Kur'an'ı Kerim'in Şifresi 2

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Kur'an'ı Kerim'in Şifresi 2

Kitabı ilk okuduğumda oldukça etkilenmiş ve kağıdı kalemi alıp ben de hesaplama yoluna gitmeye çalışmıştım. Hakikaten son derece şaşırtıcı ve bir o kadar da merak uyandıran konular kitabın içerisinde serpiştirilmiş halde. Kitabı okuduktan sonra son derece aydın fikirlere sahip olan bir ilahiyat profesörü ile yaptığım görüşmede kitabın asılsız olduğunu söyleyerek bana gerekçeleri ile açıkmalaya çalışmıştı. Açıkcası ben, bu kitabı okumak isteyen kişilerin, öncelikle dini bilgilerinin tam olmasından yanayım yoksa benim gibi farklı düşüncelere ve gereksiz kaygılara kapılabilirler. İyi okumalar dilerim...

Genel Bilgi

%25
Kur'an-ı Kerim'in Şifresi - 2
Mucize Sırlar
Ömer Çelakıl

Düş Yayınları / İnceleme Dizisi tükendi

Kur'an'ı Kerim'in Şifresi isimli kitabı ile büyük bir okur kitlesine ulaşan Ömer Çelakıl beklenen kitabı Kuran-ı Kerim'in Şifresi -2 ile tekrar okuyucu ile buluşuyor.
Kuran, evrenin genişlediğine 1400 yıl önce bize bildirmiş miydi?
Kuran'da elementlerin atom numaraları ve isimleri yazıyor muydu?
Kuran-ı Kerim bizlere kıyamet ile ilgili işaretler veriyor mu?
İnsanın yaradılışı ile ilgili bilgiler Kuran-ı Kerim'de bize aktarıldı mı?
Tüm bunların ve bunlara benzer soruların yanıtları bu kitapta yer alıyor.
 

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Merhaba. Kitap ilk çıktığı zaman konu benim de ilgimi çekmişti. Haklı yerleri olmakla birlikte zorlama sonuçlar ağırlıkta. Yazarın belli bir metodunun olmadığını ve istediği rakama ulaşmak için sabit bir formüle bağlı kalmadan kafasına göre ulaştığı izlenimi edindim.

Örneğin amacınız 18 e ulaşmaksa
2 gördüğünüzle 9 ile çarparsanız
3 gördüğünüzde 6 ile çarparsanız
6 gördüğünüzde 3 ile çarparsanız
9 gördüğünüzde 2 ile çarparsanız
evet 18 e ulaşırsınız fakat belli bir metoda bağlı olmadığınız ve bu işi formülize edemediğiniz için bilimsel olmaktan uzaktır. Sonuç olarak belli bir matematiksel yönteme bağlı değilseniz, istediğiniz her rakama basit işlemler sonucunda ulaşabilirsiniz. Bu bir sır değildir
 

sahrabetis

Kıdemli
Üye
SN . Apollonius , ben zaten işin arkaplanını yani dinle ilgli kısmını iyi bilen biri değilim. O yüzden ollsa gerek okuduğumda müthiş bir dehşete kapıldım. Yapım gereği araştırmayı sevdiğimden d eolayı biraz kurcaladım. İlahiyat profesörü bir büyüğümle konuştuğumda sizin de dediğinize benzer bazı şeyler duydum. Diyebileceğim tek şey şu ; eğer bu kitabı bir okuyucu alıp okumak istiyor ise , yanlış yargılara kapılmamak adına altyapısını güçlendirip okumalı yoksa benim gibi panikler ... Yorumunuz için teşekkür ederim.
 
Üst Alt