• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ko-Pilot'la yoldan çıkmak yok!

  • Konbuyu başlatan ErDaLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Ko-Pilot'la yoldan çıkmak yok!

ErDaLL

Tecrübeli
Üye
Acelesi olan ve trafikte bunalan sürücülere müjde..

Bilişim şirketi Smilt tarafından trafik sorunuyla baş edebilmesi için geliştirilen proje, sürücüleri en açık güzergaha yönlendirerek gidecekleri yere en kısa sürede ulaşmalarını sağlıyor.

"KoPilot" hizmetinden yararlanmak isteyen sürücülerin "757 1234"numaralı telefonu aramaları ve karşılarına çıkacak uzmana, bulundukları yeri ve nereye gitmek istediklerini söylemeleri gerekiyor.
"KoPilot" sisteminde 7 gün 24 saat bilgi veren görevliler, anlık trafik yoğunluğunu değerlendirerek, sürücüye en açık güzergah bilgisini aktarıyor.

Trafik kazaları, kapalı yollar, trafiği etkileyen spor karşılaşmaları, konser gibi etkinlikler sürücülere bildirilerek sürücülerin yoğunluk olan yollara girmeleri ve trafikte sıkışıp kalma riski ortadan kaldırılıyor.

Ayrıca, arayanlara gidilecek güzergah hakkında tahmini varış süresi, ortalama hız, yol uzunluğu ve çok yoğun olan mevki bilgileri de iletiliyor.

Talep etmesi halinde alternatif bir güzergah bilgisi de sürücüye sunuluyor."KoPilot" hizmetinden ilk aşamada Turkcell ve Vodafone aboneleri faydalanabilecek.

Alınan hizmet, faturalı hatlar için 10 saniyesi 2 kısa mesaj, kontörlü hatlar için 10 saniyesi 4 kontör olarak ücretlendiriliyor.

KoPilot Genel Müdürü Burçak Batur de insanların gidecekleri yere en kısa sürede ulaşabilmeleri için bu projeyi başlattıklarını belirterek, "Gelişmiş bir yol izleme ağımız var. Kameralar, taksiciler, esnaf ve internet medyası ile sürekli temas halinde 24 saat İstanbul'un yol durumunu izliyoruz. Ortalama 1 YTL gibi bir arama ücreti ödeyerek gideceğiniz yere tam zamanında ulaşmanın İstanbullular için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz" dedi.

kaynak
 
Üst Alt