Kuantum saçmalıkları

Son yıllarda ‘2012 Aydınlık Yılı olacak’ ile birlikte bir de ‘Kuantum’ saçmalıkları türemeye başladı. Bir takım şarlatanlar, sahtekârlar, çıkarcılar ‘Kuantum’ diye bir şeyin dünyayı güzelleştireceği türünden ne olduğu belirsiz garip laflar etmeye başladılar.

‘Kuantum’un fizikte ne olduğunu biliyorum. Onunla hiçbir zorum yok. Benim itirazım ‘Kuantum’u olduğundan farklı bir şey gibi gösteren sahtekârlara. Aslında kendilerinin de ne dediklerini pek anladıklarını sanmıyorum. Büyük patronlar onlara bir şey söylüyor, onlar da anlatıyorlar.

‘Kuantum’la ilgili çok yazı okudum ama açıkçası hiçbir şey anlamadım. Herkes ayrı telden çalıyor.

İnsan denen yaratık ne yazık ki gerçeği sevmez ve ondan korkar. Ama saçma, mantıksız fikirlere sonuna kadar da bağlanır. Çünkü beynini çalıştırmasına gerek kalmaz.

Örnekler:
5x5=25
“5x5=25. Bana huzur ver, bana zenginlik ve bolluk ver.”
5x5=25. Matematik’te iki aynı sayının çarpımıdır. Bu sayı ne felaket getirir ne de güzellik. Ama bir gün biri çıkıp bunun da üzerinden prim yapmaya kalkarsa, ne yazık ki zavallı insanlar o şarlatana inanırlar. İnanmak işlerine gelir.

13 sayısı: Zavallı masum sayı, herkes tarafından uğursuz görüldüğü için uzak durulur. Bu sadece bir sayıdır. Ne uğur getirir ne de şanssızlık. Ama biz düşünmekten çok yorulduğumuz için konunun aslını incelemeyiz.

Birileri 2012 yılında Güneş’in elektronik aletlere ve canlılara zarar vereceğini söylüyor, oysa ki bilim adamları böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylüyor.

Fizikçiler ‘Kuantum’un fizikteki yeri dışında diğer olayların saçmalık olduğunu söylüyor, oysaki şarlatanlar düşünerek (Kendini hiç yormadan!) dünyanın değişeceğini iddia ediyorlar.

Ve biz zavallılar gerçeğe değil, şarlatanların söylediğine inanıyoruz.


Afganistan’da yaşayan bir kadın hep iyi şeyler düşünmeye çalışıyor. “Eşimle ömür boyu mutlu olacağım, çocuklarım mutlu ve sağlıklı yaşayacak. Savaş görmek istemiyorum.” Güzel. Aradan birkaç sene geçiyor. Eşi bombalı saldırıda ölüyor. Kendi ve çocukları sefalet içinde yaşıyor.

Kuantum düşünce neye yaradı?

Çok tehlikeli canlıların olduğu bir ormandasın. “Ben bu ormandan sağ çıkacağım. Ayılar bana saldırmayacak.” Birkaç saat sonra ayılar tarafından parçalanarak öldürülüyor.

Kuantum düşünce doğanın acımasız kanunlarında ne işe yaradı?

Her geçen gün yeni yalanlar türüyor: Paralel evren, ikiz ruh, 2012 yılına zaten hiç girmiyorum.

Gerçekler ise hiç tartışılmaz, mesafeli durulur. Evrim teorisi ve de reenkarnasyon (Türkçesi tekrar doğuş). Çünkü bunlar doğru olandır, fazla saçmalık katılmadan anlatılırlar.
 
Öncelikle Quantum kesinlikle vardır ve doğru bir ilerleyiştir bilim adına. Burada anlatttıklarından paralel evren ve ikiz ruh gibi kavramlar tartışmaya açıktır. Bunlar Quantumda şu an için zaten kanıtlanmış bir şey değildir. Bu konularda anca ve anca doğruyu inandığın dine bakarak ve birşeltirerek aklında gerçeği bulabilirsin.

13 rakamını örnek vermişsin. Zavallı diyorsun inananlarada fakat zavallı olan onlar değil. NEDEN?
Quantum teorisine göre elektronlar ile gözlemci arasında bir ilişki olduğu anlatılıyor. Telekinezi yapan birisi olarak bu bir gerçektir. Evet gerçekten madde ile gözlemci arasında bir davranış değişikliği olmaktadır. Aslında o kaşık orda yoktur... 13 rakamının uğursuz olmasının tek nedeni ve öyle kabul etmelerinin tek nedeni 13 rakamının formundan yada şeklinden kaynaklanan bir şey dğeildir. Artık dünya da genel bir algı oluştu insnaların beğninde. Buda bu konuya inanmalrını sağladı çoğu insanın bir nevi şartlanma gibi... ŞArtlanma ise inancı getirir ve neye inanıyorsan başına o gelir ! Düşündük başıma geldi derlerler ya evet aynı şey. Gerçekten nasıl düşünürsen öyle yaşarsın... Şimdi kalkıpta bana ben hep zengin olmayı düşündüm nedne olmadım diye bir soru yöneltme... Çünkü o konuda düşünmek bir işe yaramaz. Yanılsayan gerçeğe yani dünya gerçeklerine bu düşünceni hayalini aktarman gerek.
 
Üst Alt