• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kiyamet gunu

Okunuyor :
Kiyamet gunu

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
kıyamet günü ne zaman olacak , kıyamet günü nedir , kıyamet günü filmi , kıyamet günü nasıl kopacak , kıyamet gününde neler olacak maddeler halinde , kıyamet günü filmi konusu , kıyamet günü fragman , kıyamet günü video

Kıyamet Gunu (video)

Harun Yahya.Com sitesinin hazırladıgı Kıyamet gununu anlatan guzel bir video
 

onuc13

Tecrübeli
Üye
Cevap: Kıyamet Gunu (video)

Evet...
En doğrusunu Allah bilir.
Tekrar tekrar izlenmesi gereken bir video...
Teşekkürler.

Kıyamet Günü - M.Fethullah Gülen Hocaefendi ...
 

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Cevap: Kıyamet Gunu (video)

Evet...
En doğrusunu Allah bilir.
Tekrar tekrar izlenmesi gereken bir video...
Teşekkürler.
Kıyamet anın daki o dehşet verici olayları ehli imanın görmemesi ve o dehşeti ( derecesine göre ) his etmemesi de ayrı bir rahmet cilvesi olsa gerek...
La yelemu ğaybe illallah. ( Gaybı ancak Allah bilir. )
Görmeden ve okumak lazım.....
kıyamet-i.....
 

mopsy

Emektar
Üye
Barnabas incilinde kiyametin safhalari soyle anlatilmaktadir.

Kıyametin Kopuşu

«Allah'ın Hüküm Günü öylesine korkunç olacaktır ki, bakın size söylüyorum, günahkârlar, Allah'ın kendilerine kızgın kızgın konuşmasını, duymaktansa, hemen on cehennemi seçeceklerdir. Onlara karşı bütün yaratıklar şahitlik edecektir. Bakın, size diyorum ki, yalnızca günahkârlar korkmakla kalmayacak, Allah'ın seçilmiş (kulları) ve velîler (korkacak), öyle ki, İbrahim takvasına güvenmeyecek, Eyüp günahsızlığına itimad etmeyecek. Ve, ne diyorum? Allah'ın Elçisi bile korkacak, şu sebepten ki, Allah, ululuğunu bildirmek için, Allah'ın kendisine her şeyi nasıl vermiş olduğunu hatırlamasın diye Elçisini hafızadan yoksun bırakacak. Bakın, size diyorum ki, bütün kalbimle söylüyorum, dünya (dakiler) bana tanrı diyeceklerinden ve bundan dolayı açıklamada bulunmam gerekeceğinden ben titriyorum. Ruhumun huzurunda durduğu Allah sağ ve diridir ki, ben de diğer insanlar gibi ölümlü bir insanım; Allah beni, hastalar şifa bulsun, günahkârlar doğrulsun diye İsrail ailesi üzerine peygamber yapmışsa da, ben Allah'ın kuluyum ve siz, benim dünyadan ayrılmamdan sonra, şeytan'ın çalışmalarıyla benim kitabımdaki gerçeği iptal edecek olan şu habislere karşı nasıl konuştuğuma şahitsiniz. Fakat, ben sonlara doğru döneceğim ve benimle birlikte Enoh'la İlya da gelecek ve sonları meş'um olacak habisler karşısında delil ve şahit olacağız.» Ve, îsa böyle deyip, göz yaşı döktü, bunun üzerine havariler hüngür hüngür ağlayıp, seslerini yükselterek dediler: «Bağışla ey Rabb(ımız) Allah ve suçsuz kuluna merhamet et.» îsa karşılık verdi: «Amin, Amin.»

«Bu günden önce» dedi İsa, «dünyanın üzerine büyük bir belâ gelecektir; öylesine amansız ve acımasız bir savaş olacak ki, insanlar arasındaki ayrılık ve gruplaşmalar nedeniyle, baba oğulu öldürecek, oğul babayı öldürecektir. Bu şekilde şehirler yerle bir edilecek ve kırlar çöl olacaktır. Öylesine salgın hastalıklar baş gösterecek ki, ölüleri taşıyacak kimse bulunmayacak ve hayvanlara yem olsun diye terk edilecekler. Yeryüzünde kalanlara Allah öylesine bir kıtlık gönderecek ki, ekmek altından daha kıymetli olacak ve her türlü pis şeyleri yiyecekler. Ey, hiç kimseden, «günah işledim, bana merhamet et ey Allah (im)» sözünün duyulmayacağı, fakat, korkunç seslerle, her zaman azametli ve Sübhan olan (Allah'a) küfredileceği zavallı çağ!»

