Kıraathane Efsanesi Kürdistan

Merhaba sevgili dostlar,

Okumayı pek sevmeyen üşengeç bir toplum olduğumuz söylenir. Hep kötü yanlarımız dile getiriliyor zaten şu sıralar. Eğer gerçekten üşengeç biriysen kendini biraz zorla ve yazının sonuna kadar sabret güzel kardeşim. Yazının sonunda hiçbirşey kazanmadım dersen bana mail at blog'u hemen kapatıp yazmayı bırakacağım.

Konuya en baştan girelimki aklınızda soru işaretleri kalmasın ve bağlantıları daha çabuk kurun.
Şu sıralar en popüler sorulardan bir tanesi "Dünyayı kim yönetiyor ?" Sorunun yapısı zaten garip öyle değil mi ? "kim" soru kelimesiyle kurulmuş. Sanki dünyayı tahtında oturan bir adam yönetiyor ve bu adamın kim olduğu bilinmiyor. Böyle düşünen var mı aranızda ? varsa çok kötü durumdasın güzel kardeşim.

Gelelim sorumuzun cevabına . Şuan dünyayı siyasi rejimler yönetmiyor, liderler yönetmiyor, dini büyükler yönetmiyor, idealistler yönetmiyor. Orta Çağ ' da değiliz sevgili dostlar. Dünyayı sadece "para" yönetiyor. Emin olun dünyanın herhangi bir köşesinde bir ayaklanma, bir savaş oluyorsa arkasında mutlaka ekonomik sebepler vardır. Fakat bazı şeylerin arkasına gizlenmiştir bu sebepler. Nedir bunlar ? Özgürlük isteği, sosyal sorunlar, dini sorunlar vb... Aklınızdan geçenleri duyar gibiyim. "Peki parayı kim(ler) yönetiyor?" Cevabı çok basit güzel kardeşim. Parayı dünyanın her tarafına yayılmış ve kurdukları lobilerle Yahudiler yönetiyor.

Şu zihniyetle dolaşan insanlar var aramızda ; "Lan dünyanın en güçlü ülkesi hangisi ? Amerika. Ee Amerika'yı kim yönetiyor ? Obama. Tamam lan buldum dünyayı Obama yönetiyor." Obama denilen şahsiyet sadece bir piyondur. İşin siyasi kısımlarıyla ilgilenir. Emirlerini yahudi banker amcalarından alır. Belki bazılarınız duymuştur. Amerika'da ünlü bir aile vardır. Rockefeller ailesi. Hatta New York ' un göbeğinde Rockefeller Center adında ünlü bir bina vardır. Ailenin "reisi" de David Rockefeller amcamızdır. Bunun İngiliz versiyonu olarak Rothschild ailesi vardır. Fransa , Almanya ve diğer bazı ülkelerde bu gibi yahudi kökenli aileler bulunmaktadır. Dünyada yahudu lobilerini bu para babası banker aileler yönetir. Aile dediğime bakmayın Hanedanlık demek daha doğru olur aslında. Çünkü ülke batırıp kurabilen , darbeler yaptırabilen , savaşlar çıkartabilen adamlardır bunlar.

"Siyasi rejimler de , askerler de , din adamları da , çakma idealistler de parayla yönetilir. Para kimdeyse bütün güce sahiptir."

Rockefeller ailesi köklü bir ailedir ve dünyada petrolün neredeyse tamamını yönetmektedirler. Rothschild ailesi modern bankacılığın temelini atan soyu kraliyet baronlarına kadar dayanan bir ailedir. Dünyanın en büyük para fonlarını, en geniş sermayeli bankalarını ve büyük kirli para işlerini yönetmektedirler. George Bush amcamıza Irak'a gir ! emrini kimlerin verdiğini tahmin edebilirsiniz herhalde. 6 kıtaya hükmeden insanlardan bahsediyoruz. Belki bazıları içinden geçiriyordur şuan. "Lan o zaman niye dünyanın en zenginleri listesinde bu adamların ismi yok?" Forbes dergisinin 2012 yılı araştırmasına göre şuan dünyanın en zengin adamı Carlos Slim Helu'dur. Serveti 69 milyar dolardır ve dünyanın telekomünikasyon devidir. "69 milyar dolar mı ?" Rockefeller ailesinin sadece resmi kayıtlardaki serveti 6 trilyon dolardır. Sadece resmi olanı söylüyorum. Bu adamlar elbette dergi kapaklarına poz veripte "Ben dünyanın lideriyim" demeyeceklerdir. Bu adamlar kadın katilidir. Bebek katilidir. Dikkatleri üzerlerine çekip göz önünde olmaktansa arka planda herşeye hakim olup rahatça yönetmek daha mantıklıdır. Biz bu banker amcalarımıza bir isim verelim . Artık onlara "moruklar" diyelim. Hepsi 80 yaşının üzerinde g.tünü parayla silen moruklardır.

Bu konuda anlaştığımıza göre şimdi gelelim işin bizi ilgilendiren kısmına ...
Şuanda para kazanmanın en kolay ve garanti yolu temel ihtiyaçlardan oluşan ticaret ağına sahip olmaktır. Temel ihtiyaçlar insan var oldukça devam edecektir ve para kazandıracaktır. Dünyanın gıda, iletişim, inşaat, giyim gibi alanlardaki liderleri yahudi kökenli işadamlarıdır. Nüfus cüzdanında İspanyol,Alman veya Arap yazması önemli değil. Kimlerin için çalıştığı önemlidir.

Temel ihtiyaçları geçtikten sonra aklımıza ilk olarak enerji kaynakları geliyor. Ne hikmetse bunları da bizim moruklar yönetiyor. Ve yine tesadüftür ki dünyanın en zengin enerji kaynakları dünyanın en karmaşık ve silahların susmadığı bölgesi ORTA-DOĞU ve ASYA ' dadır. Niye bu bölgelerin sürekli karışık olduğu hakkında az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur herhalde.

Yavaş yavaş konumuza giriyoruz... Şu zamana kadar anlattıklarımız aklınızda bir temel oluşturmak ve sebep-sonuç ilişkisi kurmanızı sağlamak içindi. Şu sıralar herkesin dilinde bir laf var öyle değil mi ? "Kürdistan kurmak istiyor bu ********ler!" Kürdistan mı ? O da nedir ? Sizleri biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum güzel kardeşlerim. Bu kadar güçlü adamlar böyle bir plan kuracaklar ve bu planı kıraathanede oturan amcalarımız bile bilecek öyle mi ? 12 yaşındaki tüyü bitmemiş çocukların bile haberi olacak öyle mi ? Hani bazı aksiyon filmlerinde vardır ya hırsız bir yeri soyacakken güvenlik kamerasının önüne bir fotoğraf koyar, sonra görevli farkında olmadan işini görür hırsız. Yaşadığımız durum aynen budur arkadaşlar. Önümüze inanmamızı istedikleri bir fotoğraf koymuşlar ve arkada parayı götürüyorlar.

Bu konuda ben ülkemin insanını suçlayamam . Neden mi ? İnsanımıza öyle bir sistem dayatılmışki çocuğuna bir ayakkabı alabilmek, karısına bir elbise alıp mutlu edebilmek için emektar insanımız akşama kadar (tabirimi mazur görün lütfen) eşek gibi çalıştırılıyor. Eve geldiğinde ise 45 dk ' lık haberleri izleyip kendince fikir yürütüp kahvede (kıraathanede) arkadaşlarıyla konuşup, veya misafirliğe gelen komşusuyla konuşup bir sonuç çıkartmaya çalışıyor. Araştırmaya gerçeği görmeye vakti yok bu adamın . Türkiye'de insanları yönetmenin en kolay yolu medyayı yönetmektir. İşi bu insanlara gerçeği gösterip adam gibi yönetmek olan insanlar ise uyuyor arkadaşlar. Onlarda paranın kölesi olmuş siyonistler kervanının bir yolcusu artık.

