Kuran Ölülere Okunur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selam ederim;

sayın redyellow sakin tavrınızla söylemleriniz kışkırtıcıdır. ben hakem degilim arabulacak. önce siz başlattıgınız için sizi haksız buluyorum. ve o anda uyarmıştımda. size düşen söyleminizden geri adım atmak iken dahada ileri gittiniz kanaatimce. kuran ölülere okunurmu? başlıgında inanmayanlarınki kabul olmasın demek ile kimin duasının kabul olup olmayacagına vermiş oldugunuz karar ile islama ters bir tavır takındınız. ben size bununla ilgili kurandan bir ayet kopy paste edecek degilim. direnmekten vazgeçin dileginizde insanlıkdan eser yoktur. yinede devam etmek isterseniz buyurun burası Forum ama unutmayınki supermeydan forumu. forumun kurallarınada terstir yaptıgınız. o zaman islamiyet ilmine katılmayan insanlar girmesin bu foruma fikir beyan etmesinler hepsi ölsün cehenneme gitsinler bu ne bagnazlıktır.
 
R

redyellow

Ziyaretci
ne dersen de, değil kırmızılamak istersen yeşille farketmez.

Benim yazım ortada. Yeryüzünde kuranın ölülere okunmasının hiç bir faydası olmadığına inanan tek kişi sen misin?

Ve işin ilginci bu düşüncende samimi isen niye kızıyorsun?

Madem kuranın ölülere okunmasının faydası yok, senin arkandan, buna inananların arkalarından kuran okunmasın, okuyan çıkmasın!

ne var bunda bu kadar kızacak, öfkelenecek, ağzına bozacak?

sinirlenen sensin, öfkelenen sensin, gocunan sensin çünkü yazdığın şeyi savunamıyorsun, savunamamanın ezilmişliği içinde ancak elinden sinirlenmek geliyor.

konunun içine eden fikrine ve düşüncesine güvenemediği için öfkelenenlerdir.
 
R

redyellow

Ziyaretci
selam ederim;

sayın redyellow sakin tavrınızla söylemleriniz kışkırtıcıdır. ben hakem degilim arabulacak. önce siz başlattıgınız için sizi haksız buluyorum. ve o anda uyarmıştımda. size düşen söyleminizden geri adım atmak iken dahada ileri gittiniz kanaatimce. kuran ölülere okunurmu? başlıgında inanmayanlarınki kabul olmasın demek ile kimin duasının kabul olup olmayacagına vermiş oldugunuz karar ile islama ters bir tavır takındınız. ben size bununla ilgili kurandan bir ayet kopy paste edecek degilim. direnmekten vazgeçin dileginizde insanlıkdan eser yoktur. yinede devam etmek isterseniz buyurun burası forum ama unutmayınki supermeydan forumu. forumun kurallarınada terstir yaptıgınız.

sen uyarınca ne oluyor? sen hakem misin? sen hakim misin ki uyardın pat diye ben susayım! pardon bi daha siz uyarınca hemen susarım!

önce siz başlattınız ne demek?

ben mi yazdırdım burda kuranın ölülerin arkasından okunmasının hiç bir faydası yok diye?

Yazılmış ben de geldim o yazıyı yazanın, o düşünceye inananların samimiyetine binaen!! madem kuranın ölülere okunmasının hiç bir faydası olmadığına inanıyorsunuz o zaman sizin arkanızdan kuran okuyan olmasın diyorum.

ne var bunda?

İslama ters davrandım öyle mi?

Kuranın ölülere okunmasının hiç bir faydası yok diyenler islama ters davranmış olmuyorlar, onların sözlerine istinaden benim o zaman arkanızdan okuyan olmasın demem islama ters oluyor öyle mi?

acaip objektifsiniz!!!!

ne olur bu kadar objektif olmayın!!!!

adam bana alanen hakaret ediyor TERBİYESİZ diyor, DEBELENECEKSİN diyor, YÜZÜN DAHİ KIZARMIYOR diyor senden tık yok!

ama bana yazarken "İNSANLIKTAN ESER YOK" diyecek kadar seviyeli!!! yazabiliyorsun!

demek "sakin tavrım" bile suç oldu sana göre!

ne yapmam lazım: sakin değil bazıları gibi öfkeli mi olmam lazım? hakaret mi etmem lazım?

pes!

