• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kürtaj cinayet midir, mecburiyet mi?

• Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 2K

• Evet

Kullanılan: 1 33.3%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer(bilemiyorum,kararsızım vs.gibi)

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

simqe

Kıdemli
Üye
Gerksiz yere ,keyfi yapılan kürtaj elbette cinayettir..
Önlemini alacaksın,kontrolü elden bırakmayacaksın
fakat olurda istenmeyen bir gebelik yaşanır,bakacak durumda değilsin veya
çocuk gelişemiyor,sakatlık söz konusu..yada bunun gibi ciddi sorunlar getiriyorsa hiç dünyaya getirmemek en hayırlısı.

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Bence bunun cevabı değişiklik gösterir . Tecavüze uğramış , sekizinci , dokuzuncu bebeğine hamile ya da engelli olarak dünyaya geleceği kesinleşmiş bir bebeğe hamile kalmış bir kadının bebeği aldırmasını cinayet olarak görmüyorum. Keyfi olarak histeri krzi geçirip de cinsellik güdüsüne karşı zayıf düşen ve hamile kalan bir kadının , günahının vebalini bebeğin ödemesini ise cinayet oalrak görüyorum ...

Gül@y

Kıdemli
Üye
Bile bile alınan çocuk bana göre cinayettir,tabi sakatlık vs.gibi durumlar yok ise.

B

blueice

Ziyaretci
Gül@y'cım sanki anket şıklarının konuyla bağlantısı yok gibi neden mi?
Soru iki şıklı ama cevaplarda ikisi de yok. Şıklar Cinayet ve mecburiyet olmalıydı bence. Üçüncü şık mantıklı, karasızım. Ben yanlış değerlendirmiş de olabilirim tabi ama, bu benim naçizane önerim :))

Gül@y

Kıdemli
Üye
Gül@y'cım sanki anket şıklarının konuyla bağlantısı yok gibi neden mi?
Soru iki şıklı ama cevaplarda ikisi de yok. Şıklar Cinayet ve mecburiyet olmalıydı bence. Üçüncü şık mantıklı, karasızım. Ben yanlış değerlendirmiş de olabilirim tabi ama, bu benim naçizane önerim :))
Canım soruyu zaten bu şekilde sorduğum için aynı şekilde şıklara yansıtmak istemedim.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt