Küçük Banyolar İçin Öneriler!

Merhaba
Küçük bir banyoya sahip olmak sıkıntı vericidir. Ancak bu tarz banyolar için, yerden tasarruf etmeyi sağlayacak ve mekanı düzene sokacak çözümler vardır.

Öncelikle doğru bir yerleşim planına ihtiyaç vardır. Yerden kazandıran ve düzen getiren püf noktaları, ipuçları, çok fonksiyonlu ürünlerle banyonuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Banyonuzu planlamadan önce hangi eşya ve özellikleri kesinlikle gereklidir. Neden vazgeçebileceğinizi bilmelisiniz.

Duşlar her zaman küvete oranla daha fazla yer kazandırır.

Duvarı tamamıyla kaplayan gömme dolaplar, banyoda ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri gözden uzaklaştırarak saklarlar.

Banyo eşyaları için, küçük ve dar alanlara uygun olan tasarımları seçmek, işinizi kolaylaştırır.

Duvara monte edilen havlu paneller, küçük bir banyoyu rahatlıkla ısıtacaktır.

Açık raf düzeni ve kabinler, kirli çamaşırlar gibi ortalıkta görünmesini istemediğiniz malzemeleri saklamak çok işe yarayacaktır.

Ankastre veya köşeli lavabo ve tuvaletler, zemin alanını artırmanıza yardımcı olur.

Alana göre şekillendirilen teçhizatlar da metrekareden tasarruf etmenizi sağlar.

Küçük banyolarda en kullanışlı ürünlerden biri de, lavabo ile banyo dolaplarının bir arda tasarlandığı ankastre lavabolardır.

Tezgaha gömülen, duvara monte edilen ya da tezgah üstünde duran lavabolar, hem işlevseldir, hem yerden kazanmanızı sağlar.

Kare planlı banyoların yerleşimi diğerlerine göre daha rahattır. Bu banyolarda dikdörtgen ya da kavisli köşe küvetler kullanabilirsiniz.

Uzun ve dar bir banyonuz varsa, küveti yerleştirirken dikkat edin. Çünkü küvet, banyonun uzun kenarından biri boyunca yerleştirildiğinde, mekan olduğundan daha dar görünür. Bu yüzden küveti mekanın kısa duvarına koymak daha iyi bir çözümdür.
MSN Kadın
 
Üst Alt