• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kozmik odanın sırları...

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Kozmik odanın sırları...

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba: Albay Dursun Çiçek, kozmik odanın sırlarını anlattı.

Albay Dursun Çiçek, 'ıslak imza'lı belge davasında psikolojik harekat dairesinin işleyişini anlattı.

Buna göre daire 5 şubeden oluşuyor. Havacılık şubesinin tek görevi 'irticayla mücadele.' Kozmik belgelerin saklandığı odaya ise tam 4 kilitli kapıyı açılarak girilebiliyor.

Islak imzalı 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' davasında dün kritik bilgiler gün yüzüne çıktı. Tutuklu sanık Albay Dursun Çiçek, savunmasında Genelkurmay'da irtica ile mücadeleye yönelik bir birim olduğunu itiraf etti. Destek Daire Başkanlığı'nın 5 şubesinden biri olan bu birimin adının ise 'Havacılık ve istihbarat' olduğunu kaydetti.

Kozmik belgelerin saklandığı yerin ne denli güvenli olduğunu da şu cümlelerle anlattı: "İçeri girmek için personel olmak gerekir ki girmek için de kart gerekir. Personel değilseniz, isminiz kaydedilir, kimliğiniz de alındıktan sonra içeri girebilirsiniz. Benim görev yaptığım bölüme girebilmek için ana girişten sonra 3. şubenin kilitli kapısını açmanız gerekir. Daha sonra üçüncü kilitli bir kapı daha çıkar karşınıza. Benim oda kapısı. Bundan sonra da odada gizli belgelerin bulunduğu dolabı açmak için iki kilit lazım. Yani iftiracı, bu 4 kilidi de açmayı başarmış, benim dolabımdan yağdan kıl çeker gibi bu iftira belgesini ortaya çıkarmış."

Belge, 12 Haziran 2009'da 'AKP'yi ve Gülen'i bitirme planı' başlığıyla Taraf Gazetesi'nde yayımlandı. 10 Kasım'da ise meçhul subay tarafından savcılığa ıslak imzalı orijinali gönderildi.

BİR ASKERİN İSMİNİ VERDİ

Albay Çiçek, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaptığı savunmada sık sık sesini yükseltti. 1990 yılında kurmay olduğunu, 2004 yılında Bilgi Destek Daire Başkanlığı'nda göreve başladığını belirtti. Psikoloik Harekat Dairesi adı verilen ve görev yaptığı Destek Daire Başkanlığı'nın 5 şubeden oluştuğunu vurgularken, "Bunlardan ilki terör konularına bakan şubedir. İkincisi havacılık ve istihbarat şubesidir ki sadece irticaya bakar. Benim görev yaptığım 3. Şube ise NATO, tatbikat ve dış konularla alakalı işlemlere bakar. İrticayla uzaktan yakından alakası yok. Hulusi Gülbahar arkadaşın çalıştığı 4. Şube, Silahlı Kuvvetlerin halkla bütünleşmesi konularına bakar. Beşinci şube ise destek şubesidir." dedi.

TEHDİT ETTİ: HESAP SORACAĞIM

Çiçek, belgenin Nisan 2009'da hazırlandığına kimin karar verdiğini sinirli ve yüksek bir ses tonuyla sordu. Ardından şu ifadeleri kullandı: "Belgenin neresinde tarih yazıyor. Bu plan değil, pilav. İftira, yargısız infaz belgesi. Bana çektirdiklerinin hesabını soracağım."

Çiçek'in şu sözleri dikkat çekti: "Savcı, 'Dursun Çiçek bu planı karargahta hazırlamadıysa' diyor. Oysa baştan karargah içerisinde başbaşa verip hazırladığımızı söylüyordu. İddianame hazırlandıktan sonra görüyoruz ki Dursun Çiçek ****i bu planı hazırlamış. Bu ****liği, iddianame-soruşturma savcılarına iade ediyorum."

