• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

kızlar ve babalar

Okunuyor :
kızlar ve babalar

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
Babalar ve kızları

Kız çocuklar bebeklik döneminden itibaren babaların ilgilerini çekerler. Bir erkek için bir kız bebeğin büyümesini izlemek oldukça ilgi çekicidir. Çünkü kız çocuklar bir çok özellikleriyle erkek çocuklardan farklıdırlar. Bu farkta elbetteki kültürel olarak kız çocuklarının pekiştirilen davranışları ile erkek çocukların pekiştirilen davranışları arasındaki farkın da önemi büyüktür. Erkek çocuktan daha sert, duygularını ifade etmeyen bir tavır beklenirken ve “ağlamak” bile hoş karşılanmazken, kızların ağlamaları, her türlü duyguyu ifade etmeleri doğal karşılanır.

Kız çocukları yapısal olarak duygularını ifade etmeye daha açıktırlar; bu özellikleri anne-baba tavrı ile de pekiştirilince çok daha dışa dönük, sevgisini de kızgınlığını da daha açık ifade eden bir çocuk çıkar karşımıza. Bireysel farklılıklar olmakla birlikte konuşma gelişimi ve duygusal gelişim genellikle kız çocuklarda erkek çocuklara göre daha erken olmakta bu da kız çocuğun çevresiyle iletişiminin daha erken başlaması anl***** gelmektedir. Onların dışa dönüklüğü ve kendilerini ifade etmelerindeki yoğunluk babaları da etkilemekte babaların da kız çocukları ile daha yoğun bir duygusal etkileşim içinde olmaları mümkün olmaktadır. İlk çocukluk yaşlarında kızların babalarına hayranlığının artması da yine babalarıyla kurdukları ilişkinin içeriğini belirlemektedir.

Kız çocuklar her çocuk gibi annenin ilgi ve sevgisine muhtaçtırlar ve bu olmazsa olmaz bir ilgidir. Ama babanın ilgisi çok daha faklı bir gerekliliktir. Baba daha çok dış dünyayı temsil eder. Babasıyla ne tür bir ilişki kuruyorsa dış dünya ile de benzer bir ilişki kurma eğiliminde olur. Kız çocuk babasıyla ilişkisi sayesinde karşı cinse ait özellikleri tanır. Bu ilişki ne kadar içten ve anlayışlı ise çocuk ileride karşı cinsten biriyle ilişkisinde o derece rahat edecektir.
BELGİN TEMUR

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
cok taraflı bakılmıs aslında tam tersi kız cocukların özgürlüğü kısıtlanır
erkek cocukların her türlü yaramazlığına bişi denilmez

ama yazıda cok doğru analizler var tşkler paylasım için

bir kzın büyüdğünü gormek gercekten cok heyacanlı olsa gerek

Masterlord

Kıdemli
Üye
kız babası olmak
çooook büyük sorumluluk

umarım ilerde böyle büyük bi sorumluluk
sırtıma binmez

Masterlord

Kıdemli
Üye
demi belki snn gibi bi it tarafından taciz edilir

simdi burda çok farklı seylerde yazabilirim
ama değmezsin
umarım yönetici arklar gereğini yapacaklardır

kendi yaşım kadar sayıda kızı tecavüzden
bi okadarınıda tacizden kurtardım

2 defa kolum kırıldı
bi defa bacagıma bıcak yedim

3 defa kafama dikiş atıldı... tecavüzcülerin elinden kızı kurtarabilmek için canımdan oluyodum

canıma çok düşkün değilim
namus benim için herseyden önce gelir
kansızlık edip 2 cümle kurmadan önce 2 dk düşün bu kimdir diye

tacizmiş

senin gibi gevsekler bunları yazabiliyo iste
kaç defa bi kız için hayatını riske attında... klavyede cins cins konuşuyon

son olaydaki konuyu orasından burasından okuyup
bana tacizci demek senin ne haddine
sen kimsinki

her yaptığımın bi nedeni muhakkak vardır

soysuzluk edip benim canımı sıkma
akıllı ol

cesaret yürek bilek
bunlar herkes de yok
balicileri görünce sevgilisini bırakıp kaçanları gördüm ben

tüm bunlardan sonra bi dengesiz çıkıp bana tacizci diyemez

tanıdığım tüm kızlar
bana babasından anasından çok güvenir

haddini bil

Masterlord

Kıdemli
Üye
Ceza nedeni: aslnyrkli: Hakaret, Küfür
Yönetici Notu:
Alıntı:
saygınızı kaybetmeyiniz lütfen ve öfkenizi kontrol ediniz..
Kullanıcıya mesaj:
Alıntı:
Sayın üye ;
saygı sınırları çerçevesinde olmanız önerimizdir.. Daha öncesinde yaşamış olduğunuz polemiği unutmanız ve sözlerinize özen göstermenizi dilerim..Lütfen sözcüklerinizde özenli olunuz vede sakin...
umarım biraz haddini bilmesinde işe yarar

sn güneyede anında müdahalesi için tsk ediyorum

tavrınız hoş değil sayn.aslnyrkli. saygı sınırlırını fazlasıyla aşmışsınız
bu tavır değil.. hakaret direk

gereken yönetici tarafından yapılmış olsada bu hakareti hakettiğimi düşünmüyorum

Masterlord ve taciz kelimesi yanyana gelemez

yorumunuz için tskler

Guney

Kıdemli
Üye
Rica ederim lakin konuyu kapatınız sevgili Masterlord...zira uzamasının anlamı yok...:((

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
simdi burda çok farklı seylerde yazabilirim
ama değmezsin
umarım yönetici arklar gereğini yapacaklardır

kendi yaşım kadar sayıda kızı tecavüzden
bi okadarınıda tacizden kurtardım

2 defa kolum kırıldı
bi defa bacagıma bıcak yedim

3 defa kafama dikiş atıldı... tecavüzcülerin elinden kızı kurtarabilmek için canımdan oluyodum

canıma çok düşkün değilim
namus benim için herseyden önce gelir
kansızlık edip 2 cümle kurmadan önce 2 dk düşün bu kimdir diye

tacizmiş

senin gibi gevsekler bunları yazabiliyo iste
kaç defa bi kız için hayatını riske attında... klavyede cins cins konuşuyon

son olaydaki konuyu orasından burasından okuyup
bana tacizci demek senin ne haddine
sen kimsinki

her yaptığımın bi nedeni muhakkak vardır

soysuzluk edip benim canımı sıkma
akıllı ol

cesaret yürek bilek
bunlar herkes de yok
balicileri görünce sevgilisini bırakıp kaçanları gördüm ben

tüm bunlardan sonra bi dengesiz çıkıp bana tacizci diyemez

tanıdığım tüm kızlar
bana babasından anasından çok güvenir

haddini bil
bu davranışlarınızı takdir ediyorum ama diğer bi konuda otobuste szn zevkinize göre giyinmeye kızı taciz ettiğinizi sz solediniz bu soylediklerinizden sonra sana ne diebilirim ki

bu yaptıklarınız cesur davranısalr ama kendinizi ahlak bekçisi olarak görmenizi neden olmuş istediğin kdar kızı tacizden kurtarn bir başkasına taciz etme hakkı vermiyo tıpkı bir doktorun kurtardığı hayatlar karsılığında başka insanlarını öldürmeye hakkı olmadığı gibi

kaç kzı tacizde n kurtardığım bir elin parmaklarını gecmez ama hçbirine de taviz etmedim

Üst Alt