• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

KHK İle internet trafiği polis denetimine tabi oluyor ?

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 933

Okunuyor :
KHK İle internet trafiği polis denetimine tabi oluyor ?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile polise verilen internete ve abonelere ilişkin bilgilere erişme yetkisi, telekom operatörlerini kaygılandırdı.

"YENİ TELEKULAK YARATABİLİR" ENDİŞESİ
Habertürk'ten Deniz Çiçek'in haberine göre, düzenleme ile mahkeme kararı olmadan her türlü internet veri trafiğinin polise açılacak olması sektörde, “internette yeni telekulak yaratabilir” endişesine yol açtı.

YORUMLARINIZI ALALIM ...
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
abdde 11 eylül saldırıları ardından bu tip devletin tekelleşmesi artmıştı. 11 eylül saldırısı bahanesi ile vatandaşın özlüğüne daha çok müdahale edilmeye başlanmıştı. Bizde de 15 temmuz saldırısı ardından...

polis zaten kanun tanımadan yakaladığının anasını ağlatıyordu. Yani yetkisi yokken zaten yaptığı bi şey için yetki verilirse n'apacak? Üst arama yetkisi yokken üst arıyordu, arama izni soranı mahvediyordu ve hiçbirşey ispatlayamıyordunuz. Zaten polis polisin aleyhine şahitlik yapmaz ve bu durum için "arkadaşını satamazsın" der. Sonra polise her türlü arama izni verildi. İzin yokken arayan adam izin verilince n'apacak?

Hiçbirşey göründüğü gibi değil. Görünenin hep ilerisinde sataşmaya maruzuz... Örgüt saldırılarını lanetlerken kendi devletimizi denetleyemiyoruz haberimiz yok...
 
Üst Alt