• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kiracı veya Evsahibi iseniz bunları bilin

Okunuyor :
Kiracı veya Evsahibi iseniz bunları bilin

D

desenbade

Ziyaretci
bir sorum olucaktı.1.5 yıldır bu evde oturuyoruz zam yapıldı ama 50 milyon birden(ytl cinsini hala öğrenemedim kusura bakmayın)kira kontratını kaybettiğim için bir itirazda bulunamadık ve yeni kontrat yapılmadı bir dahaki artışta nasıl davranmalıyız yardımcı olursanız sevinirim
 

y_erarslan23

Acemi
Üye
merhaba
2005 haziran da evi ev sahibinin başka sehirde olmasından dolayı burada aracı konumunda bulunan akrabası ile kontratsız bir şekilde200 Ytl demesi üzerine 175 Ytl den sözlü olarak anlaşarak tuttum. ilk 1 sene dolduktan sonraki kira arttırımında gerekçe olarak geçen sene 200 den vermiş olsaydım bu sene 225 ytl olması gerekir gibi hesaplaması üzerine benden 225 Ytl istemesi durumunda çok olduğunu beyan ederek yine kontratsız olarak 200 Ytl ile 2007 haziranına kadar kira arttırımı ile devam ettim ve yine bu sene 2007 haziran ayında benden yine ilk tuttuğum sene 200 den verecektim şimdi 250 olacaktı gerekçesi ile 50 ytl birden kira artışı talep etti. bende çok istemesi gerekçesi ile kabul etmedim. benim verdiğim fiyat ise 230 Ytl'dir. haziran ayı eline 230 vermeme rağmen kabul etmedi ve bana ev sahibi gelecek ve sana çık diyecek sözlerine binaen benden evi boşaltmamı istedi. bende aracıya ''seninle anlaşamayacağımı madem ev sahibi gelecek ev sahibinin kendisi ile görüşmek istediğimi söyleyerek aracının yanından ayrıldım ve şu an üzerinden bir ay geçmesine rağmen ve ev sahibinin aracı olan akrabasına gelmesine rağmen bana uğramayarak ve aracı ile alakadar olan kişilerden de evi ev sahibinin bana vermediğini aracı verdiğini ve onun bu konuyu halletmesini söyleyerek yine şehir dşna çıktığını söylediler.

bu durumda evi tutmuş olduğum günden bu yana kadar kontrat yapmadığım için bulunduğum vaziyet hakkında ve haklarım ve yamam gerekenler hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.
 

sağlık

Acemi
Üye
iyi günler .

Ben aslında kiralık bir dükkan tutdum.Dükkan çok berbatdı baya bir tadilata ihtiyaç vardı .
Dükkan sahibi hemen anahtarı verdi.Siz yaptırın sonra kirada bir şeyler yaparız dedi.Tadilat sırasında arada geldi baktı.Dükkanın işi 1 ay sürdü gece gündüz işcilerle birlikte uğraştık.Şimdi dükkan sahibi yaptığımız masrafları karşılamak istemiyor.bizimle hiç bir şekilde kontrat veya tahliye taahhütname yapmadı yani yazılı hiç bir şey yok.Şimdi bize dükkanı boşaltın diyor bu durumda ne yapabiliriz.Şİmdiden çok teşekkür ederimş.
 

ada42

Acemi
Üye
ben bir öğretmen olarak adana da görev yapmaktayım 2007 tembus ayında bir ve tuttum
ve adanada kira üçreti 1 yıllığı peşin olduğu için 1 yıllık üçretimi peşin verdim ama tekrar 2008 tembus ayın geldiği için ev sahibi 1 yıllık üçretini peşin istiyor ama bu peşin veremiyeceği söyledim ben bundan sonra aylık ödeyeceğim dedim bazı konulardan dolayı 1 yıllık kirayı ayarlayamadım ve ev sahibimde ya yıllık kireyı peşin verirsin yadsa evi boşaltırdın diyor bu konu hakkında bana bir verirmisiniz ve ya yasal haklrı nedir ev sahibi 1 yıllık kirayı istemekte haklımıdır haklıysa peki ben bir öğretmenim ben 1 ay boyunca calışyorum hakkettiğim üçretimi alıyorum eve oturmadan yani ev sahibi hak etmediği üçteriti nasıl istiyor yardım edermisiniz
bunu konunun yasak hakları varmıdır ve nerelere başvura yapacağım
 

sybell-72

Acemi
Üye
Merhabalar 5 yıldır bir meskende oturuyorum kira kontratım yada sözleşmem yok. kiramı düzenli ödüyorum evsahibim evi boşaltmamı istiyor bende bildiğim kadarıyla tahliye kararı olmaksızın evden çıkmayacağımı sözlü beyan ettim ama sürekli beni telefonla veya eve gelerek taciz ediyor sanırım ihtayacı olduğunu mahkemede ispatlayamayacağını düşünüyor ve bezdirerek bu işi halletmeye çalışıyor.Bende yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım sorum şu evsahibimi beni taciz ettiği bu durum için şikayet edebilirmiyim yada haksız yere çıkartmak istiyor diye ben mahkeme açabilirmiyim yahut tüketici hakları derneğine mi gideyim ?
yardımlarınız için teşekkürler.Kolay gelsin
 

dndnd

Acemi
Üye
Sineklik taktirmis sormadan, bunu odemem gerekiyor mu?

Bir kiracim var ve eve sineklik taktirip bunu kiradan dusmus... Sineklik evde kalici duzeltmelere girer mi? Ustelik haber vermeden yaptigi icin bir sey yapabilir miyim?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

dndnd
 

oerden

Acemi
Üye
2 gün önce kiracılı ev satın aldık. bizde kirada oturduğumuzdan dolayı kiracıyı çıkartıp biz oturmak istiyoruz.evi almadan önce ne zaman çıkabilirsiniz diye sorduğumuz da kiracı eve masraf yaptıklarını (badana boya ve nakliye taşınma masrafı) evi nisana kadar boşaltamayacaklarını yada masraflarını karşılamak şartıyla evi boşaltabilceklerini söylüyorlar. bizden önceki ev sahibi ile kontrat yapılmamış, sözlü olarak 3,4 sene otarabilirsiniz denmiş fakat 7 ay sonra evi bize satmış. diğer ev sahibi ile anlaşın dediğimizde benim muhatabın siz siniz diyor. bizde şimdi madur olmamak için madem kontrat yapalım 300 TL kira verin ne zaman isterseniz çıkın diyoruz ama onuda kabul etmiyorlar. (şimdi 250 TL ye oturuyorlar). biz şimdi kiracıyı hiç bir şekilde çıkaramaz yada istediğimiz kirayı olamaz mıyız. ne yapabiliriz!!!!
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt