• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kürtaj cinayet midir, mecburiyet mi?

• Kullanılan toplam oy
    28

keke

Amatör
Üye
D€NiZ;169743' Alıntı:
İlk oy benden...
Şimdi daha açıklayıcı ve net olmuş canım...

Bence zorunluluk..Hangi kadın "keyfi",bir hayata son verebilirki..

İmzamı atıyorum...

İkinci oy da benden..
evet kesin zorunluluk o zaman korunacaksın kardeşim... yaptığınız bir şeyin sonucuna katlanmayı öğrenin.
kürtaj yaptırabılıyosanız hata yaptığınızı kabul edıyosunuz demekktir...ya hatayı yapmıcaksın yada sonuclarına katlanacaksın mucadele edeceksın ha yok acizim diyorsanız o zaman kolayı seçmenıze sözum yok
eyvallah

fidel castro

Acemi
Üye
Bence bunun cevabı değişiklik gösterir . Tecavüze uğramış , sekizinci , dokuzuncu bebeğine hamile ya da engelli olarak dünyaya geleceği kesinleşmiş bir bebeğe hamile kalmış bir kadının bebeği aldırmasını cinayet olarak görmüyorum. Keyfi olarak histeri krzi geçirip de cinsellik güdüsüne karşı zayıf düşen ve hamile kalan bir kadının , günahının vebalini bebeğin ödemesini ise cinayet oalrak görüyorum ...
altına ımsa atmaktan baska secenek yok kiii

angie

Acemi
Üye
ben neyim? katil mi?

Evet arkadaşlar yeniden oylama yaparak fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim:)

Merhaba arkadaşlar.
Google da arastirma yaparken tesadus bu forumu buldum.Benim icin hayatimi sarsan olayin ardindan bunu gormek bogazmi dugumledi.
Uye olup birşeyler yazmak istedim.Umarım vakit ayırır ve okursunuz.

Geçtiğiniz kış 3 yıllık evliyken hamile kaldım.Çok mutluydum.Beklenmedik bir gebelikte ama eşimde bende sevinçle karşıladık.Durumumuz allaha çok şükür çok iyi.Ama bazen hiçbirşey yeterli olmuyor bu hayatta.Allah önce sağlık versin hepimize :(
İkili test sonucu bebeğimin down sendromlu doğabileceği düşünüldü.Ben kesin panikliyorlardır herkese aynı seyi yapıyorlar dedim.Ancak ilerleyen zamanda durum kesinleşti.Aradaki testleri ve o dönemde yaşadıklarımı anlatmak bile istemiyorum.
Doktorların kesin kararı ile bebeğim down sendromlu doğacaktı.Şoke olmuştum.Ciğerim yandı, dünya başıma yıkıldı.Eşim aldırma konusunda ısrarlıydı ben isteyemedim :( ne olursa olsun benim yavrumdur dedim.Bebeğimin durumunu ögrenmeden önce ki dönemde arkadaşımdan bir mail gelmişti.Çok çok güzel kız bebeğinin doğumunu çektirmişler, bebek bir melek....Normalde hiç beğenmem o tip fotoğrafları o muhteşem anı çok soğuk itici gösteriyorlar çünkü.bakmayın siz reklamlara.Yurtdışında yaşadığım dönemde ne örnekler görmüştüm buraya dönünce sektöre dönen bu işi yapanları çok kötü buluyordum.Ancak gönderdiği çok farklıydı :( hala sayfalarını açıp ağlarım. Doğum Fotoğrafçısı siz de bakın kızlar.hayaller kurdum.Doğpumunu çektirecektim, ilk ayını, evdeki ilk günümüzü, ilk yaşını.. 2... cici elbiseleriyle evimizin bahçesinde, banyomuzda yıkanırken, havuzumuzda yüzerken.. bebeğimi ciserenin karelerinde buyutecektim.herkese gösterecektim fotograflarımızı.elimdeki tek goruntusu ultrasound resmi artık :(
hiçbirşeyin hayalini kurmamak ümitlenmemek gerekiyormus galiba.Kendimi suçladım hazırlıkları abarrtığım için daha gelişmeden o varmış gibi yaşadığım için :(
eşimin baskıları bitmedi, sana kolay geliyor, saçmalıyorsun dedi.Dogdugu an kucagına verdiklerinde 1 yaşına bastıgında ya peki 7 yaşına bastıgında okul yaşına geldiğinde ne yapacaksın dedi...İçim yandı.ne yapacağımı da bilemedim. kendimle çeliştim durdum.Sabretmeye acele karar vermemeye çalıştım bazen bana haklı geldi ayhanın dedikleri bazen ise o benim evladım ne olursa olsun ona kıyamam dedim.Gencsiniz daha önünüzde yıllar var yeniden yaparsınız dediler..zaten bir bebegimiz var ki diye dusundum..
SOnra o fotograflara baktim bebklerin hepsi guzel saglikliydi.bende artık o eski fotograf şevki yoktu.cici kıyafetler alsammı almasammı bebegim olacakmı olmayacakmı :(( çıldırdım durdum.En sonunda 4.5 aylık iken nisan ortasında bebeğimi aldırdım :(
çok pişmanım, çok mutsuzum kendimi katil, evlat ayrımcısı kötü bir anne adayı olarak goruyorum :( anne bile değilim.
Yemin ederim hergun o siteye girip bakıyorum fotogarflara tek tek :( ..........benim bebekleirm oldu sanki.onlarla avunuyorum, bir an benimde böyle bebeğim olacak gene diyorum.SOnra olandan vazgeçtiğim için kendime kızıp aplama krizlerine giriyorum.

