• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kuran da OLUM!

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 52
  • Görüntüleme 7K

Okunuyor :
Kuran da OLUM!

mopsy

Emektar
Üye
Selam

Kur'an da Olum'un nasil anlatildigi bahsimi
Defalarca KUR'AN daki olum diye yazmama ragmen
Kur'an-sunnet savasina cevirdiniz ya,
Aferin size...

Olan oldu devam edin bari!
Sonucta
Yalniz ilginc bir bolum olustu.

Ben risale-i nurlari okudum,sapmadim diyen (ne alaka ise?)
Sorularla Islamiyetten alintilar yazan sn. ashenarşi
Yine bir gel-git yasayip,
Yine ne alakasi varsa soyle bir yazi asiyor.
O zaman '' Benim bir sünnetime yüz çeviren benden değildir.''
Sözünü nasıl anlamalıyız? Mesela ben evlenmek istemiyorum.. ..
Evliligin Peygamber sunneti(!?) oldugunu
Evlenmiyenin inkarci oldugunu ortaya koydu
Koydu da:
Adama sormazlar mi o zaman.
Nursi hoca ve Fetullah hoca da evlenmek istemedi.
Simdi bunlar kafir mi?

Son düzenleme:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
1. Ben gel- git ler yaşamıyorum. Heralde siyonist felansınız o yüzden mi anlayamadım. Normalde sizin dediklerinisi ben önemsiyorum ama çiğnemedende yutmuyorum merak etmeyin.

Başlık dediğiniz Gibi KURANDA OLUM, o yüzden konudan çıkmamakta fayda olabilir.

2-Evliligin Peygamber sunneti(!?) oldugunu
Koydu da:
Simdi bunlar kafir mi?

Hadisi-i şeriflerde bu gibi yanlış fiilleri işleyenlere "benden değildir" ifadesinin kullanılması Peygamberimizin sünnetini terkettiği anlamında kullanılmıştır. Yani sünnete aykırı bir iş yapmıştır. Yani yapılan bu yanlış fiil, islamın tasvib ettiği sünnet yolu değildir. Yoksa bunları yapan dinden çıkmış veya günah işlemiştir demek değildir. sorularlaislamiyet.com
dinden çıkmış veya günah işlemiştir.... Yani kendim sorguladığım zaman şunu anlıyorum. Kur'andan baktığımızda emir ve yasaklara, böyle bir dinden çıkma duruunun olmadığını görüyorum.

2. Sünnet yolunda peygamberimizin şeffatinden eksik kalıncağını biliyorum ve hatta okudum ki ''Melekler evlenmeyenin yüzünü kıyamette peygamberimize çevirmeyecektir''

3. Aklımın var dolayısıyla bu kadar sorgulayalım kendi kendimize değil mi :)

mopsy

Emektar
Üye
ashenarşi;1. Ben gel- git ler yaşamıyorum.
Selam!

Hem gel git yasamiyorum diyorsunuz.
Hemde:
Başlık dediğiniz Gibi KURANDA OLUM, o yüzden konudan çıkmamakta fayda olabilir.
Diyorsunuz.
Gel git yapmamak icin:Dediginizi yapip Konudan cikmasaydiniz ya.
sorularlaislamiyet.com- Hadisi-i şeriflerde bu gibi yanlış fiilleri işleyenlere "benden değildir" ifadesinin kullanılması Peygamberimizin sünnetini terkettiği anlamında kullanılmıştır. Yani sünnete aykırı bir iş yapmıştır. Yani yapılan bu yanlış fiil, islamın tasvib ettiği sünnet yolu değildir. Yoksa bunları yapan dinden çıkmış veya günah işlemiştir demek değildir.
ashenarşi; ...dinden çıkmış veya günah işlemiştir.... Yani kendim sorguladığım zaman şunu anlıyorum. Kur'andan baktığımızda emir ve yasaklara, böyle bir dinden çıkma durumunun olmadığını görüyorum.
Kendini sorgulamaniza ne gerek var?
Alinti yaptigin yer zaten dinden cikmis demiyor ki?
SIZ [ ...dinden çıkmış veya günah işlemiştir....] diye yazmissiniz!
Ayrica
Bir onceki mesajinizda bu baglamda SIZ bu bilgiyi konuya dahil ettiniz.
Simdi de
Kendi iddaanizi kendiniz curutmeye calisiyorsunuz.
Siz de bir rahatsizlik var.
2. Sünnet yolunda peygamberimizin şeffatinden eksik kalıncağını biliyorum ve hatta okudum ki ''Melekler evlenmeyenin yüzünü kıyamette peygamberimize çevirmeyecektir''
Bu da Kur'an da olmayan
Yani BESERI soylem.
Hala Kur'an'in disindan ahkam kesiyorsunuz.
3. Aklımın var dolayısıyla bu kadar sorgulayalım kendi kendimize değil mi :)
Akli olduguna inanan once KONUYU anlar.
Sonra Konuyu BAGLAMINDA sorgular.
KONU: KUR"AN"DA OLUM!......
ashenarşi-2. Sünnet yolunda peygamberimizin şeffatinden eksik kalıncağını biliyorum ve hatta okudum ki ''Melekler evlenmeyenin yüzünü kıyamette peygamberimize çevirmeyecektir''
Simdi yeni yazdiginiz Kur'an da olmayan
Bu beseri soylemi olan BILGI(!?) baglaminda:
Evlenmiyenin Peygamber sefaatinden
Mahrum kalacagini ortaya koydunuz.

