• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kürt paralı askerler Yemen'de

Okunuyor :
Kürt paralı askerler Yemen'de

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yemen'de kan gövdeyi götürüyor. Oyun içinde oyun oynanıyor. Şimdi de Kürt paralı askerler ortaya çıktı..
Yemen'de neler oluyor? Herkes bu sorunun cevabını aararken Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, bugünkü köşesinde Kürt paralı askerlerin Yemen'de ne işi var? diye soruyor..
(...)Şimdi gelelim, yazının başındaki konuya. Peşmerge'nin, yani Kürt paralı askerlerin Yemen'de ne işi olduğuna. Blackwater karşı direniş birimi, bugünlerde Yemen'de, Yemen askerleriyle birlikte operasyonlara katılıyor. Yemen'deki operasyonun kaps***** Somali de giriyor. Yemen'deki paralı askerlerin hedefinde Zeydi'ler var. Yani bu güçlerle savaşıyorlar. Daha önce, Aden Körfezi'ndeki korsanlar için bu şirkete bağlı deniz birlikleri bölgeye gönderilmişti.
Irak'tan Peşmerge birliklerini Yemen'e kim götürmüş olabilir? On milyon riyallik anlaşma, Yemen hükümeti ile kimler arasında yapıldı? Bu parayı gerçekten Yemen mi ödedi yoksa başka bir Ortadoğu ülkesi mi? Yakın gelecekte, Blacwater'ın operasyon alanına giren her bölgede, Peşmerge birliklerini görürsek şaşırmayacağız. Bu dev sektör, ABD'ye olan diyet borcu, örtüşen çıkarlar, örtülü operasyonlarda bir başka ittifakı gözler önüne seriyor şimdi.
Peki, İsrail'den yüklenen patlayıcıları, Kuzey Irak'a, oradan da Anadolu içlerine nakledenler kimlerdi? Sevkiyatı kontrol edenler arasında Mossad'dan, ABD'den, Kuzey Irak'tan ve Türkiye'den personelin bulunması nasıl bir gizli ittifakı işaret ediyor?
Peki, Dağlıca, Aktütün gibi büyük saldırılar, sadece PKK saldırıları mıydı? Aynı ittifakın ürünü olamaz mı? Burada biraz düşünmemiz lazım. Burası çok önemli. “Türkiye'yi de vurdular” derken, bir şey anlatmaya çalışıyorum.
Dağlıca Baskını “Kürt Açılımı”nın miladı olarak haberiniz.com yazarları tarafından da ele alınmıştı.
Feridun Yıldız - Kürt Açılımının Kilometre Taşları 1: “Dağlıca Baskını”
Ceyhun Bozkurt - Dağlıca'da ABD Özel Kuvvetleri var mıydı?


supermeydan mailbox

ABD'nin kirli işlerine ortak oluyorlar. Ondan sonra da bölgede rahat huzur içerisinde var olmayı hayal ediyorlar. Bu kadar çok düşmanla zor çok zor iş...

 

Masterlord

Kıdemli
Üye
onlar sadece paralı asker
önemli bi savasta arkalarına bakmadan kaçar giderler
işte ozmn ABD liler bile hayret eder
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Amerika, sosyalizmden kalan ne eser varsa hepsini yok ediyor. Cunku bu kaptalist sistem icin bir tehdit unsuru.
Yemen ve arap ulkelerinin bircogunda Arap usulu komunist sistem mevcuttur. Mesela Libya Eskiden Misir beyrut .
Komunist ama Arap ve islam sisteminin varligini anlamak cok basittir.1- Butun komunist ulkeler Geminin onune asker koyarlar.
2- Her yerde denteleme noktalari vardir devamli esyalariniz kontrol edilir.
3_arap usulu sistemde her geciste rusvet odenir Bunun adi Bahsistir(avanta)


Eskiden Osmanli dagildiktan sonra Yemende kardes kani akmisti. Ulke 2 ye bolunmustu
Guney ve kuzey Yemen . Rusya ile Amerikanin destekleri idi. Rusya dagildiktan sonra. Hickimsenin aklinda olmayan kara parcasi . Amerikanin savastigi ise Sosyalizmden kalan son parca.

Cok fakir bir ulke. Petrolu yok. yillarca kendisiyle savasmis.

Ben gittim Hodeidah ve Aden limanlarina. Bana kalsa cok stratejik bir ulke. Ayni singapore Hong kong gibraltar gibi. Aden hint okyanusunua acilan ilk yer . Gemilere Ucaklara yakit alma istasyonu olaraka kullanilabilecek kapasitede mukemmel bir kontrol yeri... Eger aden ele gecirilirse.
Dubaii nin mumu ilelebet soner . yalniz korfezi populer yapan petrol alisverisidir.
Bir gemi ariza yaptigi zaman hint okyanusuna malesef adamakilli sadece dubaii var o bolgede binlerce mil mesafe gitmek zorunda kalirsiniz+ diyelim ki hint okyanusunda stop ettiniz o zaman remorkor hizmeti verecek yine ayni ulkeler vardir.
Ben para ve ticaret kokusu aliyorum. Oyle bir bolgede Insan cani kiymetsizdir. malesef
 
Üst Alt