Kirmizi ....

Kirmizi topraklardan yesil regime davet var

Hay li zamandir sokaklarini yesile boyadigim virane kalmis ulke kurulusunu tamamladi. Guil kirmizisinin yanindan bile gecmeyen tuhaf bir kizillik ile boyali her yani. Bu rengin en korkulur yani kan rengi ile beraber kan kokusunu kusmasidir.
Ulkemin en yuksek tepesinin derinliginden baktim gordomki ; Ebru boyacilarin inceligi ve titizligini gerektiren yureklere derinden davetler atiliyordu denizlere......
Sanirin bir davetiye pusulasini cikaracam dipsiz denizden........
Boyaciligim iyi degil ama edevatima gore de fena sayilmam.
Koca tanklarin agirligi altinda ezilen bir yuregin yapacagi isler de olur elbet.............
Mesela; cadde bostan, kaldirim ve kavsaklar......ben vee kaba rulom

Gel deniliyorsa kalmak hatadir,
Corak gonlu yesertmet evladir.
Tek yurekte fazla gonul beladir,
Yar gideli nece gonlum virandir.

Söyletme beni

Kirmizi topraklardan yesil regime davet var

Hay li zamandir sokaklarini yesile boyadigim virane kalmis ulke kurulusunu tamamladi. Guil kirmizisinin yanindan bile gecmeyen tuhaf bir kizillik ile boyali her yani. Bu rengin en korkulur yani kan rengi ile beraber kan kokusunu kusmasidir.
Ulkemin en yuksek tepesinin derinliginden baktim gordomki ; Ebru boyacilarin inceligi ve titizligini gerektiren yureklere derinden davetler atiliyordu denizlere......
Sanirin bir davetiye pusulasini cikaracam dipsiz denizden........
Boyaciligim iyi degil ama edevatima gore de fena sayilmam.
Koca tanklarin agirligi altinda ezilen bir yuregin yapacagi isler de olur elbet.............
Mesela; cadde bostan, kaldirim ve kavsaklar......ben vee kaba rulom

Gel deniliyorsa kalmak hatadir,
Corak gonlu yesertmet evladir.
Tek yurekte fazla gonul beladir,
Yar gideli nece gonlum virandir.

Bazı yaralar vardırki mecburen açık bırakmak gerekir üstad
Kader utansın.

Pür ateşim,açtırma benim ağzımı zinhar,
Zalim beni söyletme derunumda neler var!

Leyla hanım

"Yar gideli nece gönlüm virandır""
Hayat masallardaki yaşanmıyorki.Aşk bulup buluşturuyor.acıyı hasreti,
yıllanmış şarap giibi içiriyor. diyorum ve begeni ile okuduğum o nefis şiiriniz için sizi kutluyorum. cevat köksal

Üst Alt