Kitaplık seçerken dikkat!

İşte eviniz için ktaplık seçiminizde dikkat etmeniz gerekenler.

1. Rafların önüne dikkat edin
En büyük kitaplarınızın yükseklik ve derinliğini ölçün, kitaplığınızn raf ölçülerini bu kitaplarınıza göre ayarlayın. Uzun kitaplarınız için kitaplığınızın en üst rafını ayırabilirsiniz.

2. Ölçüleri alın

Önemli olanın kitaplığınızı koyacağınız alan olduğunu unutmayın. Kitaplığınızı koyacağınız mekanda boş bir köşe alanınız varsa ilk önce o alanın ölçülerini alın. Böylelikle bu alanı da değerlendirmiş olursunuz. Kitaplığınızı alırken, onu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini dkkate almanız gerekiyor. Eğer bu ölçüleri almadan satın alırsanız, kitaplığınız buraya sığmayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Koyacağınız alanın yakınında kapı varsa onun açılma durumunu da mutlaka göz ününde bulundurun.

3. Malzemenin önemi
Kitaplığınızın doğal malzeme olmasını istiyorsanız sedir, ceviz, iroko, tik maun gibi koyu renkli ağaçların çam, huş, akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğunu göz önünde bulundurun. MDF kitaplıklar da kontrplak olanlara göre daha dayanaklıdır. Ayrıca, kitaplığınız ne kadar sağlam olursa olsun ağır kitaplarınızı alt raflara yerleştirmenizde fayda var.

leyditurk
 
Üst Alt