Kuranda'ki İslam

"Müslümanları görseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an'dan öğrenmişim." [Yusuf İslam]

Sizce Yusuf İslam bu sözü neden söylemiş olabilir?

cok basit, bu gün müslümanim diyenlerin kacda kaci müslümanligi yasiyor...

mesela türkiye 74 milyon, bunun %98 i müslüman deniliyor,

bunun %50 sinin cuma namazi kildigini farzedelim,

bununda %50 sinin besvakit namazini kildigini farzedelim,

bes vakit namazini kilipda seriata (ne oldugunu bilmediginden) karsi olanlarin sayisi ürkütücü boyutta ...
dini önemseyen onun kurallarini önemseyen bir kac milyonu gecmez, bunlarinda bir kismi yanlis olarak uygulama icinde olduklarini farzedersek... sadece türkiyede saglam müslüman bir avuc, ki müslüman devletler arasinda türkiye örnektir...

yusuf islamin sözünün hakliligi ortaya cikmakta... tabi hakliliginin yaninda yanlis anlasilmayada müsait...

"Müslümanları görseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an'dan öğrenmişim." [Yusuf İslam]

bir dine en büyük zararı o dine mensub olanlar verir bizim dinimizede en büyük zararı müslümanım deyip islamdan haberi olmayanlar veriyor

Baskıcı rejimler altındaki, din adına dayatmalara maruz kalan islam aleminin içler acısı halidir kasdettiği.

İran zorla kapatır, bizde zorla açılmaya çalışılır. Tunus cezayirde evde kapanmaya izin vardır dışarsı kamusal alan yasaktır.

Bir türlü tahtından inmeyen, isviçre bankaraını petrol paralarıyla dolduran diktatörler.

Halk yaptığı isyanlar ile buna dur diyor artık.

B

bursali68

Ziyaretci

Merhaba,

Son derece doğru söylemiş....

Sağlıcakla kaınız...

Üst Alt