Forum kurallarına ters olan nedir?

hangi kural o aktarır mısın?
 
selam ederim;

mesela ben ne dua biliyorum nede islam diyelim. sen bana cehenneme git orada yan diyebilirmisin bu Forum sadece islam dininde olanlaramı aittir. onlar kuranın ölülere okunmasına karşı çıkmadılar ama alakasız surelerinin okunmasını yanlış buldular bende bu fikre katılıyorum sizinkinede saygı gösterildi kimse kimseye git orda yan cehenneme demedi. burada bu dilek ve istek insalıkdan çıktı. sen fikrini beyan ettin katılmayanlarada kötü bir dilek gönderdin. yakışmadı benim kanaatimce. ben hiç kimse degilim tabiki ama bu forumda misafirim senin gibi kimsenin kimseyi yermesi hakkında kötü dilekde bulunmasını istemiyorum ve bu kurallar geregi bana verilmiş bir hak çünkü ben bunu yapmıyorum muhterem redyellow.

evet sayın bursalıda size kötü sözler yazdı ama ben görüyorumki orada bir kışkırtma var. çok afedersin hak ettin diyemem tabiki ama kontrolden çıktı konu başta senin hatandan dolayı. şimdi desemki insanlıga yaraşır şekilde uzlaşın kırın yanlışın bacagını utansın çıksın bu forumdan şu yanlış bilemiyorum nefsinizden öne geçermi duygularınız.. egerki yaparda birbirinizi memnun ederseniz Allahda memnun olur çünkü 2 kişinin yanında üçüncüsü Allahdır.
 
R

redyellow

Ziyaretci
mesela ben ne dua biliyorum nede islam diyelim. sen bana cehenneme git orada yan diyebilirmisin

ya ne alakası var bu yazdığınız bizim tartışmamızla?

bir tarafta dua bilmeyen birisi diğer tarafta kuranı çok iyi bildiğini iddia eden ve kuranın ölülerin arkasından okunmasının hiç bir faydası yoktur diyen bir zihniyet, nasıl bu örneği verebiliyorsunuz anlamak mümkün değil.


onlar kuranın ölülere okunmasına karşı çıkmadılar

Demek karşı çıkmadılar!!! hayretler içindeyim!

yazılanları nasıl okuyorsunuz, nasıl anlıyorsunuz hayret!

ben pes ettim hakkaten pes ettim!

"O ölüyü ,öldükten sonra arkasından okunan KUR'AN ne batırır , ne de işine yarar...Hiç bir yararı yoktur" demek sizce ne oluyor? aman okuyun haaaa demek mi?

Pes!

Artı madem kuranın ölülere okunmasına karşı çıkmadılarsa onlara ve size ne oluyor ki bana tepki gösteriyorsunuz? benim yazım kuranın ölülere okunmasına karşı çıkanlara değil mi?

Yazınızın gerisini okumaya gerek görmüyorum!

Bu kadar alenen yanlış yazan birisiyle uğraşmanın anlamı yoktur.

kusura bakma.
 
selam ederim;

sayın redyellow. konuyu başa döndürmeyecegim. kuranda ölülere okunacak dua var okunmayacak dua var tartışması çıktı ve kapandı. konuyu burada kapatmak hayırlıdır. islam insanlık ilmidir çok ibadet etmek ile kuran okumak ile Allahı memnun edemezsiniz. kırdıgınız bir kalbin hesabı belkide ömrünüzün sonuna kadar okuyacagınız kuranın sevabına denk gelebilir. kuran hebele hübele okumak degildir okudugunu anlamaktır. eger sizde okudugunuzu anlamış olsaydınız burada o kelimeleri bir başka inanan din kardeşinize etmezdiniz.
 
R

redyellow

Ziyaretci
maşallah baya iyi avukatlık yaparsın sen!

bana yapılan hakaretler için tek kelime yazamayan sen bana akıl vermeye kalkıyor. başkaları benim din kardeşim de ben senin din kardeşin değil miyim, din kardeşine yapılan hakaretlere niye sesini çıkarmıyorsun da benim sadece ve sadece yazılan, söylenen sözlere istinaden yazılmış olan yazıma takılıyorsun? halbuki benim yazımda tek kelime hakaret yok.

madem konuyu burada kapatmak hayırlıdır sus.
 
''Başkasının fikir ve görüşlerine saygı göstermeyenin arkasından Kur-An okuyan olmasın'' Desem hemen bana tepki gösterirsiniz...

Arkadaşlar forumda kişisel tartışmalar yapmak yasaktır .Siz Konuyu kişiselleştirmişsiniz hatta daha ileriye götürüp beddua etmeye başlamışsınız bu yüzden konuyu açılmamak üzere kilitliyorum.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  • Etiketler
    kuran okumak
  • Üst Alt