Kredi Kartı Yıllık Ücret İadesi Dilekçesi

Kredi Kartı Yıllık Ücret İadesi Dilekçesi örneği

Kredi Kartı Yıllık Ücret İadesi Dilekçesi
Kredi Kartı Ücret İadesi İhtar

Kredi kartından kesilen aidatları geri alabilmek için

İlk önce bankanızın müşteri hizmetlerine telefonla itirazınızı bildirin. Müşteri temsilcisi size çeşitli teklifler sunabilir. Bonus olarak iade etmek, harcama sözüne iade etmek gibi. Bu şartlardan birini kabul ederek iadesini sağlayabilirsiniz. Ancak sözleşmemizde olduğu için aidat ücretini geri alamıyoruz yanıtını alırsanız o zaman itirazınızı diğer yollardan yapmanız gerekecektir. Hesap ekstresine karşı en kısa sürede yazılı olarak itiraz dilekçesini bankanıza iadeli taahhütlü posta ile gönderin. Kart ücreti size 1 ay içinde iade edilmez veya bir sonraki hesap ekstresinde borcunuzdan düşülmez ise, ikamet ettiğiniz ilçenin kaymakamlık binasında bulunan tüketici sorunları hakem heyetine dilekçe ile başvurunuzu ücretsiz olarak yapın.

Dilekçenize Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 6. maddesini ve bu konuda Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin daha önceki kararlarını delil olarak ekleyebilirsiniz.

Örnek Kredi Kartı Yıllık Ücret İadesi Dilekçesi


.. KAYMAKAMLIĞI

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA

Şikayet eden : .

Şikayet edilen : ..

Konu :Kredi kart aidatın iadesi hk.

1. .. Bankasına ait nolu kredi kart hamiliyim.

Kredi kartıma ait ././. son ödeme tarihli hesap ekstresi ile kredi kart üyelik ücreti adı altında ..,00 YTL borç tahakkuk ettirilmiştir.

Banka ile aramda tanzim edilmiş KREDİ KARTLARI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, bu sözleşme;

Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir.

Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir.

Sonuç olarak sözleşmenin o maddesi banka tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur.

Bu konuda Yargıtay 13. H.Dairesi ekteki örnek kararlarıyla, kart ücretinin hukuksuzluğunu iki kez kanıtlamıştır.

Yukarıdaki nedenlerle tahakkuk ettirilmiş bulunan ..,00 YTL tutarındaki, kredi kart üyelik ücretinin tarafıma iadesine karar verilmesini arz ve talep ederim.

Adres: Adı Soyadı

İmza

Tarih: ././

 
Üst Alt