Kız ve erkek okulları ayrı olsun

TÜRKİYE'nin eğitimde 2023 vizyonunu çizeceği 18. Milli Eğitim Şurası'nın Ege Bölge Çalıştayı'nda, eğitimin sorun, eğitimcilerin dert küpü olduğu ortaya kondu.

Onlarca sorun masaya yatırılırken, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü raporunda ortaöğretime erişim ve devamın sağlanmasında bölgesel, kültürel ve geleneksel nedenlerden dolayı sıkıntı yaşandığına dikkat çekildi. Raporda, ‘Bu sorunun ortadan kaldırılması amacıyla ortaöğretim kız ve erkek okullarının belirli bölgelerde ayrı ayrı kurulması’ önerisi getirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün raporunda ise kız ve erkeklerin ayrı ayrı okuyacağı okullar önerilmesi dikkat çekti. Raporda, “Bölgesel, kültürel ve geleneksel nedenlerden dolayı özellikle ortaöğretime erişim ve devamın sağlanmasında sıkıntılar dikkati çekmektedir. Bu sorunun ortadan kaldırılması amacı ile ortaöğretim kız ve erkek okullarının belli bölgelerde ayrı ayrı kurulması” önerisi getirildi.
gazetevatan.com

Son düzenleme:
Haremlik,selamlık yani..
Eee türbanda takalım kızlarımızın kafasına tam olsun...:freakedout:
Öğretmen yerinede bir imam dikelim başlarına...
Amaç eğitim değil ya hani..

Tamam sustum..:freakedout:

Erkek öğrencilerin ve kız öğrencilerin ayrı ayrı okumasıyla daha başarılı olduğu kanıtlanmış. Dersteyken genç dimağların kafası derse çalışıyor demek ki :))

Üst Alt