• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kısa Kısa...

Okunuyor :
Kısa Kısa...

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Bir kişi kalkıp da "Bize sadece vahy yol gösterebilir. O da Kur'an'dır. Onun haricinde bi şey tanımam. Peygamber'in görevi Kur'an'ı getirmek ve bize tebliğ etmektir. Başka da bi işi yoktur Bla bla bla vs vs" diye bi şeyler sayıklıyorsa bu kişi en azılı İslam düşmanıdır. AntiMuhammedî bir kişi ve kişiliktir, demektir.

Bu kişiye dikkat edildiğinde tüm amel-i salih güzel müslümanları ve onların örnekliklerini de red ettiklerini görebiliriz. "Sadece Kur'an'a bakılırsa bu iş tamamdır. Sadece Kur'an ile olabilir", diye iddia ederler ama bi de bakarsınız ki hiç utanmadan ve sıkılmadan bir ayeti yazarlar ve bunu size izah etmeye çalışırlar.

Bu uyanıklara şunu diyorum: "Hani sadece Kur'an kâfi idi? Niçin şimdi ayetlerin mealini yazıp da bize açıklamalar yapıyorsun, A Uyanık? Biz anlarız niçin bu kadar çırpınıyorsun ki? Yoksa antiMuhammedî çizgiyi ince ince zerketmek için mi?"
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Biz İslamiyet namına her ne biliyorsak, ayet de, sünnet de, ibadet de, sevap da günah da vs vs her ne biliyorsak bunu Resul-i Ekrem'den öğrendik. Hatta daha da ileri gidiyorum Allah u Teala'yı cc bile en doğru şekilde bize anlatan O'dur.

Onu reddeden ama müraice "Biz Kur'an'a bakarız. Başka bir şey tanımayız" diyenler varsa en büyük Allah düşmanıdır, Kur'an düşmanıdır. İslam'a dahil olduğu hakkındaki tüm iddiaları da yalandır, kandırmacadır.

Yalancı peygamber müseylim'e tabi bir üçkâatçıdır.
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Düşünelim bir bir kişi çıkıyor. Süper bir kişi. Ahlaklı, dürüst, inanılır, güvenilir, cesur, sevimli, serefli, akıllı vs vs tüm insani güzellikleri üstünde taşıyan bir kişi. Bu kişi bir öğreti getirdiğini söylüyor. Ve bu öğretinin kategorizasyonunu da yine kendisi yapıyor. Şunlar şunlar ayettir diyor, şunlar şunlar sünnetimdir diyor, şunları yaparsanız iyidir, diyor, şunları yapmayın ama şunu şunu yiyebilirsiniz vs vs diyooooooor.

Hayatı boyunca bu tebliği yapıyor. O ne derse ona uyulması gerektiğini öğütlüyor. Etrafındakiler de aynen öyle yapıyor.

Sonra sonra yüzlerce sene sonra bazı Çokbilmişler çıkıp bu kişiye düşmanlık yapmak için şeytanlığa başlıyorlar. Direkt reddederse olmayacağından dolayı şeytanlık yoluna başvuruyorlar. Çünkü direkt reddedemiyorlar. Öylesi bir kişi değil yani. dedikleri hep doğru çünkü. Kendisi de bir insan güzeli.. İnsanlık abidesi.

Bu Çokbilmiş uyanıklar düşünüyorlar ve "Biz Onun getirdiği Kur'an'ı tanırız. Başka da bir şeyi tanımayız. O Kur'an'ı getirmiştir. Tamam. Başka da bir şeyimize karışamaz. Biz Kur'an'dan kendimiz anlarız anlayacağımızı vs vs" diye bir şeytanca yol tutturuyorlar.

Yani akıllarınca Peygamber'in karşısına Allah'ı koyarak onu mağlub edecekler.

A aklısızlar. Allah u Teala o Peygamber'i alemlere rahmet olarak yollamıştır. Yolunuz yol değil sizin. Bir kısım dediklerini alıp bir kısım dediklerini kabul etmeniz sizi komikleştirir.

Komiksiniz de.. Bu yaptığınız ideoloji hırsızlığıdır. Onu kabul edemiyorsanız kendinize başka bir kitap bulun. Ondan hırsızlık yapmayın..

Sizi gidi İdeolojk hırsızlar siziiiiii!!!
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Bu Kabataş uydurması(iftirası mı demeliz) ellerinde patladı. Ama hiç yüzleri kızarmıyor. Ve de halen yalanın savunuculuğunu ve sürüdürücülüğünü yapıyorlar.

Densizlik bu, başka bir şey değil.
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
17 Aralık'tan daha büyük bir dosya açılmış.
AKP'yi götürecek olan da bu yolsuzluklar olacak demek ki.
Bunlar daha evveliyatinda İslamcı(geçiniyorlardı) ya.
Aslında bunlar o zaman da muhafazakar idi. Ama kendilerine ANAP içinde yer bulamayınca; İslamcı Erbakan da bunları kendi çatısı altında idare edince isimleri İslamcı'ya çıkmıştı. Yani o zamanlarda da bunların İslamcılığı yok idi. O zaman da inanmıyorlardı Milli Görüş denen İslamcı sistematizasyona.
28 Şubat bunların önünü açınca içlerindeki bozuk birikimi ortaya koymuş oldular.
Bu nedenle bunları İslamcı diye tanımlamak; İslamcılık şemsiyesi altında değerlendirmek son derecede yanlış olur. İslamcılara haksızlık olur.
Düşünelim eğer bunlar İslamcı ise neden ayrı çatı altındalar.
İslamcıları hedef ve ilkeleri ile bunların gidişleri arasında da taban taban zıt bir görüntü var.
Zaten kendileri de her fırsatta bu durumu deklare etmekte ve gömlek değiştirdiklerini de hep söylemektedirler.
Şu olaya bakar mısınız bi
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
İslamcılara bakıyorsunuz 'İslam Birliği' diyorlar, hedef ve çalışmaları hep bu yönde.Hatta taa başından beri, hiç değiştirmeden hep aynı noktayı idealize ediyorlar.

Halbuki bunların hedef ve söylemleri AB yolunda. Bunlar da müstakil oldukları günden beri hep aynı çizgideler. :)
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Muhterem Gülen Hocaefendi'ye karşı Sayın Başbakan iyice yakışıksız bir üslub kullanmaya başladı.
Direkt olarak hedef alıyor artık.
CHP'ye eleştiri yaparken "Hocanız dua etsin, siz de amin deyin" diyerek müstehzi bir eda ile yaklaşıyor.
Elbet halk gereğini yapacaktır.
Halk ne derse ona rıza gerekir.
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Yolsuzluktan bahsedilince "Efendim şu kadar yol yaptık. Hiç yolsuzluk olsa bu kadar yol nerden çıktı" diyor.

Güler misin ağlar mısın? :D
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Ucuz polemikler "Neden buraya gelmiyorsun? Yoksa açığa çıkacak bazı durumların mı var?é
Muhatabı Fethullah Gülen Hoca.
Söyleyen Sayın Başbakan.
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Ucuz polemikler "Neden buraya gelmiyorsun? Yoksa açığa çıkacak bazı durumların mı var?é
Muhatabı Fethullah Gülen Hoca.
Söyleyen Sayın Başbakan.
 
Üst Alt