• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kürtaj cinayet midir, mecburiyet mi?

• Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 97
  • Görüntüleme 19K

• Kullanılan toplam oy
    28

Gül@y

Kıdemli
Üye
Evet arkadaşlar yeniden oylama yaparak fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim:)

G

güney

Ziyaretci
İlk oy benden...
Şimdi daha açıklayıcı ve net olmuş canım...

Bence zorunluluk..Hangi kadın "keyfi", bir hayata son verebilirki...

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Bence bunun cevabı değişiklik gösterir . Tecavüze uğramış , sekizinci , dokuzuncu bebeğine hamile ya da engelli olarak dünyaya geleceği kesinleşmiş bir bebeğe hamile kalmış bir kadının bebeği aldırmasını cinayet olarak görmüyorum. Keyfi olarak histeri krzi geçirip de cinsellik güdüsüne karşı zayıf düşen ve hamile kalan bir kadının , günahının vebalini bebeğin ödemesini ise cinayet oalrak görüyorum ...

B

blueice

Ziyaretci
Bence mecburiyettir.Ya geçim sıkıntısı vardır, ya sorumsuz bir adam,ya ev dolusu çocuk ve korunma kavramını anlamayan ve idrak etmek istemeyen bir evlilik düzeni. Aklıma şu an gelmeyen daha pek çok sebep.Bir canın bir başkasının iradesiyle alınmasına cinayet diyecek çoğu arkadaş ama, küretaj ben ce mecburiyet. Cinayet olacaksa bunu kendi kendine yapan örnek çok Türkiye'de.Hem bebeğini hem de kendini öldüren pek çok kadın var, nedeni de çaresizlik. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.Herşeyden önce bireyin kendini sonra da çevresini eğitmesi gerek. Bilinçli bir yaşam bu zorunlu alternatifleri yaşamdan kaldrıcaktır. O zaman bu soruyu ne sormaya ne de cevap vermeye gerek kalır. Bilinçli bir toplum görmek dileğiyle.

K

Kadim

Ziyaretci
korunmadan ilişkiye girip 5 dakikalık zevk için bir cenin oluşmasına neden olan ve sonra hunharca o cenini rahminden aldıranları görmemezlikten gelemiyorum.:angry::angry:

bu cinayet hatta katliamdır.:angry:
bu bilinçsiz eğitimsiz toplum suçudur.

D€NiZ

Kıdemli
Üye
korunmadan ilişkiye girip 5 dakikalık zevk için bir cenin oluşmasına neden olan ve sonra hunharca o cenini rahminden aldıranları görmemezlikten gelemiyorum.:angry::angry:

bu cinayet hatta katliamdır.:angry:
bu bilinçsiz eğitimsiz toplum suçudur.
Zorla tecavüz edenlere ne diceksin ?

Ya da zevk uğruna korunmayı göze almayanlara...

Ya da korunulmuşturda sonucunda gene hamile kalınmıştır...

Ya sakat olucağı anlaşıllmışsa...Sakat doğucak ,ömür boyu sakat kalıcak olan çocuğunuz ileride size sormazmı hesabını?

RABİA

Bağımlı
Üye
''Nasıl ki kadınlar kahramanlıkta , ihlasta şefkat itibariyle erkeklere benzemedikleri gibi , erkeklerde o kahramanlıkta onlara yetişemiyorlar, öyle de o masum hanımlar dahi , sefahette hiçbir vecihle erkeklere yetişemezler.Onun için fıtratlarıyla ve zaif hlkatleriyle namahremlerden şiddetli korkarlar ve çarşaf altında saklanmağa kendilerini mecbur bilirler.Çünkü erkek 8 dakika zevk ve lezzet için sefahete girse, ancak 8 lira kadar birşey zarar eder.Fakat kadın 8 dakika sefahetteki zevkin cezası olarak , dünyada dahi sekiz ay ağır bir yükü karnında taşır ve sekiz sene de o hamisiz çocuğun terbiyesinin meşakkatine girdiği için sefahette erkeklere yetişemez, yüz derece fazla cezasını çeker
.''
Bediüzzaman Said Nursi

Gayrı meşru bir muhabbetin neticesi merhametsiz azap çekmektir.

5 dakikalık bir heves neticesinde(gayrı meşru ilişkiden) oluşan gebelik sonucu yapılan kürtaj, cinayettir.Bunun başka bir adı ,tanımı yoktur.

Kürtajın zaruri olduğu hallerde vardır tabiki...

K

Kadim

Ziyaretci
Zorla tecavüz edenlere ne diceksin ?

Ya da zevk uğruna korunmayı göze almayanlara...

Ya da korunulmuşturda sonucunda gene hamile kalınmıştır...

Ya sakat olucağı anlaşıllmışsa...Sakat doğucak ,ömür boyu sakat kalıcak olan çocuğunuz ileride size sormazmı hesabını?
o bahsettiğiniz oran belkide incir çekirdeğini doldurmayacak kadar az zevk için yapılmasının yanında.

korunmayanlar ise kendi inançlarına göre hareket ediyorlardır (tabi inancı pek olmazda)

yasak ilişkide korunsan ne yazar korunmasan ne yazar ? (evli iseler tabikide doğmalı)

ne demek sakat cocuğu aldırmak ? o dünyaya gelmiş bir kere gerek sakat gerek sağlıklı ya ondan sonra cocuk olmazsa?
dünayada olan dünyaya gelen yaşamalıdır.

