Kız Arkadaşınızı Elinizden Kaçırmayın


Yeni bir ilişkiyi ‘kaynama noktası’ndan kurtarıp, ‘kaynaşma noktası’na taşıma yöntemleri...

Cicim ayları mayın tarlasında yürümeye benzer. İki kişi birbirini tanırken farkında olmadan telafisi olmayan hatalar yapabilir ve her şey yarı yolda kalabilir.

İşte size mayına basmadan yürüme taktikleri…
“Sevgiliniz, size vücudundaki bir kusuru gösteriyor ve o bunu kafasına çok fazla takıyor.”
Aman dikkat: Kusurlu olan bölgesine bakıp uzun cümleler kurmanız daha çok paranoyaklaşmasına neden olacaktır. Hiçbir yorum yapmamak ise sizin de kendisi gibi düşündüğünüzü sanıp, istemeden onu kırmanıza neden olur.

Bizce: Hemen bir denge kurmalısınız. Siz de kendi ‘kusurlu’ bölgenizi ona gösterin ve bunların önemli olmadığını, onu olduğu gibi beğendiğinizi söyleyin.

“Kız arkadaşınızın eski sevgilisi ile karşılaşıyorsunuz ve adam Brad Pitt’in ikizi gibi.”
Aman dikkat: Sakın, sahip olduğunuz ne var ne yoksa (spor arabanız ve banka hesabınız gibi) bir anda ortaya dökmeye başlamayın.

Bizce: Kız arkadaşınıza eski sevgilisi ile arasında her şeyin bitip bitmediğini sorun ve şu cümleyi ekleyin: “İlişkimiz ciddileşmeden her şeyi konuşma taraftarıyım. Bu konuda bana açık davranabilirsin.”

“15. kez yemeğe çıkıyorsunuz ve kız arkadaşınız hâlâ elini cebine atmadı.”
Aman dikkat: Sakın “Cebinde akrep var,” gibi bir espri yapmaya kalkışmayın.

Bizce: Bu işi SMS ile halledin. Mesela, “Bu akşam beni nereye yemeğe götürüyorsun?” gibi… Bu onun da size yemek ısmarlaması gerektiğini, gayet de kibarca anlatan bir mesaj.

“Gelecek planlarında isminizi duymuyorsunuz.”
Aman dikkat: Sakın konu açıldığında sessiz kalıp sinirden bacaklarınızı sallandırmaya başlamayın.

Bizce: “Senden çok hoşlanıyorum, bence birbirimize bir şans verip beraber bir geleceğimizi olup olamayacağını görelim.” dedikten sonra, ona sizde kaldığı zamanlarda kullanması için bir diş fırçası alın.

msn.com
 
Üst Alt