• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kırışıklıkların en büyük düşmanı:uyku

  • Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Kırışıklıkların en büyük düşmanı:uyku

simqe

Kıdemli
Üye
Uzun gecelerin sonucu derin kırışıklar olabilir. Uyumamız lazım. Bu doğa ananın spa tedavisidir; vücudun zarar görmüş hücreleri onardığı ve hatta erken yaşlanma ve kanser gibi sonuçların sebebi olan serbest radikalleri yok eden zaman dilimidir.

Uykuyu atladığımız zamanlarda, derimiz strese girer ve en güçlü iyileşme süreçlerinden birini kaçırır. İşte size yatağınızın ambalajındaki herhangi bir şeyden çok daha iyi bir kırışık önleyici olduğunu kanıtlayacak unsurlar:

Delta etkisinin avantajı. Derimiz, serbest radikalleri yok etmek için uykunun her aşamasına ihtiyaç duyar – ama hormon seviyelerinin tavan yaptığı ve hücrelerin yenilendiği aşama delta aşamasıdır.

Kortizol seviyesini düşürür. Kortizol, erken yaşlanmaya sebep olan ve bizi hipertansiyon gibi hastalıklara karşı daha korunmasız kılan bir hormondur. Ve maalesef vücudumuz uykusuz kaldığında bu hormondan büyük miktarda üretir. Bir iki gece zararsız olduğu halde periyodik olarak uykusuzluk çeken kadınlar daha çabuk kırışmaktadır.

Kilo kaybı. Gerekli olandan sadece 3 saat az uyumak bile vücudun açlık mekanizmasını tetikleyen ghrelin seviyesini yükseltir. Ve sonuçta karbonhidrat aşererek uyanırsınız.

Güzellik rutinlerinizi maksimuma çıkarır. Uyurken deri ısısı da yükselir ki bu da gün içinde güzelliğiniz için uygulayacağınız çeşitli uygulamaların etkisini çoğaltır.

Makyajı atlayın. Şişlikler genlere bağlansa da gözaltı morlukları genellikle uykusuzluktan kaynaklanır, kimi ince ve narin kılcal damarlardan sızan kan yüzünden. Kapatıcı kullanabilirsiniz ama uykunuzu aldığınızda gerçekten kapatıcıya ihtiyaç duyup duymadığınızı düşünün.
milliyet
 

bziya

Kıdemli
Üye
Ozon Terapi yöntemi de çok büyük fayda sağlıyor.Bu günlerde bireysel kullanım için üretilmiş Dünya'da tek olan bir ozon üretim teknolojisi Kanada'dan ithal edilerek Amerika'dan sonra Türkiye pazarına giriş yaptı.

Ozon Terapi seanslarına servet harcayanlar bu ürün ile evinde veya ofisinde çok rahat bir şekilde uygulama yapabilecekler.Merak edenler için ürünün adı, Trioxinator.Saç dökülmesi ve kelliğe de % 96,6 oranında çözüm üreten bir cihaz , bir çok faydasından söz ediliyor.
 
Üst Alt