• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kur'an'ın - İslamın Özü-1

• Konbuyu başlatan bursali68
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Kur'an'ın - İslamın Özü-1

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba

ben sizin yazdıklarınıza cevap yazmak istemiyorum...yukarda niçin yazdığım detaylıca açıklanmıştır.. ben size MU'TEZİLE fırkasına mensupsunuz diye bir cümle göremiyorum,

Bu başlıkda KUR'AN ve İSLAM ın Özü'nün sizin görüş açınızdan farklı bir yorum getirdim.. ve doğru olanda budur...

benim konunun sonunda insanları çok yanlış yönlere çekebilecek şu yorumun insanı götüreceği yön ve yerin neresi olacağına dikkat çektim, yazılanları okusun herkes kararını versin..

KUR'AN hükümleri indiği günden kıyamete kadar hükümlerinde ve manalarında değişiklik olmayan ayetlerdir... yani BAŞKA BİR KUR'AN diye bir kavram söz konusu değildir..

KUR'AN da ayetlerin nerede nasıl, neye istinaden indiğini açıklasanız zaten karışmazdım... cümlenin sonunda konunun taşındığı boyut tehlikeli ve yanlış bir yorum... Dikkatleri buraya çektim neticede o surelerde Ebu Cehil, Ebu Leheb ler bu asırda da var merak etmeyin.. Onlar gibilerin tamamını kapsayan ayetler bunlar....!!!!!!

BAŞKA KUR'AN OKUYOR GİBİ OLMAK SÖZ KONUSU DAHİ DEĞİL.... Netice de KUR'AN ı KİTAP HALİNE GETİRENLER KUR'AN İNDİĞİ DÖNEMDE BİREBİR ORADA BULUNAN, PEYGAMBER (S.A.V) İLE OMUZ OMUZA SAVAŞAN, HİCRET EDEN, YAŞAYAN İNSANLAR ONLAR BİLMİYORMU HANGİ SIRA İLE İNDİĞİNİ....? BU YAZIYI YAZAN IN İLMİ BU İNSANLARDAN ÜSTÜNMÜ ..?

Neyse başka da mesaj atmam....

Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah'a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir. (2/256)
Merhaba,

Sn.Ammar,her ne kadar sizinle bazı noktalarda uyuşamasak da,mesaj atmanıza engel bir şey yok.Nasıl ki bir elin parmakları birbirine eşit değilse insanların da fikir,görüş düşünceleri de birbirine eşit değildir.Dolayısı ile kimlerin mesaj atıp atmayacağına karışmaya ne hakkım vardır ne de böyle bir eylemim vardır.Burada söylenmek istenen

" Baktığınız yeri değiştirin.Çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.Sanki başka bir Kur’an okuyor gibi olacaksınız..."

Bu sözden DÜZ MANTIK ile bakarsanız aşağıdaki anlayışa sahip olursunuz ;

" KUR'AN hükümleri indiği günden kıyamete kadar hükümlerinde ve manalarında değişiklik olmayan ayetlerdir... yani BAŞKA BİR KUR'AN diye bir kavram söz konusu değildir.. "

Oysaki amaç farklı bir bakış açısıyla insanların Kur'an'ı okurken veya araştırırken veya değerlendirirken " iki kere " düşünüp değerlendirmesini sağlayabilmektir...

Ayrıca bu arada KUR'AN ve SÜNNET " konusu apayrı bir başlık altında incelenip değerlendirilecek,tartışılacak bir konudur.İstiyorsanız devam edin sorun değil ama o zaman konu da temasını kaybedecek.Örneğin Kur'an'ın ÖZÜ olduğunu bildiğiniz/inandığınız başka bir ayrıntıyı verseniz daha güzel olacak derim.

Sağlıcakla kalınız.

Üst Alt