Yani artık şu düşünceyi kafanızdan çıkartın artık. Kürdistan kurmak diye bir amaç yok aslında. Bu sadece bizim öyle görüp inanmamızı istedikleri bir oyun. Yıllardır oynanan oyunlardan sadece bir tanesi. Moruklar eğer böyle bir devlet kurmak isteselerdi gerçekten bizim ruhumuz bile duymadan 1 ay içerisinde kurmuşlardı bu devleti emin olun .1 Haftada Irak'ı işgal ettileri gibi. Lütfen mantıklı düşünelim arkadaşlar. Orta Çağ ' da yaşamıyoruz. Devir toprak devri değil ! Artık devletler küçülüyor ekonomiler büyüyor. Boşuna söylemiyoruz dünyayı para yönetiyor diye. Orada yeni bir devlet kurmak bütün insanlığın tepkisini ve şüphesini üzerlere çekmek ve büyük risk demektir. Çok büyük paralar harcamak demektir. İnsanların uyanmasına sebep olmak demektir. Orda bir devlet kurmaktansa her dediğinizi yaptırabildiğiniz "taşeron devletler" oluşturup onları sömürmek daha karlı ve daha az risklidir. Mısır , Libya , Suriye'deki rejimlerin yıkılıp (sözde) demokrasilerin niye geldiğini az çok tahmin edebiliyorsunuz sanırım. Artık taşeron devletleri oluşturma aşamasına geçildi arkadaşlar. İş işten geçiyor ama insanlar uyuyor !

Peki bu planda PKK terör örgütünün rolü nedir ? Ben PKK ' yı şöyle özetleyebilirim sizlere : PKK demek bir taşla kuş katliamı yapmak demektir. PKK'nın bölgedeki rolü çok büyüktür. Ve bu rolünü tamamlamadan asla PKK sonlandırılamayacaktır. (En azından şuandaki zihniyete bakarak bunu söylüyorum.) Nedir peki PKK ' nın görevleri ? 1 terörist leşi 10 trilyona denk demektir. Artık bunun için harcanan paraların ve PKK sayesinde kazanılan rantların hesabını siz yapın. Başta söylemiştim değil mi ? Gerçekleşen her olayın görünen yüzüne aldanmayın. Arkasında her zaman ekonomik sebepler arayın. Niye kutuplarda eskimolarla uğraşmıyor bu adamlar da bizlerle uğraşıyor ? Kutuplarda para kazandıracak birşey yok. Her olaya şüpheyle yaklaşın ve sizi medyada yansıtılanın arka planında neler olabileceğini tahmin edin. ARAŞTIRIN arkadaşlar. PKK ' nın diğer rolü ise tahmin edebileceğiniz gibi ülke içerisinde bütünlüğü bozmaktır. İnsanlar birbirine girerken onları uyutup sömürmek daha kolay olacaktır değil mi ? Bizler Vatan Millet Sakarya türküleriyle hava atarken, biz Türk'üz bize birşey olmaz diye övünürken olanlar oluyor arkadaşlar . Kılıç kalkan kahramanlık devri bitti artık. Devir para devri. Parayı kazanmak için de boş laflara değil akla ihtiyaç var. Hakkari'de görev yapmış bir komutan... Erdal Sarızeybek. Kan uykusu belgeselinde söylediği şu cümleler herşeyi ifade ediyor aslında . "Kuzey Irak'tan aldığımız silahlarla PKK ile mücadele ettik." Artık bu laftan ne anlarsanız güzel kardeşlerim. Buyrun kendiniz dinleyin. Dakika 43'ten 46'ya kadar ...

 
Üst Alt