• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Komünizm ve Emperyalizm Arasındaki Fark Nedir?

Okunuyor :
Komünizm ve Emperyalizm Arasındaki Fark Nedir?

zelimhan

Acemi
Uzaklaştırıldı
Komünizm VAHŞETTİR , Faşizmle Kardeştir.
Komünist rejimlerde İşçi sınıfı KÖLEDİR gıkını bile çıkartamazdı..
Sendika Patronları işte hep bu yüzden Komüni,st sistemi savunurlar çünkü İşçi sınıfını ESARET altında KÖLE gibi çalıştırıp kendileri KAPİTALİSTLER gibi yaşayacaklar..
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Komünizm ve Kapitalizm Karşılaştırması

Komünizmde aile, dünya halklarının öz kültürel yapısı, değerleri, gelenek ve görenekleri doğrultusunda hayat bulur.
İnsanlar geçmişten gelen manevi değerlerini özgürlükler boyutunda diledikleri gibi yaşar ve yaşatırlar.
Komün yaşamda halkların özgürlüğü ne kurumsal ne de kitlesel anlamda baskı altına alınmaz.
Bu özgürlükler asla yasalar kapsamında sınırlandırılmaz, şekillendirilmez.
İsteyen dilediği gibi ailesini yönetmeye birinci dereceden sorumludur.
Sistem hiç kimsenin ailesini nasıl yapılandıracağına kesinlikle karışmaz, bu hususta kurallar koymaz.

Ailenin mutlu, eğitimli ve sağlıklı olmasını bilimsel yöntemlerle destekler.
Kesinlikle halkların örf ve ananelerine, kültürel yapısına ve sosyal yaşamına karışmadığı gibi, maddi ve manevi ayrıcalık tanımaz ve müdahalede bulunmaz.
Çünkü komün yaşam çok kültürlü, etnik farklılıkları olan dünya halklarının kolektif yaşamlarıyla inşa edilmektedir.
Bu nedenle halkların ayrıştırılması, birinin diğerinden farklı kılınması asla mümkün değildir.


Kapitalizmde ise aile, özellikle inanç ve kültürel ırk bağlamında çoğunluğun gelenek ve göreneklerini yaşaması yönünde devlet tarafından desteklenerek şekillendirilir, yasal kurallarla koruma altına alınır.
Bu bağlamda devlet, ailelerin neler yiyip içmesi dahil olmak üzere nasıl giyeceği ve nasıl yaşayacağı gibi bireysel tercihleri dahi kontrolünde bulundurur.
Azınlıklar ise geleneklerini ve güncel kültürel yaşamlarını özgürce yaşayamadığı gibi, hem kurumsal hem de kitlesel anlamda yok sayılmakta, görmemezlikten gelinmekte ve hatta şiddetli baskıya maruz kalmaktadır.
Kesinlikle devlet korumasında olmadığı gibi çoğunluğa sunulan maddi ve manevi destekten yoksun bırakılırlar.

Devlet tarafından sahiplenilip desteklenmekte olan çoğunluk, sahip olduğu güçle azınlıklar üstünde baskı oluşturarak dinsel ve ırksal anlamda asimilasyon yolunu seçer.
Azınlıklar ise ister istemez mahalle baskısına maruz kalarak yaşamlarını esaret altında korku içinde sürdürürler.
Bu tür ayrıştırmalar ise devlet içindeki etnik farklılıkların birbirinden uzak durmasını, birbirini hor görmesini ve hatta birbirine düşman olmasını kaçınılmaz kılar.

Çoğunluk her ne kadar kurumsal ve kitlesel boyutta avantajlı gibi görünse de, devletin kurallarla yaşamı şekillendirmesi karşısında baskı hissetmesi ve evrensel kültürel zenginliği yakalayamaması söz konusudur.
Bu nedenle çoğunlukta bulunan ve devlet tarafından desteklenen ve şekillendirilen toplumlar, yine de mutlu olamazlar.
 

zelimhan

Acemi
Uzaklaştırıldı
Komünistlerle Kapitalistler DANIŞIKLI DÖĞÜŞ yapan DÜZENBAZLARDIR..
SENDİKA PATRONLAR KOMÜNİST ve İŞÇİLERİ UCUZA PAZARLIYAN ******** takımıdır
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Komünistlerle Kapitalistler DANIŞIKLI DÖĞÜŞ yapan DÜZENBAZLARDIR..
SENDİKA PATRONLAR KOMÜNİST ve İŞÇİLERİ UCUZA PAZARLIYAN ******** takımıdır
Bir kere yazdın, Kendi fikridir dedik sesimizi çıkarmadık Biz sessiz kalınca, supermeydan forumda slogan atmak başka eğilim ve görüşlere hakaret etmek serbest diye düşündünüz herhalde ki aynı şeyleri her konu altına ekleyip hakaret ediyorsunuz:(

