kosgeb girişimci desteği ve işkur engelli hibe desteği

Herkese günaydın merhaba.
Sol el bileğimde sakatlık olması sebebi ile %40 oranında engelliyim.
Kendime ait bir iş yeri açmak istiyorum ve 2018 yılında İŞKUR'un engelliler içi olan hibe desteğini araştırdım.Belli şartları sağlayanlar işkur'dan 50.000 tl hibe desteği alabiliyor, bunun için KOSGEB Girişimcilik eğitimine katılması gerekiyor.Ben KOSGEB Girişimci eğitimine katıldım ve bu kursta öğrendim ki KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılanlar KOSGEB Girişimci Desteği ile 50.000 tl hibe 100.000 tl faizsiz kredi desteği alabiliyor.Bu iki hibe desteğini aynı anda almak mümkün mü ?
2018 yılında KOSGEB Girişimci Desteği ve İŞKUR'engelli hibe desteklerini aynı anda alan girişimciler var mı ? Bunun için nasıl bir yol izlediniz ? Ne yapmamız lazım. Ben kendime ait bir yeri açmak istiyorum.
 
2018 yılında işkur'un engelliler için hibe desteği 50.000 tl olmuş, kosgeb de 50 veriyor yani 100.000 hibe 100.000 faizsiz kredi desteği.Bu desteği alan var mı ?
 
Dükkanı açtım. Kadayıf imalatı yapıyoruz. Bunun için kosgeb girişimci desteği almak istiyoruz.
 
Dükkanı açtım. Kadayıf imalatı yapıyoruz. Bunun için kosgeb girişimci desteği almak istiyoruz.

Öncelikle Girişimcilik Eğitimi Belgesi almanız gerek.
Sonra Belediye Maliye işlemlerinizi yaptırmanız gerek.
KOSGEB sitesi üzerinden kayıt yapmanız gerek.
Bu aşama tamamlandıktan sonra KOSGEB'e uğrayıp okey alacaksınız.
Sonra iş yerinize almış veya almakta olacağınız makine ve teçhizatların faturasını veye proforma faturanızı alıp KOSGEP'e teslim edip ödemeyi bekleyeceksiniz.
Hepsi bu kadar...
 
İş yerimi açtım ve bir danışmanlık firması ile çalıştım bunun için bu danışmanlık firmasına 2500 tl ödeme yaptım ha bu gün ha yarın iş planı projemi hazırlayacaklar bir türlü bana kimss geri dönmedi bende 2-3 akrabamı aldım ve gittim bu firmadan 1500 tl mi geri aldım neredeyse dolandırılıyordum. Neyse kosgeb'e gittik ve kosgeb,'teki personel bize yardım etmek amacı ile danışmanlara iş planı hazırlatmak için para ödemeden kendi iş planımızı hazırlayabilmemiz için bize isplaniornekleri.com adlı siteyi önerdi girin burada iş planı örnekleri var bu örnek iş planlarına bakarak kendi proje başvuru formunuzu hazırlayın dedi.Bizde aynen öyle yaptık keşke baştan bilseydik benim 1000tl çöpe gitmezdi.Ben yanlış yaptım siz yapmayın bu sitede iş planı örneği var boşa danışma para ödemeyin.Bu bilgi içinde bana dua edin : ) şaka şaka. ama yinede isteyen tşk edebilir.
 
Üst Alt