Arkadaşlar ben bu işin cinayetmi mecburiyetmi olduğuna karar veremedim.İçim yanıyor suçluluk duygusu yakamı bırakmıyor.Bir katilin hisleri değilmi bunlar :(
Allahtan sabır diliyorum yardım diliyorum.Ben meleğimi ona gönderdim, bana bir şans daha versin meleğimin ruhunu bana geri göndersin af diliyorum :( bu sefer ne olursa olsun yemin ederim onu kucağıma alıp bir ömür herkesden sakınacağım, ömrümü adayacağım.

:(
meleklerinizi allah sizlere bağışlasın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tsunami34

Acemi
Üye
ewt bazen yanlış ilişkilerin sonucundan dolayı kurtaj yapılır ama bence cinayettir allahın verdiği cani bir tek allah geri allabilir hem mecburiye dayanıyooor hemde cinayette bazı insanlar çocukları sakat doğcandan dolayıda alıyoor pekii onu söylen o mecburimi onu söyleyin bakimm Bence (CİNAYET)

K

Kadim

Ziyaretci
Bursa’da kürtaj operasyonu

10 haftalık kadınlara kürtaj yapmışlar..

Bursa’da, yaşları 14 ile 30 arasında olan, gebelik süresi 10 haftadan fazla kadınlara yasa dışı kürtaj yaptıkları iddia edilen bir doktor ve iki emekli hemşire ile sekreterleri gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa’da kadın doğum uzmanı A.M. ile yanında çalışan emekli hemşireler H.D. ve N.C’nin yasak olmasına rağmen gebelikleri 10 haftadan fazla olan kadınlara para karşılığı kürtaj yaptıkları bilgisine ulaşan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, operasyon düzenledi.

Bursa’nın merkez Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri ile İnegöl, Orhangazi ve Kestel ilçelerinde düzenlenen operasyonda, doktor A.M. ile emekli hemşireler H.D. ve N.C. ile sekreterleri S.Ö. gözaltına alındı.

Kendi aralarında yaptıkları telefon konuşmalarında, "Tül perde", "Düğme" gibi şifreli kelimeler kullandıkları tespit edilen zanlıların, hamileliklerini ailelerinden gizlemek zorunda kalan kişilere yardım amacıyla kürtaj yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

haber3

yusolis

Amatör
Üye
Bazı nedenler haricinde, yapılan kürtaj bence cinayettir.

Masterlord

Kıdemli
Üye
10 haftalık kadınlara kürtaj yapmışlar..

