• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kocan deli dayağı yiyeceksin

Okunuyor :
Kocan deli dayağı yiyeceksin

AMARGİ

Amatör
Üye
Türkiye'deki ilginç insan manzaraları yargıya yansıyor. Akli dengesi yerinde olmayan kocasından her gün dayak yiyen kadına karşı yargı çaresiz kaldı. Yargıtaya yansıyan davada "deli kocasından" dayak yiyen kadının şikayeti "akli dengesi bozuk, ceza veremeyiz" kararı çektı.

Yargıtay'a yansıyan dava Sakarya'da yaşandı. Pamukova Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, K.Ö., kocasının kendisini dövdüğü, şiddet uyguladığı ve vücudunda yaranmalara neden olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Görülen davada, K.Ö'nün şikayetçi olduğu eşinin akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi. Mahkeme, bu nedenle şikayetçi eşin "kocamı benden uzaklaştırın" talebini, "akli dengesi bozuk olanların cezai ehliyeti olmadığı" gerekçesiyle reddetti.

Yargıtay 7. Ceza Dairesi'ne temyize gelen dava için onama kararı çıktı. İlgili daire, iki yıllık eşine karşı “kasten etkili eylem” ve “ tehdit ve sövme” suçlarını işlediği iddiasıyla yargılanıp beraat eden koca hakkındaki kararı onayladı. Kararda, "Sanığın cezai ehliyetini ortadan kaldıracak derecede ‘Paranoid Sendrom” denilen akıl hastalığının tesbit edilmiş olduğu görülmüş. Sanığın eşine şiddet uyguladığının sabit olduğu ancak, adli tıp raporu doğrultusunda suç tarihi itibariyle cezai ehliyetine haiz olmadığı ve akıl hastalığı münasebetiyle kusurunun bulunmaması nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığına dair verilen kararın onanmasına oybirliğiyle karar verilmiştir. denildi.”

nuve
 

carloss

Kıdemli
Üye
Hep söylediğim bir şey var; evlenmeden önce çiftler için yapılan sağlık muayenesine piskolojik muayene de tabi olmalı.
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
mutlaka eklenmesi gereken bi muayne çeşidi daha var evlenmek üzere olan çiftlere...ayrıca piskolojik muayne konusunda carlosa katılıyorum

carlos nikini okuyunca aklıma çakal carlos geliyo , bişe ima etmek için yazmıyorum
ama öyle işte....
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
deli kocalarinelin elinde kadinlari koruyacak bir yasa yuktur
anladigim kadariyla kadinlar kendi baslarinin caresine baksinlar.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
O zaman boşansın. eğer boşanamıyorsa, gördüğü şiddeten akli dengesi bozuk birinin daha olması kaçınılmaz olacak
 

kirmizielma05

Tecrübeli
Üye
Aile içi şiddete son
herkes cesur ve çok güçlü olmalıyız.
Hiçbir şey kader değildir
Çok sesli olmalıyız.
Ailenin temeli hanımefendilerdir. ( Anneler )
 
Üst Alt