Kulak ardı edilmemesi gereken dolandırma taktikleri

Bunların da kulak ardı edilmemesinde fayda görüyorum..
Kıraathane yakınında bir bankta bir genç oturuyor ve yanındaki banka 3 kişi geliyor. Kıraathaneden 3 çay söyleniyor. çaylar geliyor. 3 kişiden birisi içmek istemediğini söylüyor ve diğer banktaki oturan gence uzatıyorlar çayı. Genç tamamen olacaklardan habersiz alıyor içiyor. Aradan 5 dakika geçiyor genç fenalaşıyor. Hemen kalkıp otobüs durağına gidiyor ve otobüs bekliyor. Otobüs geliyor ve biniyor fakat o 3 kişide otobüsteler. Genç artık bayıldı bayılacakken bir azimle telefonunu alıyor ve arkadaşını arrıyor acilen ineceği durağa gelmesini istiyor. Arkadaşı geliyor o durağa genç o durakta arkadaşının kucağına bayılıyor. Hemen hastaneye kaldırılıyor ve komaya giricek dozda eroin aldığı öğreniliyor vs vs.

Bir başka bilinende.
Bir genç gece klubüne gidiyor ve bir kızla tanışıyor. Kız yarın akşam evine gelmesini istiyor ve ayrılıyorlar. Yarın akşam oluyor çocuk evine gidiyor. 2 kadeh birşey içiyorlar ve çocuk uyandığında üst kısmı çıplak ve buz dolu bir küvette. Yanında da bir not. 'Sakın aynaya bakma' yazıyor. çocuk hemen koşup aynaya bakıyor ve böbrekleri alınmış.

Tavsiyelerim. Herhangi birinden yada samimi gelse bile birilerinden, yanınızda açıldığını görmüş olsanız bile bisküvi şeker vs birşey almayın.

O paket açılmadan şırınga ile 3. bisküviye ilacı enjekte ediyorlar ve paketi yanınızda açıyorlar. İlk ikisini kendisi yiyiyor ve 3. sünü size tutuyor. Genelde organ mafyalarıın işi.

Böyle durumlardan Allah korusun hepimizi.
 
Arkadaşlar sakınmamız gereken bir başka dolandırma taktiğini paylaşmak istiyorum.

Daire kapınız kapalıyken , sebep yokken birden kapının altından suyun sızdığını görüyorsunuz.Tabi haliyle kapıyı açmak zorunda kalıyorsunuz..Bir bakıyorsunuz kapıda tanımadığınız kişiler....

Lütfen dikkat..

Arkadaşlar sakınmamız gereken başka dolandırma taktikleri

Rahmetli babam, göztepe ssk hatanesinde bankda sıra beklerken. bir kadın kucağındaki çocuğu babama veriyor amca az tutarmısın şu karneyi çıkaracağımda. babamda elbetteki çocuğu alıyor kucağına kadın geri alırken, evladım ne yapdın dedenin üstüne kusmuşsun amca çok özür amca kusura kalma vs türü binbir özürle dil döküyor. babam bakdığında omuzuna doğru bir kusmuk görüyor lavaboya gidiyor.O ara babam aynanın karşısında temizlenirken adamın biri gelip amca paltonun arkasıda pislenmiş diyor babamda o bölgeyede endekslenip temizleme gayretine koyuluyor.senaryo şudur: kadın nişasta türü bir karışımı babamın omuzundan çakdırmadan boca edip lavaboya gitmesini sağlıyor. ikinci karakter,de babamı, takip edip lavaboya girip aynı karışımı babamın sırtına sıkıyor amca bak nolmuş derken paltoyu kaldırıp cüzdanı alıyor. Hatırımda kaldığı kadarı ile bir 300 markı gitmişdi rahmetli babamın

Bir başka taktikleri

Geçen akşam, Gebze bölgesinde işinden çıkıp, otobüsle evine gitmekte olan genç bir bayanın telefonu çalmış. Genç bayan telefonunu açmış. Arka fonda telsiz sesleri duyuluyormuş. Telefona çıkan bir erkek , emniyetten aradığını sölemiş ''Bulunduğunuz yeri hemen bildirin. Size soracaklarımız var. Bulunduğunuz yere gelip, sizi alacağız '' demiş. Genç bayan, bulunduğu otobüsün içinde çok tedirgin olmuş, panik yapmış. Telefondaki şahsa, ''Otobüsteyim, evime gidiyorum '' demiş. Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, ''Hemen otobüsten in, bulunduğun yeri bize bildir. Gelip alacağız '' diye ısrar etmiş. Minibüste bulunan ve konuşmaya tanık olan yaşlı bir adam ,'' Kızım, sen araçtan inme. En yakın polis karakoluna git , durumunu anlat. Gerekirse gelip seni karakoldan alsınlar '' diye akıl vermiş.

