Kurtlar Vadisi:Gladio

Kurtlar Vadisi Gladio filminin bir hayli iddialı olduğu anlaşılıyor. Filmin etkileyici tanıtım müziği dikkati çekerken, tanıtımda soru sorarak merak uyandırma yöntemi kullanılmış. Tanıtımlarda sorulan sorular ise bir hayli etkileyici... İzleyiciye filmde bu soruların yanıtlarını bulabilecekleri izlenimi verilmiş.

İşte filmin fragmanındaki sorular:

-Cumhurbaşkanı Özal Musul ve Kerkük'e girecek diye mi zehirlendi?
-Cem Ersever gladionun hangi gerçeğini öğrendiği için öldürüldü?
-Apo suikastini gladio nasıl önledi?
-28 Şubat süreci bin yıl sürecekken beş yılda nasıl sona erdi?
-Kim Washington'dan gelen telefonla darbe girişiminden vazgeçti?

Filmin tanıtımında bu sorular sorulduktan sonra Kurtlar Vadisi Pusu'nun derin kişiliği İskender Büyük, izleyiciye şu mesajı veriyor:

"Size gladionun ikinci adamını anlatacağım."

Kurtlar Vadisi Irak'tan sonra Mustafa Üstündağ'ın canlandırdığı Muro karakterine film yapan Pana Film, Muro'dan gişede iyi bir gelir elde etse de popülaritede istediğini alamamıştı...

Pana Film'in bu yeni film projesinde bir hayli iddialı olduğu gözleniyor...
sinemamuzik.com

Galadio, derin devlet, kontrgerilla...gibi ülke içindeki CIA bağlantılı güçlerin
varlığının halk tarafından bilinmesi açısından iyi olacağını düşünüyorum.

Bu güçlerin deşifre edileceğini sanmıyorum ama irdelenmesi önemli...

Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi…

KONU:
İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır.

Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender’in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ‘Gladio’dur.

FİLMDEN İLK KARELER
haberturk.com

Bu dizi yapımcıları ve destekçileri "gladio" diye kendi içinde oldukları,ve besledikleri durumu anlatıyorlar sanırsam zira artık eskiyen bu yaşanmışlıkların yerinde açıklanamayan diğer önemli ve hayati durumlar var...
Kontrgerilla kimdir?
Derin devlet kimlerin yönetiminde?
CIA nın piyonları kimdir?

Geçin efendiler geçin...

Polat Alemdar bir sezon İskender Büyük'ün davası uğruna mermi atıyor, Ömer Baba kalkıp da, 'Evladım nedir sendeki bu hal; bir öylesin, bir böyle?...' demiyor. Salih Tuna yazdı.

Kurtlar Vadisi Pusu'nun seyirciye kurduğu pusu

Değil mi ki, “Yiğidi öldür hakkını yeme” diye dünya durdukça duracak güzellikte bir atasözümüz var…

Değil mi ki, her hâl ü kârda hakkaniyet ölçüsünden şaşmamak gerek…

O halde, Vadi yapımcılarının bir-iki hususta hakkını teslim ederek başlayabiliriz söze.

Mesela…

Başrol oyuncularını piyasadan tedarik etmemişler; kendi içlerinden çıkarma başarısını göstermişlerdir.

Yani…

Bir “Yeşilçam” kırması yahut bir manken bozmasından star “yaratıp” da, başlarına

tebelleş etmemişlerdir.

Kim akletmişse ( ki bilebildiğim kadarıyla Osman Sınav) çok iyi etmiş.

Hiç düşündünüz mü; Polat Alemdar karakterini Necati Şaşmaz'ın yerine piyasadan tedarik edilmiş bir “aktör” canlandırmış olsaydı ne olurdu?

Ben söyleyeyim: Kompleks ve kaprisleri yüzünden sadece yapımcıları değil, herkes kafayı yerdi.
yenisafak.com.tr

bir sene devam ederdi ünlü aktör bir dizide sonra bahsettiğiniz gibi diziden ayrılırdı..hep olmuyor mu böle tam izlenme rekoru kıran dizide ya parası az geliyor ya da kaprisleri yüzünden başka bir oyuncu devam ediyor..ben anlamıyorum kurtlar vadisine bu düşmanlığı ;( bakıyorum başka dizilerde kuzeniyle aldatıyor eşini o dizi izlenme rekoru kırıyor , sonra iki kardeş birbirinin kocasını alıyor yine dizi en üstler de .ama kurtlar vadisine hep düşmanlık..gerçi olsa ne olucak altı yıldır bir numara kim ne derse desin.

vadi efsanesine devam.....

Türkiyenin tek ciddi dizisi. eleştiri gelsede
daha iyisi olmadıgından çoğu zmn eleştirenler bile susmak durumunda kalıyor...

onairci

Sözlük Yazarı
Kurtlar Vadisi Gladio

Tür : Aksiyon / Polisiye / Macera / Suç / Tarihi / Casusluk
Gösterim Tarihi : 20 Kasım 2009
Yönetmen : Sadullah Şentürk
Senaryo : Raci Şaşmaz , Bahadır Özdener , Cüneyt Aysan
Yapım : 2009, Türkiye

Oyuncular
Musa Uzunlar

Kurtlar Vadisi Gladio…
Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi…

İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır.

Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur.

Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender’in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise Gladio'dur.

İfadeleri ülkede her gün yeni bir gündem yaratırken, içindeki intikam duygusu da giderek büyümektedir. Elinde kalan son kartı oynamaktan başka şansı yoktur: Anlattıklarıyla, Gladio’nun ikinci adamı Fuat Aras’ı saklandığı yerden çıkarmak!

Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük’ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur… Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir…

Magazin Oteli

Üst Alt