Kürtaj Bağımlısı Kadın!

Yaşamının 17 yıllık kesitinde tam 15 çocuk aldırdığını açıklayan "kürtaj bağımlısı" Amerikalı kadın, ABD kamuoyunda şok etkisi yarattı

Irene Vilar adlı, 40 yasındaki Amerikalı kadının, kaleme aldığı "İmkansız Annelik: Kürtaj Bağımlısının Tanıklığı" adlı kitabında, 16 yaşından başlayarak 33 yaşına varıncaya dek tam 15 kez kürtaj yaptırdığını açıklaması, Amerikan kamuoyunda hem şaşkınlığa hem de tepkilere yol açtı.

Evlilik ilişkisi içinde, 17 yıl boyunca neredeyse her yıl hamile kalıp kürtaj yaptıran Vilar"ın, yaptırdığı kürtajların gerekçesinin yoksulluk yada doğurma korkusundan değil, "çocuk istemeyen kocasına karşı isyankar bir tutum sergilemek istediğinden" olduğunu dile getirmesiyle, kürtaj karşıtı gruplar tarafından olum tehditleriyle karşı karşıya kaldığı belirtildi. Amerikan gazetelerindeki haberlere göre, kitabı dün piyasaya çıkan Vilar, kitabının tanıtım resepsiyonunda yaptığı konuşmada, "Nefret dolu mektup ve elektronik postalar alıyorum. Yaşam güvenliğim için endişeleniyorum, beni ‘bebek katili’ olarak görenlerin tepkilerinden çekiniyorum" diye konuştu.
 
Kitabı okumadım ama burada anlatılanlara bakarsak tam bir ''bebek katili''diyebiliriz,ayrıca kendini savunma gerekçeside fiyasko,doğum kontrolü diye bir şey duymamışmı?
 
Üst Alt