«Bundan sonra, o gün yaklaşırken, yeryüzünün sakinleri üzerine, onbeş gün süreyle her gün korkunç bir işaret gelecek. İlk gün, güneş gökteki yörüngesinde ışıksız, fakat kumaş boyası gibi siyah olarak seyredecek; ve bir babanın ölmekte olan oğluna ah-vah ettiği gibi, ah-vah edecek. İkinci gün, ay kana dönecek ve kan yeryüzüne çığ gibi inecek. Üçüncü gün, yıldızların düşman orduları gibi, aralarında savaştıkları görülecek. Dördüncü gün, taşlar ve kayalar, vahşî düşmanlar gibi birbirleri üzerine hücum edecekler. Beşinci gün, her bitki ve ot kan ağlayacak. Altıncı gün, deniz (ler) yüzelli gez (kadar) yükselip, bütün gün öyle duvar gibi kalacaklar. Yedinci gün, tersine pek az görülebilecek kadar derine batacaklar. Sekizinci gün, kuşlarla yeryüzünün ve suların hayvanları bir araya gelip, feryat ve figan edecekler. Dokuzuncu gün, öylesine korkunç bir dolu fırtınası olacak ki, ancak canlıların onda biri kalacak şekilde her şeyi öldürecek.-Onuncu gün, öylesine korkunç yıldırımlar ve gök gürlemeleri meydana gelecek ki, dağların üçte bir parçası yarılıp kavrulacak. On birinci gün, her ırmak geriye doğru akacak ve su yerine kan akıtacak. On ikinci gün, her canlı figan edip, inleyecek. On üçüncü gün, gök kitap gibi dürülecek ve her canlının ölmesi için ateş yağdıracak. On dördüncü gün, öylesine korkunç bir deprem olacak ki, dağların tepeleri kuşlar gibi havada uçuşacak ve bütün yeryüzü bir ova haline gelecek. Onbeşinci gün, kutsal melekler ölecek ve Allah tek başına hayatta kalacak şan, şeref ve azamet O'-nundur.»

Ve Isa böyle deyip, her iki eliyle yüzünü tokatladı ve başını yere vurdu. Ve, başını kaldırıp, dedi: «Benim sözlerime, benim Allah'ın oğlu olduğumu katanlara lanet olsun.» Bu sözler üzerine havariler ölüler gibi yere kapandılar, bunun üzerine îsa onlan kaldırıp, dedi: «O günde korkuya kapılmak istemiyorsak, şimdi Allah'tan korkalım.»
 

mopsy

Emektar
Üye
Kiyamet gunu...

Selam!

Kiyamet gunu

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...

100. 9. Bilmez mi ki o, kabirler içindekiler dışarı fırlatıldığında,
100.10. Göğüslerin içindekiler derlenip toplandığında,
100.11. Hiç kuşkusuz, o gün, Rableri onlardan iyice haberdar olacaktır.
SADAKALLAH!

devam edecek...........
 

mopsy

Emektar
Üye
Selam!

Kiyamet gunu

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
101. 4. O gün insanlar, çırpınarak yayılmış pervaneler gibi olurlar.
101.5. Dağlar, didilmiş renkli yün gibi olur.
101.6. İşte o gün, tartıları ağır basan kişi,
101.7. Evet o kişi, hoşnutluk verici bir yaşayış içindedir.
101.8. Tartıları hafif çekeninse,
101.9. Anası, Hâviye'dir.
101.10. Onun ne olduğunu sana bildiren nedir?
101.11. Kızışmış bir ateştir o!
SADAKALLAH!

devam edecek...........
 

Parlayan Yıldız

Amatör
Üye
Ben yıllardır ateistim. Çocukluğumdan itibaren de dinlere hiç yakınlık duyamadım. Ama Kıyamet Gününün geleceğini biliyorum. Evet herkesin ağzını sulandıran Kıyamet Günü kesinlikle ve kesinlikle gelecek ve gerçekleşme zamanı artık çok yakın. En fazla ama en fazla 50 yıl içinde olacak.

3 Tanrı (Zeus, Poseidon, Hades) ölümle tanıştıktan sonra ve tüm gezegen bunu öğrenince, dünyada yer yerinden oynayacak. Gerçek Kıyamet Gününde korkunç doğal felaketler olmayacak, diğer canlılar telef olmayacak. Çünkü Kıyamet Günleri sadece insanlar içindir. Ha insanlarla iç içe yaşayan kediler ve köpekler, çıkacak olaylardan dolayı biraz korkacaklar doğal olarak.

Yüzbinlerce yıldır bu böyle. Tanrılar ve Tanrıçalarla birlikte bir devir başlayacak, ölümleriyle birlikte o devir sona erecek. Bu devir 100 yıl, 500 yıl değil, binlerce yıl sürecek. Dediğim gibi, bu olaylar yüzbinlerce yıldır devam ediyor. Şimdiki devir Sümerlerle başladı, çok yakın bir zamanda A.B.D. ve Avrupa Birliği ile sona erecek.

Ben bunların olacağını nereden biliyorum ? Tekrar tekrar doğmamın sayesinde biliyorum. 137.000 yıl önce de aynı şeyler olmuştu. O zaman 2 din vardı. 1 Tanrı 1 de Tanrıça vardı. O 2 dine üye kişilerin adı Kauçiler ve Zodyaklardı (Zodyek de olabilir). Şimdi ki isimleri Yahudiler, Hıristiyanlar, Müslümanlar gibi.

Binaların çatıları asla üçgen değildi. Erkek kravatlarının uçları üçgen değildi. O zamanın Mars yalanında üçgen yapılar yoktu, dikdörtgen yapılar vardı.

Kutsal sayılar 2 ve katlarıydı. Şimdi 3 ve katları olduğu gibi. O zamanki istihbarat ve teşkilat isimleri ya 2 harfli ya da 4 harfliydi. Yani CIA ve MİT değil, CI veya İT idi.

Bu devirde olmayan bir şey daha vardı o zamanlar. Binlerce yıldır zorla yaşatılan Köle Tanrıça bir kadın. Zaten o devirin Kıyamet Gününü de o kadın getirdi. O zamanın Kıyamet Günü çok kanlı gerçekleşti. Yüzlerce istihbaratçı, devlet görevlisi o köle kadın tarafından öldürüldü. Kadın, geçmişte karanlıkta kalan tüm cinayetleri medyaya ve halka açıkladı. En sonunda da Tanrı ve Tanrıçayı öldürdü.

Binlerce yıldır aldatılan o zamanın insanları Devlet binalarına saldırdılar, Devlet görevlilerini yakalayıp linç ettiler. Halk, o zamanki kutsal mekânları darmaduman etti. Polise ve askere, her yere saldıran halka ateş açma izni verildi. Dünya çok kötü bir şekilde karıştı. Doğumlar hızla düşüşe geçti. Dünya nüfusu çok çok fazla azaldı.

Dünya çok yorulduğu için bir süre nadasa bırakılacak yani dinlenecek. Sonra aynı şeyler bir kez daha tekrarlayacak. Yeni devletler, imparatorluklar, yeni ve değişik yapılar, yeni kutsal sayılar ve günler ve daha niceleri. İcatlar yeniden olacak. Telefonlar, trenler, arabalar, uçaklar, gazeteler ve en önemlisi televizyon.

Ve o korkunç son bir kez daha gerçekleşecek. Önce Tanrılar, Tanrıçalar ölecek. Sonra da tüm gezegende kaos çıkacak. Nüfus hızla düşecek. Bu döngü hep böyle devam edecek.

Benim asıl anlamadığım bu kadar çok binalar, yapılar, teknolojiler hiçbir iz bırakmadan nasıl ortadan kayboluyor. Şimdiye kadar yüzbinlerce yıllık bir televizyon, bir gazete veya bir araba parçası bulunmadı. Eğer şimdiki devletler bunları keşfetmiş olup da bizden gizlemiyorlarsa.

Bu yüzden, bu devirde yaşayanlar sadece kendi dönemlerinin (5.000 yıllık) var olduğunu zannediyorlar.
 
Üst Alt