi Dobrucanin en onemli konusudur.
Desenize bu kuyruk kavgası hiç bitmeyecek...:freakedout:

Üst Alt