Klavyede Metre Kare ( M² ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Metre Kare ( M² ) İşareti Nasıl Yapılır?,Metre Kare (M²) İşareti Nasıl Yapılır?,metrekare klavye kısayolu,m² işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarda microsoft office excel , word veya metin belgesinde ders notu , çeşitli hesaplamalarda ve ödev, makale gibi çalışmalarda ihtiyaç duyulan m² işaretinin kısa yolu bildiğiniz üzere klavyede bulunmamaktadır. Bunun için bilgisayarın rom hafızasında saklı Klavye Ascii Kodlarından yararlanabiliriz. Bu kodlar sayesinde klavyede yapamadığımız bir çok işaretleri yapmamız kolaylıkla mümkündür.

Metrekare hesaplamaları yaparken pratik olarak bu işareti yapabilmek için Alt Tuşu ( basılı tutun ) + 0178 işareti ile üstü 2 çıkarabiliriz. m harfini yazdıktan sonra Alt + 0178 tuşlarını kullanarak m² işaretini oluşturabiliyoruz.

Alan hesaplamalarında ayrıca Karakter Eşlem kısmından tablo yardımı ile rahatlıkla buradan kopyala yapıştır olarak istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşleme tıklayıp tablodan Unicode 33A1 kodlarıyla gerekli kopyalamayı yapabiliyoruz.
 
Üst Alt