Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildi derinlemesine canlandırmak amacıyla uygulanan, cildin hasarlı üst yüzeyindeki serbest radikalerden oluşmuş, matlığı alıp cildin üst kısmının soyarak sağlıklı bir cilde kavuşmasını sağlayan bir işlemidir.
Cilt görünümü daha parlak, genç temiz bir görünüme sahip olur. Cilt adeta yeniden doğmuş gibi hayat kazanır.

Kimyasal Peeling hangi tedavilerde kullanılır?
1)Yaşlanma etkilerini geciktirmek için peeling tedavisi uygulanmaktadır.
2)Güneş lekelerinin tedavisi,
3)Yaşlılık Lekelerin tedavisinde,
4)Sivilce, Akne Tedavilerinde.
5)Sivilce(Akne) tedavisinden sonra, kalan izlerin tedavisi
6)Gebelik lekelerinin giderilmesi
7)Ciltteki açık gözeneklerin kapanması
8)Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi

Kimyasal Peeling yapıldıktan sonra nelere dikkat etmelidir:
Kimyasal Peeling uygulaması yapıldıktan sonra güneşten korunma çok önemlidir. Kimyasal peeling’de en önemli (AHA) Alfa hidroksi Asitler ve glikolik asit tercih edilerek uygulama yapılıyor. AHA peeling sonrası kişiler günlük yapacakları işlere tekrar geri dönebilirler. Uygulamadan sonra 5-6 saat makyaj yapılmaması, Formülasyonu özel, içinde yağ bazı fazla olmayan kremler kullanılması ve güneşten koruyucu krem kullanılması tavsiye edilir.Sinerjik kombinasyonu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır.

Kaynak : sibellaguzelliksalonu.com
 
Adi ustunde "kimyasal".. Kim bilir cilde neler yapiyor.. Iki catlak gitsin diye cildimize ve vucudumuza zarar vermenin ne anlami var..
Bu Alpha hydroxy asitleri arastirdim. Asitler soz konusu oldugunda zaten en akla gelen etki "yanik"tir. Neden insan bile bile ustune para verip cildini yapar anlamiyorum acikcasi.. Yan etkilerinin arasinda yanma, uzun sureli kizariklik, kuruluk, tahris, lekelenme var. Yani kas yapayim derken goz cikarmak da var isin ucunda.
Aman diyorum tekrar dusunun..
 
Üst Alt