Bursa’da, yaşları 14 ile 30 arasında olan, gebelik süresi 10 haftadan fazla kadınlara yasa dışı kürtaj yaptıkları iddia edilen bir doktor ve iki emekli hemşire ile sekreterleri gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa’da kadın doğum uzmanı A.M. ile yanında çalışan emekli hemşireler H.D. ve N.C’nin yasak olmasına rağmen gebelikleri 10 haftadan fazla olan kadınlara para karşılığı kürtaj yaptıkları bilgisine ulaşan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, operasyon düzenledi.

Bursa’nın merkez Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri ile İnegöl, Orhangazi ve Kestel ilçelerinde düzenlenen operasyonda, doktor A.M. ile emekli hemşireler H.D. ve N.C. ile sekreterleri S.Ö. gözaltına alındı.

Kendi aralarında yaptıkları telefon konuşmalarında, "Tül perde", "Düğme" gibi şifreli kelimeler kullandıkları tespit edilen zanlıların, hamileliklerini ailelerinden gizlemek zorunda kalan kişilere yardım amacıyla kürtaj yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

haber3

para için herseyini gözden çıkarabilen, tüm degerlerini hiçe sayıp saydıran kişilerin sayısı gittikçe artıyor

bu kesimin en büyük kısmını ise doktorlar oluşturuyor

para için yapamayacakları sey yok
etik olup olmaması, yaptıkları operasyonun zamanla toplumu etkileyip etkileyemeyecegi onları düsündürmüyo bile

çocukça bahanelerin
yalanların arkasına sığınıyolar

bir insan Allahtan önce paraya tapıyorsa o insandan hayır gelme ihtimali yoktur

ilk müdahale edilmesi gereken sektör tıp sektörüdür
ülkemizdeki doktorların yarısına yakını yasa dışı işlerden para kazanıyorlar

hepsine yazıklar olsun
hepsinin diplomaları iptal edilmeli....

K

Kadim

Ziyaretci
18'inde 3. kürtajını oldu

18'inde 3. kürtajını oldu
Henüz 18 yaşındaki bu genç kız 3. kürtajını yaptırdı.

İngiltere'de Mandy Brown isimli genç kız 18 yaşına kadar üç kez kürtaj oldu. Şimdi 19 yaşında olan Brown ilk hamile kaldığında 15 yaşındaydı. Genç kız ailesinden gizli kürtaj oldu. Ancak bir yıl sonra tekrar hamile kaldı. Mankenlikten kazandığı parayla bebeğini aldıran Brown 18 yaşında tekrar hamile kalıp üçüncü kez kürtaj yaptırdı. Mandy Brown'un hikayesi, İngiltere'de büyük bir tartışma başlattı.

[BALON]cinayetmi?
mecburiyetmi?
[/BALON]

irem1

Amatör
Üye
Kürtajı bilmeyenler için söyliyim ...annenin rahminde parçalaya,parçalaya öldürülüp vakumla çekilir bebek incecik kemikleri şakur ,şukur dolar bunu yaptıranın nasıl bir özrü olabilir soruyorum size ?
Hangi bebeğin eziyet çekmesi için değecek bir özrünüz olabilir ?
Ben kendi adıma şöyle söylüyorum cinayetten daha beter bir olay... ben 2. çocuğuma korunurken hamile kaldım ve kendimi hiç hazır hissetmiyordum ama aldırmayı bikere bile düşünmedim ...Hatta tecavüze bile uğrasam onuda aldıramam ...Bir canı alıcak kadar şeytan değilim ben ...
Kendi adıma her günahı işlesemde allah bu tür olaydan korusun beni

tek_başına

Amatör
Üye
hiç bir kadın keyif için içindeki cana kıymaz....mecbur kaldığı için yapar bunu bence....

irem1

Amatör
Üye
hiç bir kadın keyif için içindeki cana kıymaz....mecbur kaldığı için yapar bunu bence....
bunun mecburiyetliliği yoktur ..korunsunlar bukadar kürtaj olan insan var hepsi tecavüzemi uğramış ...Dinimizde bile yeri yok bunun ya

senin annen seni karnındayken başını dele dele öldürse işkencenin en beterini çeksen yaşama hakkını elinden alsa ne söylerdin ona annemin hayatı için neden kendi hayatımı doğmadan daha heba edicem nekadar saçma ya