Telefondaki uyarı üzerine araçtan inmeye hazırlanan genç bayan , bu tavsiyeye uymuş. Önce nişanlısını bulup aramış, sonra nişanlısı ile birlikte karakola gidip, durumunu anlatmış.Karakolda görevli polisler, genç bayanı arayanların ''Organ mafyası'' Üyesi olduklarını bu kişilerin Bulgaristan'dan geldiklerini, rastgele telefon numaraları çevirip, insanları ağlarına düşürmeye çalıştıklarını anlatmış.

Cep telefonundan tanımadığınız insanlar sizi arayıp, yönlerdirmeye kalkışırsa, çok dikkatli olun .
Alıntıdır
 
Komiser bayanın ikazıdır.

Başka bir dolandırıcılık uyarısı: Bir Genç bayana iş arıyorum diye kartvizit vermişler.Kartın üzerindeki kimyasal madde deriye temas edip 5 Dakika içinde bayıltıyormuş ve tanıdığım deyip arabanı seninle beraber alıp götürüyorlarmış.

ve bunlar Kadın Pazarlamacıları Ve Organ Mafyasıymış.

Lütfen Bütün Bayanlara Duyuralım ve kızlarımıza dikkat edelim . En doğrusu kadınlarımız evden mecburiyet dışında çıkmasınlar İnşaallah .
 
(İNANILMAZ BİR OLAY TÜM HERKESİN OKUMASI LAZIM. LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM)

Olay Çengelköy'de olmuş.Karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlı bir teyze yoldan geçenlerden yardım ister,kimsenin oralı olmadığı teyzeye 23 yaşında bir kızımız yardım eder,karşıdan karşıya geçirirken kız aniden bayılır, masum görünüşlü yaşlı teyze bir taksi çevirir kızı taksiye atar ve taksiciye:

-kızım yolda yürürken fenalaştı, hemen eve götürmem lazım der.Taksiyi ATA 2 sitelerine yakın bir yerde durdurur,taksiciden yardım alarak kızı arabadan indirir komşularından yardım alacağını söyleyerek taksiciye gitmesini söyler.

Taksici oradan uzaklaştıktan kısa bir süre sonra arabanın içinde telefon çalmaya başlar kendi telefonunun çalmadığını anlayan taksici kısa bir aramadan sonra arka koltuğun altına düşmüş olan telefonu bulur,ısrarla çalan telefonu açar telefonda bir erkek vardır:

-Bu telefon kızıma ait,eve gelmesi gerekiyordu ama hala gelmedi siz kimsiniz diye sorar,telefonu açan taksici kendini tanıtır ve kızınızı annesiyle falanca adrese bıraktım der. baba hayır annesi yanımda deyip bulunduğun yeri söyle, beni de kızımı bıraktığın adrese götür der ve polise haber verirler; polisler baba ve taksici kızı ararlar ama ne o adreste öyle bir teyze vardır nede kız ortadadır.

Ertesi günü kız Çengelköy'de MAXİ alışveriş merkezinin önündeki bir çöp konteynerının içinde ölü bulunur,tüm organları alınmıştır,otopsi raporuna göre kıza iğne yapılmış ve bayılması sağlanmış.

Kime güveneceğiz.Yardım etme güdülerimizi de köreltiyorlar,gerçekten yardıma ihtiyacı olana da yardım edemeyeceğiz bunlar gibiler yüzünden. Lütfen daha dikkatli olalım,gün geçtikçe böyle olaylar çoğalmakta ve biz neyin nerden geleceğini bilmez halde şans eseri yaşıyoruz.
 
Üst Alt