Koydunuz da:
Simdi Melekler bunlarin yuzlerini Peygambere cevirtmeyecekler
Baglaminda bu Nursi ve Fetullah Gulen hocalar
"Sefaat"ten mahrum mu birakilacaklar???

Son düzenleme:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Selam

Aferin size...

Kuran sünnet savaşına çevirmedim yada öyle anlaşılmak istemedim. Kuan Allah(cc) makamından insana mushaf-kitap halinde indirdiğidir. Dolayısıyla daha sonlaralı sureler toparlandı.

Sünnet ise peygamberimizin bize öğrettiği kendi yaptığı hal ve hareketler, sözler. Biraz düşünüce insan anlıyor zaten bidat olmadığını mesela farz namazlarında sabah,akşam ve yatsıda surelerin niye sesli okunduğunu öğle ve ikindide sesiz okunduğun; bunula ilgili bir yerde okumadım ama mesai saatlerinde yorucu olduğu için böyle şekilde sünnet uyguluyoruz. Kuran'da yazıyor mu bu? Yazmaz. Peygamberimiz(sav) niye miraca çıkarıldı. Orda yapılan konuşmaların insana kitap halinde insana gönderilmesi doğru olmazdı, çünkü bütün sünnetler, ve hadisler bize birşekilde hazmettirilmiş oldu.Çünkü peygamberimizin şeffati vardı. Peygamberimiin(s.a.v) hiç bir rolü yoksa o zaman niye şefaat etsin ki. Niye ümmeti için sıkıntı çeksinki(yanlış anlaşılmasın peşin peşin söylüyorum, çünkü anlaşılacak. Ümmmeti için namazını kılmadı. Allah için sevdi Allah(cc) kulluk yaptı, )bütün günahlarıda bağışlandığına göre, ümmeti için neden sıkıntılar çekmesin? Neden Allahtan başka kimse yarımcı olamıyorsa Kuluna, o zaman namazını kılsın kenara mağaraya çekilsin, Kuranda ne söylediyorsa o zaman onu yapsın olur mu? Olmaz. Çünkü Kuranın yanında Cebrail(as) başka şeylerde getirdi ve Cebrail(as) olmadan Peygamberimiz(sav) Allah(cc)la görüştü. Manevi anlamda değil bizzat.

Sonucta

2. Manevi anlamda bende Efendimize(sav) selam yolluyorum. Çok dua ettiğimde Manevi anlamda Allah'tan(cc) ''yorumsuz'' yanıtlar alıyorum. Dualarım bazen geç bazen hemen kabul oluyor.

Risale ilham yoluyla gelmedi mi? hani bana gelen manevi şeyler gibi.. Bana değil herkese. Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu. Ressam cenabet ama öyle bir dua ediyor ki resimlerini ilhamla yapıyor.

Alıntı:
Koydu da:
Simdi bunlar kafir mi?

KAFİR Mİ? Bende demiştim DİNDEN ÇIKMAZ. Valla ne olur ne olmaz günahkar olur mu başka birşey mi? Dediğim gibi kitabın ilham yoluyla gelmesi sünnetine yüz çevirmesi alakası olabilir mi? Yorumu siz yapın. Bu arada yüz çevirdiği konusunda bana bilgi vermediler. Hadım olabilirler, hıdım olabilirler. Kısmetleri kapanmıştır. Gitsin formalite evliliği mi yapsın? Ben cevabı mı bilmiyorum herkes kendinden sorumlu.

orularlaislamiyet.com- Hadisi-i şeriflerde bu gibi yanlış fiilleri işleyenlere "benden değildir" ifadesinin kullanılması Peygamberimizin sünnetini terkettiği anlamında kullanılmıştır. Yani sünnete aykırı bir iş yapmıştır. Yani yapılan bu yanlış fiil, islamın tasvib ettiği sünnet yolu değildir. Yoksa bunları yapan dinden çıkmış veya günah işlemiştir demek değildir.

Herkeste rahatsızlık vardır. Yoksa sizde yok mu? O zaman problem var.

Kuran dışı diyorsunuz.Anlatamadığım nokta hepsi bütündür. Sünnet-hadis-Kur'an. Destek istediğimizi zaman samimi şekilde dua edince cevabını ilham yoluyla alırız. Manevi şekilde Efendimiz(sav) selam yollarız.

Merak etmeyin yollarda tıkalı kalmaz. Çağımızda amerikanın NBA maçını net izleyebiliyorsak,tıkalı da kalmaz.

Ben bilmiyorum bu konuyu bilen varsa cevaplasın.

Bu da Kur'an da olmayan
Yani BESERI soylem.

Sonra konuya gel gitler yaşıyoruz değil mi?
O zaman konuu hiç dağıtmayalım birdaha afedersiniz ama diğer arkadaşlara uydum birazda. Buda görünen köy olduğu için aslında kılavuz istemez. Konu bir şekilde buraya geldi memnun oldum..

Allah'a emanet olun ....

mopsy

Emektar
Üye
Selam

Sn.ashenarşi:
Yazilariniz cok karisik.
Bunun sebebi alintilari isaretlememeniz.
Sizin olmayan butun yazilari ayri ayri isaretlemeniz lazim ki,
Sizin fikirleriniz ortaya ciksin.

Bunu soyle yapacaksiniz:
Bir yerden copy-paste yapmak icin ne yapiyorsunuz?
Once onu isaretliyorsunuz.
Burda da copy-paste yaptiginizi
MESAJ bolumune yapistirdiktan sonra
Bir daha isaretleyin!

Isaretli durumdayken

isaretini TIKLAYIN!

Bakin ben sizin mesajinizi asagida yapacagim.
Farki goreceksiniz.

Aferin size...
Kuran sünnet savaşına çevirmedim yada öyle anlaşılmak istemedim. Kuan Allah(cc) makamından insana mushaf-kitap halinde indirdiğidir. Dolayısıyla daha sonlaralı sureler toparlandı.

Sünnet ise peygamberimizin bize öğrettiği kendi yaptığı hal ve hareketler, sözler. Biraz düşünüce insan anlıyor zaten bidat olmadığını mesela farz namazlarında sabah,akşam ve yatsıda surelerin niye sesli okunduğunu öğle ve ikindide sesiz okunduğun; bunula ilgili bir yerde okumadım ama mesai saatlerinde yorucu olduğu için böyle şekilde sünnet uyguluyoruz. Kuran'da yazıyor mu bu? Yazmaz. Peygamberimiz(sav) niye miraca çıkarıldı. Orda yapılan konuşmaların insana kitap halinde insana gönderilmesi doğru olmazdı, çünkü bütün sünnetler, ve hadisler bize birşekilde hazmettirilmiş oldu.Çünkü peygamberimizin şeffati vardı. Peygamberimiin(s.a.v) hiç bir rolü yoksa o zaman niye şefaat etsin ki. Niye ümmeti için sıkıntı çeksinki(yanlış anlaşılmasın peşin peşin söylüyorum, çünkü anlaşılacak. Ümmmeti için namazını kılmadı. Allah için sevdi Allah(cc) kulluk yaptı, )bütün günahlarıda bağışlandığına göre, ümmeti için neden sıkıntılar çekmesin? Neden Allahtan başka kimse yarımcı olamıyorsa Kuluna, o zaman namazını kılsın kenara mağaraya çekilsin, Kuranda ne söylediyorsa o zaman onu yapsın olur mu? Olmaz. Çünkü Kuranın yanında Cebrail(as) başka şeylerde getirdi ve Cebrail(as) olmadan Peygamberimiz(sav) Allah(cc)la görüştü. Manevi anlamda değil bizzat.
Sonucta

