• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

kimleri örnek alıyoruz

Okunuyor :
kimleri örnek alıyoruz

diojen

Tecrübeli
Üye
herkesin bazı konularda örnek aldığı kişiler vardır, siz kimleri hangi konularda örnek alıyorsunuz

M

metamorphosis

Ziyaretci
Franz Kafka, Marcel Proust, Oğuz Atay ve Özdemir Asaf kendime örnek aldığım insanlardır.

M

metamorphosis

Ziyaretci
Çok yerinde bir soru sordunuz. Yukarıda sıraladığım insanların düşünceleri ve hayalgüçleri beni cezbeder. Bunun yanında kişilikleri ve hayattaki duruşları da başımı döndürmeye yeterlidir. Ki bu listeye değer verdiğim filozofları eklememe nedenim sırf düşünsel boyutu önplana çıkartmamaktır. Yoksa Diderot, Feuerbach, Engels,Hegel, Sartre gibi nicelerini eklemem icap ederdi.

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Sayin Metamorphosis! Kayip zamanin izinde adli yapitindan kisa secme metinler halinde MARCEL PROUST’un ruh halini yansitacak nesirleri foruma asmak istiyordum.
ORNEK olarak:

"Peki hayatı önemsemeyeceksek, neyi önemseyeceğiz? Hayat yüce Tanrının asla iki kere bağışlamadığı tek nimettir."

Baglaminda carpici repliklerle...

Belki bu isi siz yapmak istersiniz. Bu aralar ORUC nedeniyle biraz relax durumundayim.
Sizin el atmanizdan buyuk sevic duyarim. Ne dersiniz?

M

metamorphosis

Ziyaretci
Sayın Mopsy Kayıp zamanın izinde isimli başyapıttan yapılacak alıntılar içinde özel bir çalışma yapmam gerekecek. Ama bunu en kısa zamanda üstad Marcel Proust için oluşturacağım bir başlık altında toplama sözü veriyorum. Ben size borçlu kalmamak için Kafka ile ilgili karaladığım bir eleştirimi yayımlayayım müsaadenizle.

diojen

Tecrübeli
Üye
Kimseyi örnek almıyorum çoğu kişi beni örnek alıyor kıskanç gözlerle..:freakedout:
peki kimseyi örnek almamayı birinden örnek almış olabilirmisiniz,ailenizden birinden,
aslında bir bağlamda insanların bazı şeyleri örnek alarak mı geliştirdiklerini sorguluyorum,
yani örnek almıyan tek ademle havva mıydı,diye düşünüyorum,

yoksa onlarda oğullarının kardeşini gömerken kuşu örnek alması gibi doğadaki diğer canlıları örnek alarak mı birşeyler kattılar insanlığa

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

herr Kafkaya kisisel elestri mi?
Pek inanilir gibi degil.
Hemen asabilir misiniz?

Üst Alt