'3 KARDEŞİM TÜRBANLI'

Albay Çiçek'in şu sözleri de duruşmaya damgasını vurdu. Çiçek, 'Ben irtica işinden anlamam. Bu konunun tartışılmasından da rahatsızım. 5 kardeşiz. 3'ü kız ve türban takıyor'' şeklinde konuştu.

ŞEHİT OSAYDIM' DEYİP AĞLADI

Bu arada Çiçek, geçen yıl Mart ayında Genelkurmay Askeri Disiplin Mahkemesinde başkanlık görevi yaparken bir binbaşının belge sızdırdığı iddiasıyla yargılandığını hatırlattı. Çiçek, ''Binbaşı, 'Bu suçtan yargılanacağıma şehit olsam daha iyi' dedi. Ben de keşke Güneydoğu'da şehit olsaydım bunları yaşamasaydım'' diyerek ağladı.

7 KEZ ONAYLANAN İMZA SAVUNMASI: İMZA ÖZÜRLÜYÜM

Albay Dursun Çiçek, sahte belge üzerinde tek gerçeğe yakın olan şeyin imzası olduğunu iddia etti. Çiçek, ''Çünkü taklit edilebilen bir imza. Ben imza özürlüyüm. En zayıf noktam bu. Ben de bunu kabul ediyorum. İmzam değişken ve taklit edilmesi kolay.'' dedi. Çiçek'in imzası Jandarma Kriminal dahil 4 kurum tarafından 7 kez onaylanmıştı. Jandarmanın raporunun ardından ise İnternet sitesinde yayımlanan ses kaydında Çiçek, "Bir kazık yedim. Ha ileri bir adım atmak için o kazığa razıyız." ifadesini kullanmıştı. Çiçek, raporunda şüpheli bir cümle bile kurmadağı için Jandarmaya sitemde bulunmuştu.

PLAN ÇIKINCA BÜROSU LAĞVEDİLMİŞTİ

Albay Çiçek'in duruşmada yaptığı savunma Bilgi Destek Daire Başkanlığı'nın yasa dışı faaliyet gösterdiğini ortaya koydu. Çiçek, 2005 yılında yapılan düzenlemeyle psikolojik harekat yapma yetkisi elinden alınan Genelkurmay'ın yeni kurulan birimlerde bu faaliyetlerini sürdürdüğünü itiraf etti.

Psikolojik harekat yetkisi 2005 yılında Genelkurmay'dan alınarak Milli Güvenlik Kurulu'na verilmişti. Bunun güzerine Psikolojik Harekat Daire Başkanlığı kapatılmıştı. Ancak bu dönemde yeni kurulan Bilgi Destek Dairesi'nin yetkisi olmadığı halde psikolojik harekata davam ettiği Çiçek'in sözleriyle doğrulanmış oldu.

Hukukçular Genelkurmay'a bağlı söz konusu şubelerde bilgi destek adı altında yapılan 'psikolojik harekat"ın yasalara aykırı olduğunu, Genelkurmay'ın böyle görevi olmadığını vurgulamıştı. Dünkü duruşmada Çalıştığı şube ile ilgili bilgiler veren Çiçek, biri destek olmak üzere 5 şubeden oluştuğunu belirttiği Bilgi Destek Dairesi'de yapılan görevleri yasal bir faaliyet gibi anlattı.

Suçlamaların tümünü reddeden Çiçek, plan ortaya çıktıktan sonra "Genelkurmay'ın neden kendi şubesini lağvettiği"yle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Çiçek'in altında ıslak imzası bulunan belgenin fotokopisi ortaya çıktıktan sonra 3. Bilgi Destek Şube'nin lağvedildiğini Taraf gazetesi duyurmuştu. Kapatılan 3. Bilgi Destek Şubesi'nin yerine aynı alanda çalışacak yeni bir birim kurulmuş, Genelkurmay Başkanlığı Özel Sekreterliği'ne bağlı olacak bu birime Çiçek dahil, karargâhta "çok güvenilen" 10 subay atanmıştı.
Bugün
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt