• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kuran kurslarında yaş sınırı kaldırılsın

• Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kuran kurslarında yaş sınırı kaldırılsın

simqe

Kıdemli
Üye
Yaz Kur'an kursları ve camilerde Kur'an öğretimi programlarının denetiminin Milli Eğitim Bakanlığı yerine Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılması gerektiğini savunan DİN-BİR-SEN ayrıca “Yaz Kur'an kurslarında uygulanan yaş sınırı kaldırılmalıdır”diyor.
Bu uygulama ile çocukların bebek denilecek yaştan itibaren Kuran kurslarına gönderilmesinin önünümü açmak istiyorlar sizce?

[BALON]bence ''evet''[/BALON]

Ammar

Kıdemli
Üye
Bende sanane benim çocuğumdan derim.... İstediğim yaşta istediğim eğitimi aldırırım....

İçki kumar zina pesinde koşan çocukalara yaş sınırı yok ama, evladım yolun ortasında yumulmuşun kıza ayıp değilmi.. desen hayatın kayıyor.. ne laflar yiyo insanlar.....

İnsanlfarın inançlarına karışmayın isteyen istediği eğitimi verir...

simqe

Kıdemli
Üye
Bende sanane benim çocuğumdan derim.... İstediğim yaşta istediğim eğitimi aldırırım....

İçki kumar zina pesinde koşan çocukalara yaş sınırı yok ama, evladım yolun ortasında yumulmuşun kıza ayıp değilmi.. desen hayatın kayıyor.. ne laflar yiyo insanlar.....

İnsanlfarın inançlarına karışmayın isteyen istediği eğitimi verir...
soru bu:

Bu uygulama ile çocukların bebek denilecek yaştan itibaren Kuran kurslarına gönderilmesinin önünümü açmak istiyorlar sizce?

senin cevabın:

benimde yorumum:

ne alaka...

çünki,bebek yaştaki bir çocuk içki kumar zina peşinde koşmaz..ama bebek yaşındaki çocuk kuran kurlarına gönderilirmi acaba diye bir sorunun cevabı senin cevabın olamaz.

Ammar

Kıdemli
Üye
Sen müslümanın çocuğuna karışıyorsun ya...!! niye 14 yaşında kız erginlik çağına ermiş mi oluyor...?

Beşikden Mezara kadar her yaş grubunda ki insan, KUR'AN kursuna gönderilir....

forumdayim

Tecrübeli
Üye

becede evet, cünkü müslüman aileler öyle istiyorlar... onlar güzellikle izin vermezlerse onlarda gizli gönderirler... nasil isterlerse öyle kabuletsinler...:Winlk_Tongue:

Masterlord

Kıdemli
Üye
isteyen gönderir
istemeyen göndermez

takılsın kafasına göre

recep ivedik 2 de olduğu gibi
ne işi baba ya, takılıyoruz burda :)))

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
bence kesinlikle kalkmalı bu yaş sınırı her anne babanın gürevidir
çocuğuna dinini öğretmek buna kimsenin karışmaya hakı olmamalı
sadece islam dini için değil bütün dinler için aynı şey geçerli

tntcool

Kıdemli
Üye
Cemaate adam lazım özellikle küçük yaşta beyinleri yıkanmış olursa daha da iyidir.....

O bebelerin analarının babalarının da beyni yıkanmalıdır: Tıpkı geçen senelerde tüp patlayan ve 17 çocuğa mezar olan Kuran kursuna dava açmayan analar babalar gibi......

forumdayim

Tecrübeli
Üye
Cemaate adam lazım özellikle küçük yaşta beyinleri yıkanmış olursa daha da iyidir.....

O bebelerin analarının babalarının da beyni yıkanmalıdır: Tıpkı geçen senelerde tüp patlayan ve 17 çocuğa mezar olan Kuran kursuna dava açmayan analar babalar gibi......
beyin yikamak beyin kirletmekten cok cok iyi olsa gerektir...:Winlk_Tongue:

ha o kuran kursu meselesine isterseniz hic girmiyelim...
o cocuklarin dinlerini ögrenmek pahasina nelere katlanmak durumunda oldugunu devlet yetkilileri görmeli, yasaklamak yereine daha saglikli yerlerin temini icin sart kossalar cok daha faydali olurlar...

onuc13

Tecrübeli
Üye

Hani din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasını savunuyorduk ?
O halde...
O zaman müsaade edin de kuran kursu gibi din işleriyle diyanet ilgilensin değil mi ?
Siz çocuğunuzu göndermeyin !...
Sizi inanınki kimse zorlamaz ve ayıplamaz.
Ama...
Bırakın, beni de ayıplamayın...!
Çocuğuma istediğim (sizin istediğiniz değil ) yaşta dini eğitimini almasını sağlayayım.

Üst Alt