2. Manevi anlamda bende Efendimize(sav) selam yolluyorum. Çok dua ettiğimde Manevi anlamda Allah'tan(cc) ''yorumsuz'' yanıtlar alıyorum. Dualarım bazen geç bazen hemen kabul oluyor.

Risale ilham yoluyla gelmedi mi? hani bana gelen manevi şeyler gibi.. Bana değil herkese. Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu. Ressam cenabet ama öyle bir dua ediyor ki resimlerini ilhamla yapıyor.

Koydu da:
Simdi bunlar kafir mi?
KAFİR Mİ? Bende demiştim DİNDEN ÇIKMAZ. Valla ne olur ne olmaz günahkar olur mu başka birşey mi? Dediğim gibi kitabın ilham yoluyla gelmesi sünnetine yüz çevirmesi alakası olabilir mi? Yorumu siz yapın. Bu arada yüz çevirdiği konusunda bana bilgi vermediler. Hadım olabilirler, hıdım olabilirler. Kısmetleri kapanmıştır. Gitsin formalite evliliği mi yapsın? Ben cevabı mı bilmiyorum herkes kendinden sorumlu.
orularlaislamiyet.com- Hadisi-i şeriflerde bu gibi yanlış fiilleri işleyenlere "benden değildir" ifadesinin kullanılması Peygamberimizin sünnetini terkettiği anlamında kullanılmıştır. Yani sünnete aykırı bir iş yapmıştır. Yani yapılan bu yanlış fiil, islamın tasvib ettiği sünnet yolu değildir. Yoksa bunları yapan dinden çıkmış veya günah işlemiştir demek değildir.

Herkeste rahatsızlık vardır. Yoksa sizde yok mu? O zaman problem var.
Kuran dışı diyorsunuz.Anlatamadığım nokta hepsi bütündür. Sünnet-hadis-Kur'an. Destek istediğimizi zaman samimi şekilde dua edince cevabını ilham yoluyla alırız. Manevi şekilde Efendimiz(sav) selam yollarız.

Merak etmeyin yollarda tıkalı kalmaz. Çağımızda amerikanın NBA maçını net izleyebiliyorsak,tıkalı da kalmaz.
Bu da Kur'an da olmayan
Yani BESERI soylem.
Sonra konuya gel gitler yaşıyoruz değil mi?
O zaman konuu hiç dağıtmayalım birdaha afedersiniz ama diğer arkadaşlara uydum birazda. Buda görünen köy olduğu için aslında kılavuz istemez. Konu bir şekilde buraya geldi memnun oldum..

Allah'a emanet olun ....

NOT:
ISARETLENMEMISLER SIZIN YAZINIZ!
Biraz daha anlasilir oldu degil mi?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Selam

Sn.ashenarşi:
Yazilariniz cok karisik.
Bunun sebebi alintilari isaretlememeniz.
Sizin olmayan butun yazilari ayri ayri isaretlemeniz lazim ki,
Sizin fikirleriniz ortaya ciksin.
Bunu soyle yapacaksiniz:
Bir yerden copy-paste yapmak icin ne yapiyorsunuz?
Once onu isaretliyorsunuz.
Burda da copy-paste yaptiginizi
MESAJ bolumune yapistirdiktan sonra
Bir daha isaretleyin!

Isaretli durumdayken

isaretini TIKLAYIN!
Bakin ben sizin mesajinizi asagida yapacagim.
Farki goreceksiniz.

Alıntı:
Aferin size...
[BALON]Kuran sünnet savaşına çevirmedim yada öyle anlaşılmak istemedim. Kuan Allah(cc) makamından insana mushaf-kitap halinde indirdiğidir. Dolayısıyla daha sonlaralı sureler toparlandı.[/BALON]

[BALON]Sünnet ise peygamberimizin bize öğrettiği kendi yaptığı hal ve hareketler, sözler. Biraz düşünüce insan anlıyor zaten bidat olmadığını mesela farz namazlarında sabah,akşam ve yatsıda surelerin niye sesli okunduğunu öğle ve ikindide sesiz okunduğun; bunula ilgili bir yerde okumadım ama mesai saatlerinde yorucu olduğu için böyle şekilde sünnet uyguluyoruz. Kuran'da yazıyor mu bu? Yazmaz. Peygamberimiz(sav) niye miraca çıkarıldı. Orda yapılan konuşmaların insana kitap halinde insana gönderilmesi doğru olmazdı, çünkü bütün sünnetler, ve hadisler bize birşekilde hazmettirilmiş oldu.Çünkü peygamberimizin şeffati vardı. Peygamberimiin(s.a.v) hiç bir rolü yoksa o zaman niye şefaat etsin ki. Niye ümmeti için sıkıntı çeksinki(yanlış anlaşılmasın peşin peşin söylüyorum, çünkü anlaşılacak. Ümmmeti için namazını kılmadı. Allah için sevdi Allah(cc) kulluk yaptı, )bütün günahlarıda bağışlandığına göre, ümmeti için neden sıkıntılar çekmesin? Neden Allahtan başka kimse yarımcı olamıyorsa Kuluna, o zaman namazını kılsın kenara mağaraya çekilsin, Kuranda ne söylediyorsa o zaman onu yapsın olur mu? Olmaz. Çünkü Kuranın yanında Cebrail(as) başka şeylerde getirdi ve Cebrail(as) olmadan Peygamberimiz(sav) Allah(cc)la görüştü. Manevi anlamda değil bizzat.[/BALON]
Alıntı:
Sonucta
[BALON]2. Manevi anlamda bende Efendimize(sav) selam yolluyorum. Çok dua ettiğimde Manevi anlamda Allah'tan(cc) ''yorumsuz'' yanıtlar alıyorum. Dualarım bazen geç bazen hemen kabul oluyor.[/BALON]

[BALON]Ben risale-i nurlari okudum,sapmadim diyen (ne alaka ise?)[/QUOTE]
Risale ilham yoluyla gelmedi mi? hani bana gelen manevi şeyler gibi.. Bana değil herkese. Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu. Ressam cenabet ama öyle bir dua ediyor ki resimlerini ilhamla yapıyor.[/BALON]
Alıntı:
[BALON]
[/BALON]
Koydu da:
Simdi bunlar kafir mi?
[BALON]KAFİR Mİ? Bende demiştim DİNDEN ÇIKMAZ. Valla ne olur ne olmaz günahkar olur mu başka birşey mi? Dediğim gibi kitabın ilham yoluyla gelmesi sünnetine yüz çevirmesi alakası olabilir mi? Yorumu siz yapın. Bu arada yüz çevirdiği konusunda bana bilgi vermediler. Hadım olabilirler, hıdım olabilirler. Kısmetleri kapanmıştır. Gitsin formalite evliliği mi yapsın? Ben cevabı mı bilmiyorum herkes kendinden sorumlu.[/BALON]

[BALON][BALON][BALON]
Alıntı:
orularlaislamiyet.com- Hadisi-i şeriflerde bu gibi yanlış fiilleri işleyenlere "benden değildir" ifadesinin kullanılması Peygamberimizin sünnetini terkettiği anlamında kullanılmıştır. Yani sünnete aykırı bir iş yapmıştır. Yani yapılan bu yanlış fiil, islamın tasvib ettiği sünnet yolu değildir.sorularlaislamiyet.com
[/BALON][/BALON] Yoksa bunları yapan dinden çıkmış veya günah işlemiştir demek değildir.[/BALON]

[BALON]
Alıntı:

[BALON]Herkeste rahatsızlık vardır. Yoksa sizde yok mu? O zaman problem var. [/BALON][/BALON]
Alıntı:
[BALON][BALON]Kuran dışı diyorsunuz.Anlatamadığım nokta hepsi bütündür. Sünnet-hadis-Kur'an. Destek istediğimizi zaman samimi şekilde dua edince cevabını ilham yoluyla alırız. Manevi şekilde Efendimiz(sav) selam yolluyorum, yllarlar bildiğim kadarıyla.[/BALON][/BALON]

[BALON]Merak etmeyin yollarda tıkalı kalmaz. Çağımızda amerikanın NBA maçını net izleyebiliyorsak,tıkalı da kalmaz.[/BALON]
Alıntı:
Alıntı:
Bu da Kur'an da olmayan
Yani BESERI soylem.
[BALON]Sonra konuya gel gitler yaşıyoruz değil mi?
O zaman konuu hiç dağıtmayalım birdaha afedersiniz ama diğer arkadaşlara uydum birazda. Buda görünen köy olduğu için aslında kılavuz istemez. Konu bir şekilde buraya geldi memnun oldum..[/BALON]

[BALON]Allah'a emanet olun ....
[/BALON]
NOT:
ISARETLENMEMISLER SIZIN YAZINIZ!
Biraz daha anlasilir oldu degil mi?
16-05-2010 12:38 PM

Not: [BALON]Balonlar benim [/BALON]
sizsiniz.

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Yapabildiginize sevindim!
Artik daha kolay okuyabilecegiz sanirim.
Gerci balonlara gerek yoktu ama neyse......

Once:

hadis-icma-kiyas beseri soylemlerdir.
Kur'an ILAHI soylemdir.
Hicbir soz/kelam Kur'an ile ayni degildir.

Sonra:
Sizin anladiginiz " Sefaat " ile Kur'an'in anlattigi farkli.

Simdi:
ashenarşi- ...Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu.
Bu nedir?
Siz hic Kur'an okumaz misiniz?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
[BALON]
ashenarşi- ...Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu.
[/BALON]
Bu nedir?
Siz hic Kur'an okumaz misiniz?
[BALON]
[BALON]ashenarşi- ...Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu.
[/BALON]
[/BALON]

[BALON]Cevap: 1-İlham nedir?
[/BALON]

lham nedir?İlham ne demektir? Dini açıdan ilhamın bir bağlayıcılığı var mıdır? Vahiy ile ilhamın farkı nedir?

[BALON]
Kelime olarak ilham, “bir şeyi birden yutturmak” anlamında olup, ıstılah olarak “kalbe bir takım mana ve fikirlerin ilkâ edilmesi” anlamında kullanılır. “Allah’ın, kulun kalbine bıraktığı şey”, “feyz yoluyla kalbe bırakılan şey” tarzında da ifade edilmiştir. ]DEVAMI-
][/BALON]

[BALON]
[BALON]ashenarşi- ...Firavun bile dua etti ilhamla duaları kabul oldu.[/BALON]
[BALON] Bu nedir?[/BALON]
[BALON]Cevap: 1-İlham nedir?
[/BALON]

[BALON]lham nedir?İlham ne demektir? Dini açıdan ilhamın bir bağlayıcılığı var mıdır? Vahiy ile ilhamın farkı nedir?

[BALON]
Kelime olarak ilham, “bir şeyi birden yutturmak” anlamında olup, ıstılah olarak “kalbe bir takım mana ve fikirlerin ilkâ edilmesi” anlamında kullanılır. “Allah’ın, kulun kalbine bıraktığı şey”, “feyz yoluyla kalbe bırakılan şey” tarzında da ifade edilmiştir. DEVAMI-[/URL
[/BALON]][/BALON][/BALON]

[BALON]Okurum, ama şu ana kadar yeteri kadar okuduğuma inanmıyorum[/BALON]

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Sn.ashenarşi; ben size ilham palavrasi nedir diye sormadim.
Zaten yazdiginiz da sirk suclamalarini onlemek icin tekkecilerin
Kiliflanmis soylemleri.
Kesf konusunu irdeleyin dogrusunu ogrenirsiniz.
Herneyse...

Firavunun duasini Allah cc kabul etti kufru nereden cikti diye sordum.
Kur'an'a karsi geldiginizin farkinda misiniz diye
Kur'an okuyor musunuz dedim!

Üst Alt