FORUMDAN SÜRESİZ ATILDINIZ
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Yüksel Bey ben yazdıkça bunlar çıldırıyor bunlar çıldırdıkça siz kovuyorsunuz.
Benim yüzümden forumdan kovulan, kaçan ya da küsüp ayrılan bir çok insan hatırlıyorum.
Foruma zarar mı veriyorum yoksa?
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yüksel Bey ben yazdıkça bunlar çıldırıyor bunlar çıldırdıkça siz kovuyorsunuz.
Benim yüzümden forumdan kovulan, kaçan ya da küsüp ayrılan bir çok insan hatırlıyorum.
Foruma zarar mı veriyorum yoksa?
Sevgili SOSYALİST bu konunun sizinle alakası yok Aynı mesajları sizde yazsanız sizi de forumdan uzaklaştırırım.

Merak eden Forumdan atılan arkadaşın tüm mesajlarını incelesin Bu şekilde tartışmamı olur,bu şekilde fikir beyan etmek mi olur,Bu şekilde forum mu olur? :(
 

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Daha öncede belirttigim gibi Emperyalizm ile komünizm in arasinda öyle sanildigi gibi FARK asla yoktur...

Yakin tarihe gidin, Enver Hoca Dönemi Arnavutluk... 1960 li yillar...

Komünizm i Arnavutluga getiren Enver hoca önce lideri gördügü Rusya ya yamanir , bakar ki destek olur ama Arnavutlugun iligini-kemigini sömürür , dayanamaz Kruşçev le kapisir oradan kopar, oradan koparda bu defa Cin KAPAR ..ta kiii Mao ölene kadar kumasi olarak kalir Arnavutluk Enver hoca sayesinde... Bitmemis Rus Komünizmi ,Cin Komünizmi yemis bitirmis ama bizim Arnavut Enver daha akillanmamis 80 li yillarda ise Kuzey Kore , laos ve Vietnam la flört etmis ...
Enver Hoca galiba 1985 yada 86 li da öldü öldügünde 40 YIL Arnavutlugu Komünizmle ve dikdatörce yönettigini , Dünya cografyasinda ne kadar komünist ülke varsa sirasi ile hepsi Arnavutlugu Enver Hoca nin yardimi ile igfal ettigini öyle tahmin ediyorum ki bilmeyen yada okumayan yoktur...


Simdi Enver Hoca nin Komünistligini ( 40 YIL boyunca ) halkina neler cektirdigini burada bir bir yazmayalim, merak eden arar bulur okur..benim sorum $u olacak...

Madem Komünizm Emperyal bir strajedi uygulamaz, emperyalist degildir , neden Komünist büyük ülkeler girdikleri diger ülkeleri ihya etmez...?

Hani baska ülkeye girmeden orada fakirlik vardir issizlik vardir adaletsizlik vardir, komünizmi care gören ülke liderleri kapisini acar ama bakarlarki Komünistler tarafindan IRZINA gecilmeyen birsey kalmaz.. Mal-mülkü , canin , yer-yurtun ve insanlarin saglami kalmaz... Sokaklardan oluk oluk kan akar önce göz yasi ve fakirlik akarken ayni gözyasi fakirlik kalkmadigi gibi pesine eklenen daha neler olur...

40 yil Arnavutluk dile kolay komünizme metreslik etmedimi...?

ilk koca Rusya
ardindan Cin
ardindan Kuzey Kore
laos ve Vietnam.... 5 komünist kocali Arnavutluk komünizm matah birsey olsaydi simdi Abd nin diz cöktügü efendim emredin biz yapalim dedigi bir ülke konumunda duran bir ülke olmaliydi....????


Sayin Sosyalist SIKISTIGINIZ zaman diyorsunuz ki Rusya Komünist degil hatta bir ara Cin de degil dediniz , simdi K.Kore , vietnam ve laos bunlarada komünist degil deyinde artik biz Pes diyelim...

Ama siz onuda dersiniz , Söz konusu Komünizmin Alî Cikarlari ise , yalanda dogruda teferruattir salla gitsin mi...?
 