sahrabetis

Kıdemli
Üye
bunun mecburiyetliliği yoktur ..korunsunlar bukadar kürtaj olan insan var hepsi tecavüzemi uğramış ...Dinimizde bile yeri yok bunun ya

senin annen seni karnındayken başını dele dele öldürse işkencenin en beterini çeksen yaşama hakkını elinden alsa ne söylerdin ona annemin hayatı için neden kendi hayatımı doğmadan daha heba edicem nekadar saçma ya
Çok kesin konuşmamanızı öneriririm İrem'cim. Hayatın kimi şah ve mat edeceği bilinmez . Her daim temkinli olmakta ve kırk kere düşünüp bir kere konuşmakta fayda vardır . İlle de tek sebep tecavüze uğramak değildir kürtaj için . Biraz daha hayata karşı tolereli olmak gerektiğini düşünüyorum . Size de tavsiye ederim. :freakedout:

irem1

Amatör
Üye
Çok kesin konuşmamanızı öneriririm İrem'cim. Hayatın kimi şah ve mat edeceği bilinmez . Her daim temkinli olmakta ve kırk kere düşünüp bir kere konuşmakta fayda vardır . İlle de tek sebep tecavüze uğramak değildir kürtaj için . Biraz daha hayata karşı tolereli olmak gerektiğini düşünüyorum . Size de tavsiye ederim. :freakedout:
Ben büyük asla konuşmam 34 yaşındayım hep bu korkuyla yaşadım ..akli dengem gitmediği sürece kabul edemiyorum ...Çok samimi arkadaşım jinekolog nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum bu acımasızlık ...Bana tek bir örnek verebilirmisiniz sizce hangi şartta mecburi bir durumdur bu ? Dinimiz buna cinayet diyorken insanoğlu dahamı iyi biliyor bu işleri ...
Allah kimseye çekemiyeceği yükü yüklemez sahra hanım sizde bu nasihatımı göz ardı etmeyin :)

Şakır şakır çocuk aldırıyor millet nekadar dertliymiş insanlar anlamıyorum

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Ben büyük asla konuşmam 34 yaşındayım hep bu korkuyla yaşadım ..akli dengem gitmediği sürece kabul edemiyorum ...Çok samimi arkadaşım jinekolog nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum bu acımasızlık ...Bana tek bir örnek verebilirmisiniz sizce hangi şartta mecburi bir durumdur bu ? Dinimiz buna cinayet diyorken insanoğlu dahamı iyi biliyor bu işleri ...
Allah kimseye çekemiyeceği yükü yüklemez sahra hanım sizde bu nasihatımı göz ardı etmeyin :)

Şakır şakır çocuk aldırıyor millet nekadar dertliymiş insanlar anlamıyorum
Tabii bu da sizin bakış açınız ve herkesin doğrusu kendincedir . Hangi şartlarda aldırılacağına gelirsek , çok değil ama bir iki örnek yazayım elimden geldiğince :

1 Tecavüz vak'alarında
2 Annenin hayatının tehlikeye gireceği durumlarda ( ki bu yüzden bir arkadaşımı kaybettim. Sadece din kabul etmiyor diye , "hayatınızı kaybedersiniz uyarısını " dikkate almayarak yavrusunu doğurmaya kalkıp 21 yaşında öldü arkadaşım. O yüzden din kabul etmiyor gibi dogma yaklaşımlar bir kulağımdan girip diğerinden çıkar hale geldi )
3 Bir anlık bilinçsizlik ile hayatının hatasını yapıp da , geri dönemediği ve ortada kaldığı durumlar olabiliyor kızlarımızın. Bu yadsınamaz bir gerçek . Bu durumlarda çocuğun babasız doğacağına hiç doğmamasının bebek adına da en doğru seçim olacağına olan inancım büyük.
4 Annenin yoğun radyoaktif tedavi gördüğü süreçler anında bebek bekleniyor ve bebeğin sağlıksız olma ihtimali çok büyük oalsılık taşıyor ise.
5 Bebek direkt anomali halinde ise ....

