Kıyamet savaşını Türkiye çıkaracak

Evanjelist vaiz Robertsan İsraile karşı kıyamet savaşını başlatacak ülkelerin arasına Türkiyeyi de kattı.

Tuhaf iddialarıyla bilinen Amerikalı ünlü evanjelist vaiz Pat Robertsan İsraile karşı kıyamet savaşını başlatacak ülkelerin arasına Türkiyeyi de kattı

Televizyon yayınları ile her gün milyonlarca kişiye ulaşan ABDnin ünlü evanjelist vaizi Pat Robertson, Türkiyeyi, İsraile karşı kıyamet savaşını başlatacak ülkeler arasında gösterdi.

Hıristiyan Yayın Şebekesi CBNin kurucusu ve 700 Club adlı programın sunucusu olan papaz Pat Robertson, Ortadoğudaki karmaşa ve İranın nükleer heveslerinin kıyametin öncesi olarak görülebileceğini söyledi.

Robertson, eski Ahitteki peygamber Ezekielden alıntı yaptı. Buna göre, Pat Robertson, son savaşta, İsraile karşı bir ülkeler koalisyonunun harekete geçeceğini söyledi. Pat Robertson, bu ülkelerin, Rusya, Türkiye, İran, Sudan ve de diğerleri olacağını belirtti. Vaiz Robertson, Bütün bunlar şekilleniyor. Son günler içinde, İsraili işgal edecekler. Bana göre, bu, elimizdeki anahtar işaret tabelasıdır. Ve, bu olacak dedi.

Papaz Robertson, Tanrının, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahnedinejad gibi bir çılgının bir atom bombası ile dünyayı havaya uçurmasına izin vereceğine inanmadığını da söyledi. Robertson, İran, Pakistan ve Kuzey Korenin nükleer teknolojiye sahip olmasının ise dehşet verici olduğunu belirtti.

REFORMCULARI DESTEKLEYELİM
Amerikalı vaiz, ABDnin destek sağlaması halinde İranlı gençlerin rejime karşı ayaklanacağını ileri sürdü. Ortadoğudaki ayaklanmanın Müslümanın Müslümana karşı olduğu bir durumu ortaya çıkardığını belirterek, halkın bir çeşit özgürlük istediğini kaydetti.

Başkan olmak istemişti
1998 yılında Cumhuriyetçi Partiden Başkan adayı olmak için yarışan ancak başarısız olan Pat Robertson, tuhaf iddialarda bulunmasıyla tanınıyor. Daha önce, Tanrı ile konuştuğunu ve ABDye saldırı olacağını söyleyen Robertson, Haitideki depremi de geçmişte şeytan ile ittifak yapılmasına bağlamıştı. Robertson, zaman zaman kehanetlerde bulunur.
haber3.com
 
Üst Alt