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Komünist Dikdatör Enver hoca hakkinda önce KISACIK bir yazi ;

Bulunduğu dönemde insan hakları ile ilgili her iki bildiri olmasına rağmen ülkesini 40 yıl söz konusu bildirilerin Arnavut halkına kazandıracağı gelişmeden yoksun bırakmış ve kapalı bir kutu haline getirmiştir. Kendisini ve iktidarını tehdit eden herkes ya çalışma kampına gönderilmiş ya da ölüm veya müebbet hapis dahil çeşitli cezalara çarptırılmıştır. Adil yargılanmanın olmadığı hâkimlerin gerçek hukukçu olmadığı mahkemeler ve gerçeği yansıtmayan şahitlerle kendisine ve Arnavutluk Komünist Partisine karşı gelenleri cezalandırmıştır. Enver Hoca bu konuda o kadar ileri gitmiştir ki dinleri bile yasaklayarak Dünyada dinsiz birkaç devletten biri haline gelmiştir.

Enver Hoca’nın en çok ceza verdirdiği kişiler ise aydınlar ve askerler olmuştur. Cezalandırılma nedeni ise kurdurduğu SIGURUMI polis teşkilatı ile söz konusu aydın ve asker kişiler vatan haini ve işbirlikçi fişlemesi yaptırılmış ve sonra yargısız infaz ettirilmiştir. Bu durumu ile Enver Hoca Stalin’den daha Stalinistçi bir diktatör olmuştur.

Simdi bu yazidan cikarabilecegim seylerden biri size hakkinizi iade etmek sayin SOSYALIST...

Hani her firsatta diyordunuz ya ; Komünizmde i$sizlik diye birsey yoktur..!!! diye. Bu söyleminizde hakli ciktiniz...

Cünkü Tarihe baktigimizda hangi komünist ülke dikdatörünün uygulamalarina bakarsak bakalim bu dikdatörlere karsi cikan iktidarlarini kabul etmeyenler bile i$siz kalmami$ ..... Hepside ya öldürülmü$ yada Calisma kamplarinda bir deri bir kemik kalana kadar calistirilmak üzere sürgün yemis oralarda hapsedilmi$....

Evet Komünizmde kimse i$siz kalmaz, ilk icraat Calisma Kamplari...( Köle Kamplari da deniyor bazi belge ve envanterlerde )
 

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Birde suradan bakalim...

Madem Komünizm de emperyalistlik yoktur , Rusyanin Bolsevik yönetimini ilk taniyan kimdir...? Afganistan.. Neden
Cünkü Rusya O kadar emperyalist tiki Afganistanin herseyine müdahale ediyor kimi basa getirecegine bile o karar veriyordu.. Bu emperyalizmin en sedit ve siddetli uygulamasidir..

1979 yilinda Rusya neden Zahir $ah i devirdi...? Bati yanlisi diye... Rusya ya ne...? Madem Emperyalist degil Afganistanin iktidarindan Rusya ya ne...? Hadi zahir $ah i devirdin Emperyalist degilsin birak halk kendi liderini secsin...!!!

Olmaz...! Neden..? Cünkü öyle olursa emperyalligi baskasina kaptiracak komüniszm , Eee ne yapmali Komünist birini CUK diye basa getirmeli Yaptida Davut Han i Afganistanin basina getirdi..ne oldu , o tarihten itibaren ne kadar MARKSIST bürokrat ,subay akedemisyen varsa nerede ise tamamini ülke yönetiminde söz hakkina sahib noktalara getirdiler....


Davut Han baktiki Rusya vampir gibi kan emdikce acikan vahsilikte doymak bilmiyor , care aradi zavalli ,islam ülkelerine göz kirpti .. sadece Pakistanla bir anlasma yapti diye adamin Davut Han in tüm sülalesini Komünistler ortadan kaldirdi.... Ne ile DARBE ile .

Darbe sonucu ne oldu...?

Darbeyi yapanlar ülkeye $u ilani yapti ; Ülke Komünizm ile yönetilecek...!

Yani darbeyi komünistler yapar nasil katliam ile nerede Afganistanda... kim Rus lar yani Komünizm...


Sayin Sosyalist...!


Buna Emperyalizm in $ahi derler ..! Sen kalkmis millete komünizm ile emperyalizmin arasinda alaka olmadigi masalini anlat dur...
 
Üst Alt