Kış Aksesuar Dosyası

Merhaba

1_d.jpg


Pırıltılı
Miu Miu simlerle kaplı stillettolarını görücüye çıkardığında bunun devamının çok gürültülü olacağını anlamalıydık. Önce pırıl pırıl sneakarlar geldi hemen ardından da herkesin ölüp bittiği ışıltılı botlar. Bu sezonu tek bir kelimeyle tarif etmemiz gerekirse Abartılı kesinlikle doğru kelime. Pullarla kaplı bir elbisenin altına yine parlak dore bir ayakkabı giyebilir, hatta elinize de taşlı bir clutch alıp kendinizi dışarı atabilirsiniz. Unutmayın bu kış ışıldamakta sınır yok!

9_d.jpg


Gösterişli Küpeler
Aksesuarlarda minimal seçimler yapmak geçtiğimiz sezonun trendiydi. küpeler daha iri daha uzun ve daha neşeli. Sadece beş dakikada farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız saçlarınızı dağınık bir şekilde örün, aksesuar dolabınızdaki en gösterişli küpeyi takın işte hazırsınız.

vuitton_fall_winter_2011_2012_hat_d.jpg


Şapkalar
Fetiş şapkaların bu kadar stil sahibi görüneceğini kim tahmin edebilirdi? Geçtiğimiz sezon Marc Jacobs ve Louis Vuittonun başı çektiği fetiş şapka trendinin sokaklara yansıması çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Zira hazır giyim devleri klasik formların dışına çıkan bu şapkaları çoktan piyasaya sürdü. Bunun dışında 70lerin geniş şapkaları da güçlü görünümleriyle fetiş şapkalara eşlik ediyor. Militar detaylar, puanlar, hayvan desenleri ve kürk de sezonun şapka trendleri arasında.

3_d.jpg


Yakalar
2012 kışının en dikkat çekici trendi şüphesiz ki takılıp çıkarılabilen yakalar. Louis Vuitton defilesinde görüldüğünden beri metal olanların daha makbul geçtiği yakalar farklı formlarla karşımıza çıkıyor. Masum bir etki için bebe yakaları deneyebileceğiniz gibi keskin hatlı yakalarla androjen bir hava yakalayabilirsiniz.

6_d.jpg


Eldivenler
Her kış dümdüz siyah eldivenler almaktan sıkıldıysanız sezonun detaylarla süslü eldivenlerine bayılacaksınız. Sezon kürk, süet, fermuar ve dantel detaylarla hareketleniyor. Marc Jacobsun puantiyeli eldivenleri ve Donna Karanın upuzun kürklü eldivenleriyse 2012 kışının eldiven modasını yönlendiriyor. Daha radikal kesimler isterseniz Chanelin 2011 kış koleksiyonundaki parmaksız şeffaf eldivenleri üşümek pahasına denemeye değer.

2_d.jpg


Loaferler
Maskülen loaferlerin feminenliğin sınırlarını zorlayacağını söyleselerdi hiç birimiz inanmaz güler geçerdik. Ancak okullu akımının öncüsü bu klasik ayakkabılar bu yıl hiç olmadığı kadar moda. Tabii küçük bir topuk farkıyla. Bebe yakalar, sigara pantolonlar ve düz kesim gömleklerle kombinleyebileceğiniz topuklu loaferlerin en gözde rengi kahve ve siyah tonunda olanları. Eğer ben farklılık arıyorum derseniz pudra renginden, sarılara uzanan geniş bir renk skalası mevcut.

8_d.jpg


Metal Gerdanlık Ve Bileklikler
Geçen yıl sonbahar kış defilelerinde dikkat çeken metal bileklik ve gerdanlıklar bu kış sokağa taşıyor. Oldukça sade, metal yüzeyli, tek parça kolye ve bilezikleri bir arada takarak gösterişli bir görünüm yakalayabileceğiniz gibi sadece tek bir parçayı basic bir kıyafetle kullanarak sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

4_d.jpg


Kutu Çantalar
Büyüğü mü makbul yoksa küçüğü mü bir türlü karar veremediğimiz çantalar 2012 kışında iyice küçülerek kutu kadar oluyor. Boxy bag olarak moda literatürüne giren kutu çantalar zarif kıyafetlerin tamamlayıcısı olduğu gibi şehirli tarzlara da uyum sağlamayı başarıyor. Aklınıza gelen her renkgini bulabileceğiniz kutu çantaların en trendy versiyonu ise blok renklerde olanlar.

5_d.jpg


Kürk
Bu kış kürk her yerde. Ünlü tasarımcıların defilelerinde başrol oynayan kürk detaylar şapkalardan etollere, eldivenlerden, çantalara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Vogue dergisinin en iyi giyinen ünlüler listesinde bir numaraya oturan Ashley- Mary Kate Olsen kardeşlerin en sevdiği aksesuar olan kürk, hayvan severleri kızdırsa da birçok markanın bu sezonki joker elamanı olarak dikkat çekiyor. Gerçek kürke tercih etmiyorsanız gerçeğinden ayırt edilemeyen imitasyonlara mutlaka göz atın.

7_d.jpg


Güneş Gözlükleri
Tasarımcılar bu seneki tüm yaratıcılıklarını ikonik güneş gözlükleri üzerinde kullandılar. Pradanın sanat eseri tadındaki yuvarlak çerçeveli gözlükleri kışına ilham verirken Audrey Hepburn gibi hissetmenize sebep olacak cat eye gözlükler kışının vazgeçilmeleri arasında yer alıyor.
caferuj.com.tr
 
Üst Alt