Kilo Denetiminin Yolları!

mopsy

Emektar
Üye
Hem sağlıklı olmak, hem zayıflamak için dengeli beslenmek şarttır. Kilo kontrolünde atlanmaması gerekenler

Sebze-Meyve

Sebze ve meyve karışımları, hem doğaldır, hem lezzetli. Kendinize bu muhteşem karışımlardan hazırlayarak, vücudunuza ziyafet çekebilirsiniz. Meyve, sebze karışımlarını az miktarda zeytinyağı ekleyerek pişirebilir veya çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Zeytinyağı:

İçeriğindeki polyphenols ile hücreleri kanserden korur. İyi huylu kolesterolü yükseltir, kötü huylu kolesterolü düşürür. Kandaki yağ oranını dengeler.İltihap ve kalp hastalıklarına neden olan sağlık sorunlarını önler. Kan basıncını düşürür. İçerdiği antioksidan sayesinde damarları güçlendirir ve genişletir. Kilo kontrolü sağlar.

Kahvaltıda:

Şekerli tahılları kahvaltıda unutun! Kahvaltıda şekerli tahıllardan uzak durun. Patates yemeyin. Bunların yerine tahıllı yiyeceklerle beslenin. Hava soğuk olduğunda pirinç, makarna ve bulgurdan oluşan bir salata hayat kurtarır.

Protein:

Her gün mutlaka protein tüketin. Protein almak kaslarınızı güçlendirir. Kabuklu deniz mahsulleri ve balıklar, proteinin öncüsüdür. Beyaz et ve kümes hayvanlarının daha az yağlı olan biftek, kuzu göğsü gibi kısımlarını tüketmeye özen gösterin.

Yaratıcılık:

Her zaman taze sıkılmış meyve kokteyl tercih edin ya da sütlü kremayla bir milkshake hazırlayın. En sevdiğiniz meyveleri tercih edin. Meyveli taze yoğurt ve çiğ sebzelerle, salatalık gibi, kendinize lezzetli bir yemek hazırlayın.

kadin.tr.msn.com
 
Üst Alt