• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kıyamet nasıl olacak?

Okunuyor :
Kıyamet nasıl olacak?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yeryüzündeki yaşam nasıl yok olacak?
Elbette bunun yanıtını bilemiyoruz.
Ancak, birtakım varsayımlar var. Yeni bir araştırma, bunlara bir yenisini ekledi: Mars ya da Merkür, Güneş parlaklaşarak Dünya’yı kavurmadan önce Dünya’ya çarpabilir.

İnsanoğlunun gökyüzü gözlemlerine baflladığından bu yana, gezegenler
mükemmel bir saatin parçaları gibi uyum içinde hareket ediyorlar. Ancak,
gezegenlerin birbirleri üzerindeki kütleçekimi etkisinin yörüngelerinde
değiflimlere neden olabileceği Newton’un zaman›ndan beri biliniyor.
Gezegenlerin Güneş çevresindeki hareketi sırasında, birbirleri üzerindeki
etkileri uzun dönemli olarak incelemek pek de kolay değil. Bunun için çok güçlü bilgisayarlar gerekiyor.

ABD’nin California Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, önümüzdeki 5
milyar yıl içinde, Merkür’ün yörüngesinin ciddi bir şekilde bozulmasının %1 ila %2 olasılık olduğu ortaya çıkmış. Bu bozulma sonucunda Merkür’ün Dünya ya da Mars’la çarpışma olasılıkları var. Böyle bir durumda Yeryüzündeki yaşamın yok olması da kaçınılmaz.

Frans’daki Paris Gözlemevi’nde yürütülen bir başka çalışmada yine bilgisayarlı canlandırmayla Jüpiter’in Merkür üzerindeki etkisi araştırılmış.
Yine benzer olasılıkla, Merkür’ün yörüngesinin, Venüs, Dünya ve Mars’ı
tehlikeye atacak kadar basıklaşabildiği görülmüş.

Canlandırmalar, en kötü olasılıkla bile, Güneş Sistemi’nin en azından 40
milyon yıl daha bir saat gibi çalışacağını düşünüyorlar. Sistemin
bozulma olasılığı da %1-2 olduğuna göre, %98 ila %99 olasılıklakla birkaç
milyar yıl daha Dünya bir gezegenle çarpışmadan, Güneş’in onu kavuracağı
güne kadar bize ev sahipliği yapacak.

Alp Akoğlu - Biltek/Tübitak

RABİA

Bağımlı
Üye
Hep kıyametin ne şekilde kopacağı düşünülür?
Ne fark eder ki?
Bir gerçeğin gerçekleşecek olma kesinliğinden daha mı önemlidir,nasıl gerçekleşeceği?

mopsy

Emektar
Üye
%98 ila %99 olasılıklakla birkaç
milyar yıl daha Dünya bir gezegenle çarpışmadan, Güneş’in onu kavuracağı
güne kadar bize ev sahipliği yapacak.
Merhaba!

Bir kac milyar yil yasarmiyim bilmiyorum.
Bakalim gorecekmiyiz o gunu.

orkuorkun

Kıdemli
Üye
İsrafil Sur düdüğünü çalacak.
ölü bile olsanız.Yeryüzünde hiçbir canlı kalmayacak ondan sonra.
Bence bilim adamları boş işlerle uğraşmasın. İnsanlığa faydalı şeylerle kafa yorsalar daha faydalı olurlardı. Bu kafayla yanlış şeyler araştırıyorlar.
Tek yol islam :icon_idea:

Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
Selam,

Bu konu açıldığında daha önce de belirtmiştim,asıl mesele " insanın kıyameti " yani ölümüdür.Öbür dünyaya donanımlı ve güzel gidebilmektir ve özellikle kul hakkı yemeden gidebilmektir diyorum.

Asıl kıyamet konusuna gelince,aslında Kur'an-ı Kerim iyi özümsenir ve takip edilir ve araştırılırsa kıyametin " neredeyse " bildirildiği yani nasıl olacağı bildirilmiş olup nasıl olacağını bilmek demek ne zaman olabileceği konusunda da bir fikir sahibi yapar insanları.Benim yaptığım araştırmalara göre bundan yaklaşık 350 yıldan sonraki bir tarih olabileceği belki 500 yıl sonra ancak 350 yıldan önce olmadığı bilimsel olarak da ortaya çıkabiliyor.

Stefan Hawking'e göre ise 2.800 den sonrası gözükmüyor.Ancak kıyamet anı " bir andadır ".

Sağlıcakla kalınız.

ajan

Tecrübeli
Üye
asıl kıyamet fener samiyende 6alatasaraya 3 atınca kopacak..ömrünüz yeter işallah görmeye ;)

B

bursali68

Ziyaretci
asıl kıyamet fener samiyende 6alatasaraya 3 atınca kopacak..ömrünüz yeter işallah görmeye ;)
offff yaaaa :)))))))) yine gülme krizine girdim.Bir geçen akşam ki fıkra üç cuma fıkrası bu da şimdi ikinci bomba.Allah da seni güldürsün Sn.ajan.

Sağlıcakla kalınız.

simqe

Kıdemli
Üye
Allahın sevdiği kullar kıyamet gününü göremiyecekmiş,şeytana tapanlarsa kıyamete tanık olacaklarmış...bu bağlamda benim kıyameti göremiyeceğim kesin :freakedout:

ama duyarız heralde nasıl olduğunu :))

Üst Alt