Sanırım aklıma bu kadarı geldi İrem Hanım. Yine gelirse yazarım tabii ki ...

tek_başına

Amatör
Üye
irem hanım bakın...ben ikinci çocuğumu 6 aylık doğurdum...2 ay hastanede yattım..ve kürtaj olmak zorunda olduğum için yattım..bebek 1 kilo doğdu...5 aylıkken karnımdan alınan su eğer iyi çıkmasaydı o bebek dünyaya engelli olarak gelicekki...ve heyet kararı ile bebek kürtaj olucaktı...çok şükür şimdi iyi...gelelim madalyonun öbür yüzüne..sizce ben bu ay hamile kalayım sonrada aldırayım diyen kadın varmıdır sizce..ben hiç rastlamadım...2 ay hastahanede yattığım süreç içerisinde hep mecburiydi...sahrabetis hanfendininde dediği gibi...ya radyasyon..yada mutlaka bir sorun vardı..benim arkadaşım ikiz bebeklerini aldırmak zorunda kaldı çünkü bebeğin biri ölüydü diğeride engelli idi..bu kadın keyif içinmi aldırdı bu bebekleri....ben hiç rastlamadım...

irem1

Amatör
Üye
Tabii bu da sizin bakış açınız ve herkesin doğrusu kendincedir . Hangi şartlarda aldırılacağına gelirsek , çok değil ama bir iki örnek yazayım elimden geldiğince :

1 Tecavüz vak'alarında
2 Annenin hayatının tehlikeye gireceği durumlarda ( ki bu yüzden bir arkadaşımı kaybettim. Sadece din kabul etmiyor diye , "hayatınızı kaybedersiniz uyarısını " dikkate almayarak yavrusunu doğurmaya kalkıp 21 yaşında öldü arkadaşım. O yüzden din kabul etmiyor gibi dogma yaklaşımlar bir kulağımdan girip diğerinden çıkar hale geldi )
3 Bir anlık bilinçsizlik ile hayatının hatasını yapıp da , geri dönemediği ve ortada kaldığı durumlar olabiliyor kızlarımızın. Bu yadsınamaz bir gerçek . Bu durumlarda çocuğun babasız doğacağına hiç doğmamasının bebek adına da en doğru seçim olacağına olan inancım büyük.
4 Annenin yoğun radyoaktif tedavi gördüğü süreçler anında bebek bekleniyor ve bebeğin sağlıksız olma ihtimali çok büyük oalsılık taşıyor ise.
5 Bebek direkt anomali halinde ise ....

Sanırım aklıma bu kadarı geldi İrem Hanım. Yine gelirse yazarım tabii ki ...

Ben görüşlerinize katılmadığım için daha fazla uzatmıyacağım ...Özellikle karnımdaki çocuk sakat diye aldırmak bilemiyorum mutlaka hayatımızın sonuna kadar taşıyacağımız bir yük olur ama allaha inanıyorsam mükafatıda büyük olur ....Allah yaşatmasın kimseye deyip ben konuyu kesiyorum

tek_başına

Amatör
Üye
Allah insana akıl fikir vermiş...mutlaka haklısınız fakat bile bilede lades denirmi sizce....anne karnındaki bebek kendimden biliyorum ölüp 15 dk içinde anneyide zehirliyor...ok mi diycez???

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Peki değerli İrem ama tek bir cümle yazmadan geçemeyeceğim. Allah sıralı ömür verip de annenin ömrü evladndan evvel tükendiğinde , geride kalan yavruya kim ANNE ŞEFKATİ ile bakabilecek ki? Tamam biz inancımızdan cennete gittik ama geride kalan yavrumuzun biz öldükten sonraki hali ne oalcak ?

Neyse ... Ben de uzatıp ikimizin de moralini bozmayayım. Üzücü bir konu ...

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Allah insana akıl fikir vermiş...mutlaka haklısınız fakat bile bilede lades denirmi sizce....anne karnındaki bebek kendimden biliyorum ölüp 15 dk içinde anneyide zehirliyor...ok mi diycez???
Elbette sn. tek-başına ... O kadar ilginç sağlık olayları söz konusu oluyor ki , bebeği aldırmak mecburiyet içeriyor . Olaylara geniş bir çerçeveden bakmayı bilmemiz gerekiyor . Çok katı olmak kimseye birşey kazandırmaz ... Bir kaç hamle sonrasını da düşünerek hareket etmek lazım ....

Üst Alt