• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kudüs Komedisi

Parlayan Yıldız

Amatör
Üye
6 Aralık’ta yoğun dünya gündemine İsrail ve Kudüs yeniden eklendi. Çıkan olaylar 3. İntifada’ya sebep olabilir.

ABD Donald Trump yönetimi, Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıdığını belirten belgeyi imzaladı. Ortalık karıştı. Donald Trump’ın bu yaptığını tebrik edenler de oldu, onaylamadığını belirtenler de oldu. Özellikle ABD’de bulunan ‘Evangelist’ denilen gruplar sevinçten havalara uçtu. Hasretle bekledikleri ‘Kıyamet’ ve İsa’nın dönüşü adım adım yaklaşıyor.

Dünya medyasının akılsızları da suçlayacak kişileri hemen buldular. A.B.D. Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu. ABD’de yaşayan zengin bir Yahudi işadamını da suçladılar. Çeşitli gazete başlıkları: “Trump ve Netanyahu köşeye sıkıştılar. Kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar.” Tabi Evangelist denilen grup da suçlananlar arasında. Yakında başka grupları, kişileri suçlamaya devam ederler.

Peki sevgili 3 Tanrımızdan ve onların planlarından bahseden var mı? Asla. Asıl aktör onlar. Ama pis işlerini o kadar güzel, o kadar incelikle gizliyorlar ki, ne yazık ki hiçkimse bu işlerin arkasındaki asıl kişilerin onlar olduğunu hesaplayamıyor. Biz başrol oyuncularla değil, konuk oyuncularla uğraşıyoruz.

Örnek olarak; 6 Aralık’tan itibaren günlerdir televizyon haber kanallarında Kudüs sorununu tartışıyorlar. ABD suçlanıyor, İsrail suçlanıyor, Ortadoğu yine karışacak deniyor. Ama başrol oyuncular olan 3 Tanrı’yı hiçkimse telaffuz etmiyor. Onların planının uygulandığını ağızlarına bile almıyorlar. O çok kızdıkları İsrail, tanrıları Yehova’nın planını uyguluyor. Yehova’nın vaat ettiği kutsal toplrakları almaya çalışıyorlar. Tartışmacılar herhalde ‘dindar olmakla’ suçlanmaktan korkuyorlar. Ben de ateistim. Ama Tanrıları inkâr etmiyorum.

Ne A.B.D. ne de İsrail kafalarına estiği gibi davranamazlar. Bunun bedelinin ağır olacağını bilirler. Kendilerine sunulan planı uygulamak zorundalar.
‘Katil Amerika’ ‘Katil İsrail’ değil, katil Tanrılar durdurulmalı. Tanrıların foyası ortaya çıktığında A.B.D. de, İsrail de bir daha hiçbir yere saldıramayacak.

Şimdilik herkesin kutsal gördüğü Mescid’i Aksa, Kâbe, Ayasofya, Vatikan gibi yerler, adına Kıyamet denen o korkunç gün geldiğinde, gerçekler ortaya çıktığında oraları kutsal gören halklar tarafından yerlebir edilecek. Eğer yapacak kimse çıkmazsa ben yapacağıma ant içiyorum.

Biliyorsunuz, bütün gezegende bir kelime herkes tarafından (özellikle de dindarlar ve politikacılar) çok kullanılıyor: Hepimiz kardeşiz.
Neden mi? Çünkü dünyayı 3.600 yıldır ölmeyen 3 erkek kardeş yönetiyor.

137.000 yıl önceki Kauçiler ve Zodyaklar ne derlerdi biliyor musunuz? “Hepimiz aynı yolun yolcularıyız. Yani yoldaşız.”
Çünkü o zamanın tanrısı yollarda gezip kendisine bir ortak ararken, uzaklardaki bir kasabada 2.800 yıl boyunca yoldaşı olacak kadın tanrıçayı buldu.

Tanrıların doğum yeri Ortadoğu kana doymak bilmiyor. Onlar ölünceye kadar da bu kan banyosu devam edecek.

Hep dediğim gibi ‘Tarih Tanrılarla başladı. Tanrıların ölümüyle sona erecek.’ ABD’nin de, İsrail’in de -Tanrılarla mukayese edildiklerinde- yapabilecekleri fazla birşey yok. Çünkü asıl gerçek ‘Tarih Tanrılarla başladı. Tanrıların ölümüyle de sona erecek.’

Üst Alt