D€NiZ

Kıdemli
Üye
o bahsettiğiniz oran belkide incir çekirdeğini doldurmayacak kadar az zevk için yapılmasının yanında.

korunmayanlar ise kendi inançlarına göre hareket ediyorlardır (tabi inancı pek olmazda)

yasak ilişkide korunsan ne yazar korunmasan ne yazar ? (evli iseler tabikide doğmalı)

ne demek sakat cocuğu aldırmak ? o dünyaya gelmiş bir kere gerek sakat gerek sağlıklı ya ondan sonra cocuk olmazsa?dünayada olan dünyaya gelen yaşamalıdır.

Kimse kimsenin inancını sorgulayamaz ve içini bilemez diyorum.Bugünlerde çok inanç sorgular gördüm seni hadi hayırlısı...

Bebeğin sakat olduğu, olacağı daha ceninken görülüyor,yada bazı durumlarda anne adayı hamile iken hamile olduğunu anlamadan, bir ameliyat,bir kaza, radyasyon aldıysa..çeşitli durumlara maruz kaldıysa...heyet toplanıyor ve karara varıyor bebeğin sakat doğma ihtimalinin yüzdesi veriliyor.Zaten henüz dünyaya gelmemiş oluyor sadece ana rahmine düşmüş oluyor...daha buna çok örnekler var...
Soruyoruz size , böyle bir bebeği dünyaya getirince, her gün siz ona bakıp bakıp ölmekten, o kendine bakıp bakıp ölmesinden , acı çekmesinden ve karşınızdaki evladınızın gözlerinizin önünde erimesini seyretmek nasıl bir duygu?Yaşamayanlar bilemezki.....Yaşamak lazım....Hangi ANNE ister bebeğini kaybetmek,onu yaşatmak istememek...
Bazı durumlarda Anneler ki bir daha doğurmayı düşünmeyen hatta yaşı bile geçen Anneler, çocuklarının çaresiz hastalığına karşı ikinci bir bebek yapıyorlar.Sadece kardeşten alınan ilikle yaşayacağı hatta bu şansın az olduğunu bile bile belkide....

simqe

Kıdemli
Üye
ne demek sakat cocuğu aldırmak ? o dünyaya gelmiş bir kere gerek sakat gerek sağlıklı ya ondan sonra cocuk olmazsa?
Sakat çocukları bile bile dünyaya getirmek..asıl cinayet bu bana göre,o çocuğa hayatı zehir etmeye kimsenin hakkı yok,daha canlanmadan kürtajla alınması gerekir diye düşünüyorum..

ya ondan sonra çocuk olmazsa?..bunu anlayamadım..nasıl yani ondan sonra çocuk olmazsa?bir daha çocuk sahibi olamazsanmı demek istedin acaba?eğer böyleyse olmasın arkadaşım,illede çocuk sahibi olmak istiyorsan kimsesiz bebekler var..evlat edinirsin daha hayırlı bir iş olur bence..

B

blueice

Ziyaretci
Sakat çocukları bile bile dünyaya getirmek..asıl cinayet bu bana göre,o çocuğa hayatı zehir etmeye kimsenin hakkı yok,daha canlanmadan kürtajla alınması gerekir diye düşünüyorum..

ya ondan sonra çocuk olmazsa?..bunu anlayamadım..nasıl yani ondan sonra çocuk olmazsa?bir daha çocuk sahibi olamazsanmı demek istedin acaba?eğer böyleyse olmasın arkadaşım,illede çocuk sahibi olmak istiyorsan kimsesiz bebekler var..evlat edinirsin daha hayırlı bir iş olur bence..
Ben bir daha çocuk sahibi olamayacağım mesela, bu insanı ayrım yapmaya zorlamaz değil mi?Benim başıma geldiyse bu herkesin çeşitli nedenlerle başına gelebilir.Böyle olacak diye sakat bir çocuğu dünyaya getirip sen öldükten sonra ellere muhtaç olmasına sebep olmaya hakkın yok. Kimse kimseye bakmıyor, acımıyor bu devirde.Ben bir çocuğun vebaline bu şekilde giremem doğrusu, ben varken iyi ama ya ben ölünce ne olacak?Şimdi hamile kaldığımı düşünün, bu beni ölüme götürecek.Sonra o çocuk ne olacak? Annesiz kalacak, pek çok bakış açısı var bu konu için.

Bir daha olmazsa zihniyeti çok yanlış.Neyim demeyeceksin, ne olacağım diyeceksin.

Son düzenleme:
K

Kadim

Ziyaretci
Özetle
Kürtaj cinayettir.

atmaca34

Kıdemli
Üye
kimse masal okumasın....cinayettir...bunun başka bir açıklaması yoktur..

başka bir açıklamasını ancak bir katil yapabilir...

shgiptare

Kıdemli
Üye
herhalde cinayettir.bir canlıya kıymaktır.aman yarabbim o yüzden bunu herkesin bilmesi ve ona göre çocuk sahibi oluken dikkatli davranması gerekmekte.kürtajı yaptıktan sonra o çocuğu unutabileceklerini, hiç sanmıyorum..Allah kimseye yaşatmasın bu durumu bir anne için çöküntü olabilir;(

K

Kadim

Ziyaretci
tarlaya tohum ekipde vazgeçmek olurmu hiç :freakedout:

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Tabiki cinayettir, yaşam hakkı elinden alınıyorsa bunun başka bir tanımlaması yok...
Keyfi ya da zaruri, cana kıymanın adı cinayettir....

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

Çok büyük konuşuyorsun kadim...:(

sahrabetis

Kıdemli
Üye
AÇıkcaı ben hamile kalsam ve bebeğin engelli doğacak deseler , o çocuğu aldırırım diye düşünüyorum . Engelli bir bebek dünyaya getirip onun mutsuzluğuna ömür boyu şahit olmaktansa aldırmayı tercih ederim.

Üst Alt