Küfrün Egemen Olduğu Toplumlar

trk23

Uzaklaştırıldı
tipik "vahabi" (el-kaide) yorumu.. genellikle Suud'dan ithaldirler kendileri.. başka herkes kafirdir bunların gözünde.. kanıt için, "Harameyn Haramileri" adlı kitabı tavsiye ederim.. Mescid-i Haram'a hizmet etmesi gerekenler, haramilik yapıp, herkesi dinden geri çevirmek için uğraşıyorlar.. yani, din buysa ben uzağım dedirtmek niyetindeler.. ama, bu gibi kişiler ve yorumları yüzünden dine küsmeyiz biz.. yanılıyorsunuz..
 
selam ederim;

hidayeti veren yanlızca ulu Allah değilmi sevgili kıyamet? vermediğini kafir müşrik veyahut başka bir ad ile yargılamak KUR'AN dan haberli bir kimseye yakışıyor mu? benim okuduğum KUR'AN ile sizin okuduğunuz arasında olsa olsa en fazla yorum farkı vardır. bu kadarda büyük bir fark olacağını zannetmiyorum. yargı ulu Allah'ın iken, nasıl oluyorda bizler bu kadar cesur sarf ediyoruz bu kelimeleri birbirlerimize karşıda bir takım hesaplamalar ile hidayete erenler ile küfre sapanları hesaplayacak boyuta getiriyoruz? bu hesaplar ulu Allah'ın katında onun tarafından yapılır. birgün hattabın oğlu ömerdir 3 gün sonra hazreti ömer oluverir bu hesabı kim bilecek arkadaşım? bize düşen her insana hazreti gözü ile bakıp o şekilde yaklaşım sergilemektir. çünkü ulu Allah'ın nuru vardır her insanda.

gerçekleri saklama kaygım neden olsun sevgili dostum gerçeği bulmak için konuşuyoruz burada. sorularım sıkıntı veriyorsa cevaplamak zorunda değilsiniz. yeterki sataşma olmasın cevaplarınızda, sakince bilgi alışverişi yapalım. siz bir başlık açmışsınız bende doğal olarak bilgi almak için sorular sordum. belki himalayalarda yaşayan KUR'AN dan habersiz bir kimsede olabilirdim bu bana vereceğiniz cevabın uslubunu bozmamalıki "islam ölçülerinde" insanca tartışabilelim. elbette anlattığınız bir çok bilgi var reankarnasyon ile ilgili, bakın bunlar sizin fikirleriniz ve ben hiç sorgulamadım. fikirlere saygım vardır. sizinde bir konu açtığınızda gelebilecek sorulara sabrınız var ise burdan yürür gideriz birlikte bir uzlaşma sağlayabiliriz. yok ise diyecek sözüm yoktur elbet onada saygı duyarım.
 
Sn. tansxx

Siz öncelikle hangi değerleri savunduğunuzu netleştirin...

Kuran; hak ile batılın, iyi ile kötünün, kafir ile müminin ayırt edilmesini emreder...
Mümin olanlar ile dost olunması gerektiğini,
Kafir olanlarla mücadele edilmesi gerektiğini emreder...

Sizin ya Kuran dan haberiniz yok
ya da
Gerçekleri sakalma ihtiyacı hissediyorsunuz...

selam ederim;

mücadele yanlış olanı düzeltmekle mümkündür, dışlamak ile bu mümkün değildir. ayırd edilmesindeki sebep aynı hataya düşülmemesi gerektiğidir. birbirimizi burada yargılama hakkını vermez hidayeti veren ulu Allahdır.

Sn. tansxx
Kalplerinin mühürlenmesi kesin olanlar hakkında kafir olduklarına dair hüküm verilebilir...

Müşrikler olarak adlandırılanlar içerisinden bazılarının iman etme olmasılığı olduğundan onların durumu netleşinceye kadar peygamber dahil hiçbir insan onlar hakkında net bir hüküm veremez...

Müşrikmlerin duramları netleştikten sonra ise,
TEVBE SURESİ
113.Akraba bile olsalar, cehennem halkı oldukları açıkça belli olduktan sonra müşrikler için af dilemek ne peygambere yakışır ne de iman edenlere.

selam ederim;

müşrikliğin kesinleşmesi ölüm sonrası gaybda olan bir hadisedir. bundan kimse emin olamayacağı gibi kimseninde haddine değildir ulu Allah'ın nurunu yargılamak. ulu Allah zıtlıklar ile yaratmıştır kainatı, insanların bile fıtratını veren o dur. bize düşen kafir mümin ateist musevi hıristiyan fark etmez yaratılana değer vermektir.
 
Üst Alt